HABER

Nevşehir polisinden nefes kesen rehine tatbikatı

NEVŞEHİR (İHA) - Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri düzenledikleri tatbikatta, bir mağazaya soygun için giren silahlı 3 kişiyi kısa sürede etkisiz hale getirdi. Mağaza sahibini rehin alan soyguncular için Özel Tim ekipleri sis bombası kullandı.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği tatbikat gereği, Yeni Kayseri Caddesi üzerinde bulunan bir beyaz eşya mağazasına giren silahlı 3 kişi mağaza sahibini rehin aldı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri ile silahlı soyguncular arasında dakikalarca süren bir pazarlık yaşandı. Ellerindeki rehineyi serbest bırakmak için polislerden 100 bin YTL para ve çalışır durumda bir araç isteyen rehineciler, isteklerinin gerçekleşmemesi durumunda rehineyi öldürmekle tehdit etti.
Polisin ısrarla 'Teslim olun, etrafınız sarıldı' çağrılarına olumlu yanıt vermeyen silahlı soygunculara karşı, Nevşehir Emniyet Müdürü İsmail Güzeldemirci operasyon emri verdi. Daha sonra olay yerine gelen 11 kişilik Özel Tim ekipleri, önce göz yaşartıcı ve sis bombasını mağazaya attıktan sonra mağaza içerisine girerek silahlı soyguncuları etkisiz hale getirdi. Herhangi bir linç girişimine karşı polisler olay yerinde aldıkları geniş güvenlik çemberi içerisinde yakalanan şahısları polis aracına bindirerek olay yerinden uzaklaştırdı. Bu arada rehin alınan mağaza sahibi de ambulansla sağlık kontrolü için hastaneye gönderildi.

Vatandaşlar ise yaklaşık 30 dakika süren operasyonu büyük bir ilgiyle izledi. Rehine operasyonunu tıpkı bir film seyreder gibi izleyen vatandaşlar, operasyon sonrasında polis ekiplerini alkışladı.

Nevşehir Emniyet Müdürü İsmail Güzeldemirci, polis ekiplerini hazır tutmak ve vatandaşları bilinçlendirmek için böyle bir tatbikat gerçekleştirdiklerini belirterek, tatbikatın oldukça başarılı geçtiğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön