HABER

"Neron"a karşı araçlarını sigortalatıyorlar

İSTANBUL (İHA) - Buğra Sigortacılık Aracılık Hizmetleri sahibi Ahmet Faruk İsmailoğlu, son günlerde artan kundaklama ve terör olayları üzerine araçlarını sigortalatan İstanbulluların arttığını söyledi.

İstanbul'da her geçen gün araç kundaklama olaylarına yenisi eklenirken, bu nedenle sıkıntıya düşen İstanbullular çareyi araçlarını sigortalatmakta buldu.
Konuyla ilgili İHA muhabirinin sorularını yanıtlayan Buğra Sigortacılık Aracılık Hizmetleri sahibi Ahmet Faruk İsmailoğlu, "Son günlerde İstanbul'da yaşanan araç kundaklama olaylarının ardından sigortalamalarda bir artış var mı?" şeklindeki soru üzerine, "Özellikle kasko sigortasında geçen yıla göre bayağı bir artış var. Normalde bu aylarda sıfır kilometre araçların sigortası olurdu. Ancak terör olaylarından sonra şu anda 2. el araçların sigortalarında artış var. İlk defa sigorta yaptıran bayağı sigortalı
var" dedi.

Poliçeler de müşteriye tam teminat sağladıklarını ifade eden İsmailoğlu, "Biz terör ve deprem teminatını poliçenin içine dahil ediyoruz. Bir çok şirkette bunu yapıyor. Tabi terör hasarlarının ödenmesinde bir sıkıntı yok ancak terör olayları ödemelerinde yüz 10 bir muafiyet var. Örneğin vatandaşın 10 milyarlık bir aracı yandığında 9 milyar alabiliyor" dedi.

"Önümüzdeki döneme nasıl bakıyorsunuz?" sorusu üzerine İsmailoğlu, "Tabi sigorta sektörü istatistik üzerine kurulu. Önümüzdeki dönemde sigorta poliçelerindeki terör teminatı priminde artış olabilir. Bu olaylar böyle devam ederse bir miktar artış olabilir" ifadelerini kullandı.

Halkı araçlarını ve evlerini sigorta yaptırmaları konusunda uyaran İsmailoğlu, "Sigorta bir malın geri kazanımını sağlayan en kolay şeydir. Ancak olay olduktan sonra satın alamayacağınız tek şeydir. Dolayısıyla hasar öncesi benim tavsiyem herkes yakınında ki bir sigorta acentesine gitsin. Evini işyerini özellikle araçlarını sigortalatsın. Daha sonra da evinde rahat rahat uyusun" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön