HABER

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı belli oluyor! 6 parti, aday belirlemek için toplanıyor: Genel başkanlar açıklayacak

2023 seçimleri öncesi merakla beklenen "Muhalefetin adayı kim olacak?" sorusu yanıt buluyor. İddiaya göre, 6 muhalefet partisinin üst düzey ismi bir araya gelecek ve görüşmeden çıkan sonucu genel başkanlara iletecek.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayı belli oluyor! 6 parti, aday belirlemek için toplanıyor: Genel başkanlar açıklayacak

Haziran 2023'te yapılacak olan genel seçimlerle ilgili çalışmalar devam ederken, merak edilen konuların başında "Muhalefetin adayı kim olacak?" sorusu geliyor. Ortak aday çıkıp çıkmayacağı ve kim olacağı sorusu gündemden düşmezken, Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan bugün, gündeme oturacak bir yazı kaleme aldı. Pehlivan'ın iddiasına göre CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nin üst düzey isimleri, 5 Ekim'de TBMM'de aday belirleme görüşmesi yapacak.

6 GENEL BAŞKAN BİRLİKTE AÇIKLAYACAK

Parti yöneticilerinin daha önce 2 kez buluştuğunu aktaran Pehlivan, 3'üncü görüşmeden çıkacak sonucun, genel başkanlara iletileceğini belirtti. Öte yandan ortak kararı, 6 parti liderinin birlikte açıklayacağı da öğrenilirken, "Parti üyesi dahi olmayan bir cumhurbaşkanının tarif edileceği" aktarıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 133 yorum
şer ittifakı birlesiyo masaallah
2023 te görüşmek üzere kimin şer odakları olduğu ortaya çıkacak
senin o şer dediğin ittifaka kurban ol senin şer ittifakını da gördük seçimde kaçacak delik arayacaniz
Hdp yi koymamışlar duyarsa yıkar masayı hepsi biliyor hdp olmazsa hepsi çöp olur mecburen hdp ye istediğini verecekler çok net
@ramazan_demir_s5 ser ittiakinda 1 eksik var , Selo canı koymamislar en büyük ortakları çok ayıp etmişler
en büyük şer sizlersiniz
@ramazan_demir_s5 alayınız toplansads erdoğanı yenemeyeceksiniz!!! 1 partiye karşı 7-8 parti gelin delikanlılar gelinnn!!!
Şer sensin.
@ramazan_demir_s5 şerdoğan yokki
@ramazan_demir_s5 he yani bu gidişattan, ülkenin felakete 180 km hızla gidişinden memnunsun by avel ?
@ramazan_demir_s5 he gülüm he he
Tayyip erdoğan: Siz hepiniz ben tek.
yavaş başkan
@yavuz001453 bari vizyonlu birini seçseydin.. yavaş olsa olsa en yüksek muhtar olur bakmayın anakaranın belediye başkanı olduguna yaptıgı hiç bir icraat yok ..bir sonrakine seçilemez zaten ..
Geri Dön