HABER

Mitinge gelenlere sıkı arama

Mitinge gelenlere sıkı arama

Saadet Partisi (SP), 28 Kasım'da Türkiye'ye gelecek olan Papa 16. Benedict'in ziyaretini protesto amacıyla Çağlayan Meydanı'nda bir miting düzenliyor.

Polis tarafından yapılan aramalarda, üzerinde Arapça yazı olan yeşil bandana ve bayrakları taşıyan bazı guruplar ellerindeki bayrakları bırakarak, kafalarındaki bandanaları çıkararak meydana alınıyor. Partililer, guruplar halinde Çağlayan Meydanı'na gelmeye başladı. Sloganlar eşliğinde polis noktalarına gelen partililer sıkı bir aramadan geçiriliyor. Ellerinde bayraklarla meydana alınan guruplar, Papa'ya "Türkiye'ye gelme" çağrısı yapıyor. Kalabalıklar "Mücahit Erbakan" sloganı atıyor.

Saadet Partisi'nin Katolik dünyasının ruhani lideri Papa 16. Benedict'in Türkiye ziyareti öncesi düzenlediği protesto mitingi sebebiyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Aralarında çevik kuvvet ekiplerinin de bulunduğu polisler, belirli noktalarda arama noktaları oluştururken bazı yollar ve caddeler trafiğe kapatıldı.

Öte yandan Papa'nın Türkiye ziyaretini takip etmek için günler öncesinde Türkiye'ye gelen yabancı basın mensupları mitinge yoğun ilgi gösteriyor.

Polonya'dan Türkiye'ye gelen Lucas Spalek, Türkiye'nin demokratik bir ülke olduğunu belirterek "Bu tür eylemler demokratik ülkelerde olur. Papa'nın gelmesini bu tür eylemler etkilemez. Papa'nın ziyaretiyle ilgili Türkiye'deyim" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler