Meral Akşener'den erken seçim açıklaması

Erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Seçime, Tayyip Bey karar verecek. Eskiden seçim konuşulduğunda gözler Meclis'e dönerdi. Bugün böyle bir şey yok. Bir kararnameyle seçime dönebilir." açıklamasını yaptı.

Meral Akşener'den erken seçim açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya programının ikinci gününde Demre, Finike ve Kumluca ilçelerini gezdi.Partisinin Demre İlçe Başkanlığında partililerle bir araya gelen Akşener, haziran sonuna kadar Türkiye'yi dolaşacağını, Antalya'nın ardından İzmir, İstanbul ve Adana'yı da ziyaret edeceğini bildirdi.

Antalya'da İYİ Parti'ye yönelik bir teveccüh gördüğünü ifade eden Akşener, yerel seçimlerde CHP ile yaptıkları güç birliği ile büyükşehirlerde belediyelerin el değiştirdiğini hatırlattı.

'İYİLEŞTİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEME İHTİYAÇ VAR'

Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'nin "tutmadığını" ileri süren Akşener, Türkiye'nin nefes alabilmesi için iyileştirilmiş parlamenter sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

Akşener, bir gazetecinin, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın erken seçim tarihinin 28 Haziran olabileceğine ilişkin sosyal medya paylaşımı yaptığını hatırlatması üzerine söz konusu paylaşımdan haberinin olmadığını belirtti.

Acil bir erken seçim tarihi görmediğini dile getiren Akşener, şöyle devam etti:

"24 Haziran seçimlerini parti kurulduğu günden itibaren öngörmüştüm. Ama bugün herhangi bir tarih öngöremiyorum. Seçim yapılıp yapılmayacağı konusunda bir fikrim yok. Tüm arkadaşlarımız şahsi fikirlerini serbestçe ifade edebilirler. Seçime, Tayyip Bey karar verecek. Eskiden seçim konuşulduğunda gözler Meclis'e dönerdi. Bugün böyle bir şey yok. Bir kararnameyle seçime dönebilir. Dolayısıyla ben öyle bir öngörü sahibi değilim."

Akşener, daha sonra Demre Belediyesini ziyaret etti.

Finike ilçesinde de partililerle bir araya gelen Akşener, esnaf ziyaretleri yaptı.

Kumluca ilçesinde ise partisinin ilçe başkanlığı önündeki kalabalığa hitap eden Akşener, 31 Mart seçimlerinde yaptıkları ittifakla Kumluca ve Demre belediye başkanlıklarının kazanıldığını söyledi.

Antalya'ya sorunları dinlemek ve talepleri almak için geldiğini belirten Akşener, "Antalya'da iki gün boyunca yaptığımız ziyaretlerin ardından genel başkan yardımcılarımız ve Antalya milletvekillerimiz bölgenin sorunları ve taleplerle ilgili Meclis'e araştırma önergesi verecekler. Gerekirse kanun teklifi yapacaklar." diye konuştu.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
tabiki tayyip karar vercek size kalsa her ay seçim yaparız
tabiki başkan karar verecektir bu ülke bizim sizin değil..
nasıl bir insan kılığına girmiş organizmasın sen
@soner_1970_gyfug Siz kim,biz kim?Siz boynunda Yahudi Üstün Hizmet Madalyası olan Erdoğan'ın ümmeti misiniz?Biz o ümmetten değiliz çok şükür.
@soner_1970_gyfug nerden senın oluyor bu ülke benım sız bu ülkede yokken ben vardım
evet saray sizin ülke değil ülkenin asıl sahipleri biziz yakındır gidişiniz sabredin
siz kimsiniz ki. buyuk ortadogu projesinin uşaklari
@oekici_1981 aynaya bakarsan anlarsın ..hadi bi git aynaya..
@cemalpinarbasi evet siz Saner Çetin torunlarısınız siz kimseye benzemezsiniz
işler iyi galiba..
Ülkenin kaderi 1 kişin elinde olamaz..
@hakan7080 ülkenin kaderi milletin elindedir. 1 kişinin elinde de değildir. milletin gücü her güçten üstün olmalıdır millet bir velik tayin eder başkan da yapar millet vekilide
@hakan7080 seçimleri TBMM veya Cumhurbaşkanı yenilerse her iki tarafta seçime gider, muhalefet gerekli çoğunluğu bulursa seçimleri yenileyebilir, tek bir kişi diye bir şey yok, ayrıca Cumhurbaşkanı önceden sadece vatana ihanetten yargılanabilirdi, şimdi ise her suçtan yargılanabilme durumu getirildi,
@aydnmurat hah hah haaaa..güldürdün beni..sen çok yaşa emi..
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler