HABER

Mezar açtıran davasında şok gelişme

Bursa'da 3 yıl önce ölen adamın 2 karısı arasındaki çocuk kavgası mezar açtırdı.

BURSA (İHA) - 12 yaşındaki çocuk, yıllardır babası sandığı kişinin gerçekte babası olmadığını, 3 yıl sonra açılan mezardan alınan metaryaller sayesinde öğrendi.

Edinilen bilgiye göre, 2 evlilik yapan 3 çocuk babası Nusret O., 3 yıl önce meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti. Miras olarak bir ev ve emekli ikramiyesi bırakan adamın ölümünün ardından veraset ilamı çıkarmaya giden eşi E.O., kocasının ilk evliliğinden 2 değil de 3 çocuğu olduğunu öğrenince şoke oldu. Son çocuğun eşine ait olmadığını ve mirastan men edilmesi gerektiğini iddia eden E.O., üvey çocukları A.O. (23), F.O. (21) ve kendi çocuğu Y.O. (9) ile birlikte kocasının ilk eşi N.Y. ve 12

yaşındaki İ.O. hakkında "mezhebin reddi" davası açtı.

Davaya bakan 1. Aile Mahkemesi, ilk önce kabullenilmeyen İ.O.'nun haklarının korunması için bir vasi tayin etti. Ardından mahkeme taraflar arasındaki ihtilafın giderilmesi için babalık testi yapılmasına karar verdi. 4 Haziran 2006'da ölen adamın mezarı, 19 Mayıs 2009'da DNA testi için açıldı. 1. Aile Mahkemesi hakimi, Adli Tıp Kurumu görevlileri, davacı avukatı Nazangül Bulut, davalı vekili Sinan Doğan ile birlikte Hamitler Mezarlığı'na "feth-i kabr" için gitti. 3 yıl önce ölen adamın mezarı mirasta

ayrılığa sebep olan küçük çocuk yüzünden kazıldı. Görevliler tarafından kazılan mezardan alınan materyaller, babalık testi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Ayrıca davalı anne N.Y. ve 12 yaşındaki oğlu İ.O.'dan da kan örnekleri alınarak numuneleri İstanbul Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı'na gönderildi.

Adli Tıp Kurumu, beklenen raporunu gönderdi. Buna göre, 12 yaşındaki İ.O.'nun ölen Nusret O.'nun oğlu olmadığı ortaya çıktı. Böylelikle İ.O., yıllardır babası sandığı kişinin gerçekte babası olmadığını mezarın kazılmasıyla öğrenmiş oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön