HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

'MİT Müsteşarı ve İçişleri Bakanı derhal görevden alınmalıdır'

CHP'li Umut Oran Ankara'da 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginde yaşanan bombalı saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

ANKARA (DHA) -CHP'li Umut Oran Ankara'da 'Emek, Barış, Demokrasi' mitinginde yaşanan bombalı saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, "MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve İçişleri Bakanı Selami Altınok derhal görevlerinden alınmalıdır. Bu iki isim hemen bugün görevlerinden alınmadıkları takdirde, tamamıyla AKP'lilerden oluşan güya bağımsız 'Seçim Hükümetinin' tek varlık nedeninin sadece iktidar mensuplarını korumak olduğu, 78 milyon sade vatandaşın güvenliğinin umursanmadığı itiraf edilmiş olacaktır" dedi.

CHP'li Umut Oran Ankara'daki bombalı saldırıyı kınayan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Emek, Demokrasi ve Barış mitingine katılmak için Ankara'ya gelenler ve mitinge katılmak isteyen DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve basın meslek örgütü üyelerinin yürüyüş başlangıç noktası olan Ankara Garı önünde bugün korkunç bir katliam yapıldı. İçişleri Bakanlığı, Ankara Valiliği'nin bilgisi ve izniyle gerçekleşen bu mitinge katılmak isteyen vatandaşlarımızdan 30'unun yaşamını yitirdiğini, 126 kişinin de yaralandığını açıkladı. Öncelikle yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

"SALDIRILARININ AMACI TOPLUMDA YILGINLIK VE KORKU YARATMAK, GÜNDELİK YAŞAMI FELÇ ETMEKTİR"

Bu tür terör saldırılarının amacı toplumda yılgınlık ve korku yaratmak, gündelik yaşamı felç etmektir. Bu nedenle toplum olarak birliğimizi bütünlüğümüzü koruyacağız ama bunu söylememiz artık Başkent'te, kritik bir tesis olan merkez tren garının önünde dahi vatandaşlarının güvenliğini sağlayamayan hükümetin eleştirilmesini engellememelidir. Yanlış giden işleyişi eleştirerek sorun kaynaklarını teşhis edip çözüm önerilmesi, bu tür korkunç saldırıların tekrarının önlemesi için zorunludur. Yetkili ve sorumlu makamdaki isimler, üzüntü bildirmekle, saldırıyı kınamakla, sonu gelmez güvenlik zirveleri düzenlemekle olayı geçiştiremezler.

"MİT MÜSTEŞARI HAKAN FİDAN VE İÇİŞLERİ BAKANI SELAMİ ALTINOK DERHAL GÖREVLERİNDEN ALINMALIDIR"

Bu bağlamda giderek artan bu tür saldırıları önlemekte yetersiz kaldıkları, görevlerini ihmal ettikleri, onlarca masum yurttaşın yaşamını yitirmesiyle sonuçlanan birçok saldırıyla ortaya çıkmış olan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve İçişleri Bakanı Selami Altınok derhal görevlerinden alınmalıdır. Bu iki isim hemen bugün görevlerinden alınmadıkları takdirde, tamamıyla AKP'lilerden oluşan güya bağımsız 'Seçim Hükümetinin' tek varlık nedeninin sadece iktidar mensuplarını korumak olduğu, 78 milyon sade vatandaşın güvenliğinin umursanmadığı itiraf edilmiş olacaktır."

(DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler