Mezarların üzerinde Hint keneviri yetişti

Uyuşturucu elde edilen dişi Hint kenevirlerini yetiştirmek için mezarlıkların da kullandığı ortaya çıktı.

Mezarların üzerinde Hint keneviri yetişti

Uyuşturucu elde edilen dişi hint kenevirlerini pencere kenarlarındaki çiçek saksılarından özel aydınlatmalı odalara kadar akla gelmeyecek yerlerde yetiştiren uyuşturucu satıcılarının, mezarlıkları da kullandığı ortaya çıktı. Darıca İlçesi’nde mezarların üzerine 189 kök hintkeneviri ektiği belirlenen 2 şüpheli polisin operasyonunda yakalandı.

İlçe mezarlığı olan Nenehatun Mezarlığı’ndaki bazı mezarların üzerindeki bitkilerin hintkeneviri olduğunu farkeden vatandaşlar kurumu polise bildirdi. Polis mezarları bir süre takibe aldı. Ekipler, zaman zaman buraya gelerek mezarları sulama bahanesiyle hintkenevirlerini suladıkları gözlenen A.T. ve S.T. adlı iki kişiyi suçüstü yakaladı.

Daha önce de benzer yöntemlerle yetiştirdikleri hintkenevirlerinden elde ettikleri esrarı sattıkları ileri sürülen bu kişiler gözaltına alınırken, Nenehatun Mezarlığı’ndaki toplam 189 kök hintkeneviri de sökülerek imha edildi.

Polis operasyon sırasında çektiği fotoğrafları da da mezar sahiplerinin tepki göstermemesi için, hintkeneviri ekili mezarların taşlarındaki yazıları kapatarak basına dağıttı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
o mezarın içine sanki kendileri girmicek MÜNKER VE NEKİR melekleride onların üzerlerine ateşden kenevir ekerler merak etmesinler
Kenevir Allah'ın kutsal bitkisidir. Alkol denen ölümcül ve aile yıkıcı uyuşturucu serbest, kenevir yasak tuhaf...
Diğer Haberler