Nijerya'da camiye saldırı: En az 44 ölü

Nijerya'nın kuzey doğusundaki bir camiye Pazar günü düzenlenen ancak ayrıntıları dün ortaya çıkan saldırıda, en az 44 kişinin öldürüldüğü öğrenildi.

Nijerya'da camiye saldırı: En az 44 ölü

Borno eyaleti yetkilileri, eyaletin yönetim merkezi Maiduguri'nin 35 km. uzaklığındaki Konduga'da bulunan bir camiye, sabah namazı sırasında düzenlenen silahlı saldırının arkasında Boko Haram örgütünün bulunduğuna inanıyor.

Boko Haram 2009 yılından bu yana ülkede binlerde kişinin öldürülmesinden sorumlu tutuluyor.

Nijerya'da yayımlanan Daily Post gazetesi, saldırıda yaralanan 26 kişinin Maiduguri hastanesinde tedavi gördüğünü yazdı.

Bir yerel savunma grubunun üyesi Associated Press ajansına verdiği demeçte, yardım çağrıları üzerine devreye girdiklerini ve gruptan 4 kişinin de çatışmada öldüğünü anlattı.

Ayrıca Maiduguri'ye yakın Ngom köyünde de 12 sivilin ölüdürüldüğü bildiriliyor.

Nijerya Cumhurbaşkanı Goodluck Jonathan, Mayıs ayında kuzeydoğu bölgesindeki üç eyalette olağanüstü durum ilan etmiş ve İslamcı militanlara karşı operasyonlar başlatmıştı.

Boko Haram örgütü, Nijerya hükümetini devirmek ve kuzeyde bir İslam devleti kurmak istiyor.

BBC'nin Lagos muhabiri Will Ross, grubun sık sık kiliselere saldırı düzenlediğini, ancak zaman zaman camilerin de saldırılara hedef olduğunu kaydediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
MÜSLÜMANLARI BİRBİRİNE DÜŞÜRMEK İÇİN BU KATLİAMI MÜSLÜMANLARA MALEDİYORLAR.HALBUKİ BU KATLİAMI KAFİRLER YAPIYOR.BU OYUNA DÜŞMEYELİM.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler