HABER

Niğde'de "makas" operasyonu

NİĞDE (İHA) - Niğde'de, dün gece düzenlenen ve "Makas" adı verilen çete operasyonunda, 3'ü kamu görevlisi 23 kişi gözaltına alındı.

Niğde Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Niğde Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin dün gece gerçekleştirdiği "Makas" adlı operasyonda, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, bu örgüte üye olmak, yağma, yağmaya teşebbüs, ihaleye fesat karıştırma, tehdit, mala ve kamu malına zarar vermek" suçlarını işledikleri şüphesiyle 23 kişi gözaltına alındı.

Sabahın ilk saatlerine kadar süren operasyonda, şahıslarla birlikte çeşitli çap ve markalarda 6 adet ruhsatsız veya ruhsat kapsamı dışında taşınan tabanca, 4 adet kurusıkı tabanca, 1 adet pompalı, 1 adet çifteli av tüfeği ile bu silahlara ait 220 adet kurusıkı ve normal tabanca fişeği ele geçirildi. Operasyonda ayrıca 1 adet kurşun geçirmez yelek, 1 adet kılıç, 9 adet kama tipi bıçak, 4 adet tarihi eser niteliği taşıyan eşya ile çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

Açıklamada, gözaltına alınan 23 kişinin Niğde'de ikamet ettiği, 3'ünün ise çeşitli kamu kurumlarında görev yaptığı belirtildi. Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, soruşturmayla ilgili 2 cumhuriyet savcısının görevlendirildiğini söyledi. Yıldırım, vatandaşların adalete ve devlete güvenmelerini isteyerek, güven olursa tam huzurun sağlanabileceğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler