HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mustafa Balbay Genel Başkanlığa adaylığını açıkladı

İçerik devam ediyor

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay genel başkanlığa adaylığını açıkladı.

Balbay, milletvekili kayıt işlemleri sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP'nin önünde kurultay süreci olduğunu hatırlatan Balbay, "Ben CHP'nin İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay olarak partimizi daha ileri götürebileceğimize ve 2019'daki üç seçimde birden partimizin başarılı olması için yeni bir yön, yöntem ve yönetim gerektiğine inanıyorum. Bu anlamda partimizin olağan kurultayında genel başkanlığa hazırım" diye konuştu.

"DÜZ VEKİL OLARAK ÖDEYEMEM"

Siyasette vefa borcunun önemli olduğunun altını çizen Balbay, "Ben özellikle demir parmaklıkların ardında bizim için mücadele eden, Silivri önünde bizim için gaz yiyen ve beni siyasete taşıyan CHP'ye vefa borçluyum. Ben bu borcumu kenara çekilerek ödeyemem, düz milletvekilliği yaparak da tam ödeyemem. Ben bu borcumu CHP'yi iktidara taşıyarak ödeyebilirim" değerlendirmesini yaptı.

"OLAĞANÜSTÜ KURULTAY'DAN YANA DEĞİLİM"

Balbay, bir soru üzerine kendisinin olağan kurultaydan yana olduğunu vurguladı ve olağanüstü kurultay toplanması için imza vermeyeceğini kaydetti. CHP'nin kendi içinde tartışmalar yaşayan bir parti görüntüsünden uzak durması gerektiğini dile getiren Balbay, her şeyin olağan süreci içinde gerçekleşmesinin daha sağlıklı olacağını ifade etti.

UMUT ORAN DA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP'de daha önce eski İstanbul Milletvekili Umut Oran, genel başkanlığa aday olduğunu açıklamıştı.

Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise resmen açıklamasa da olağanüstü kurultay çağrısı yaparak adaylığa yeşil ışık yakmıştı.

Olağanüstü kurultay çağrılarına CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl'den yanıt gelmişti.

Bingöl, "Gündemimizde olağanüstü kurultay yok, olağan kurultay takvimi işliyor" ifadelerini kullanmıştı.

/


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler