KADIN

Nisan 2014 Aylık Burç Yorumları

Nisan 2014 Aylık Burç Yorumları

Baharın gelişi hayatımızı değiştiriyor!

KOÇ BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu seyri, özellikle ikili ilişkilerde ve maddi konularda, bir içe yönelişin, karmaşık ve bizi rahatsız eden meselelerden uzak durma arzumuzun işaretçisidir. Gerçeklerden ziyade, yaratmak istediğimiz bir dünyayı ve ilişkileri kendimizce ele almak isteriz. Olumlu yönü ise, bizi karmaşaya sürükleyen ya da rahatsız eden mevzular üzerinde rahatlamak arzumuzun işaretçisidir.

7 Nisan tarihinde, Merkür burcunuzda ilerlemeye başlar. Bu da fikirlerinizi kendinizden emin bir şekilde ifade etmeniz anlamına gelmektedir. Ancak ikili ilişkilerde partnerin düşüncelerini almanız, beklenmedik tepkilerden bulunmadan önce dengeyi iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, öne çıkmaya hevesli, duygularımızı istediğimiz şekilde ifade etmek, işbirliğine yanaşmamak gibi bir durum oluşturabilir. Ancak ikili ilişkilerde bizden farklı düşünen insanlarla dengeyi muhafaza etmemiz gerekmektedir.

20-23 Nisan tarihlerinde Boğa burcunda Güneş ve Merkür geçişi söz konusudur. Hem mali konular üzerinde sağlam adımlar atma arzumuzu, hem de kazanç anlamındaki meselelerde ciddiyetle durmayı sağlayan bir etkidir.

29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak güneş tutulması, maddi konulardaki kazançlarımız anlamında önemi iyice vurgular. Olayları kendi akışına bırakmak yerine, sağlam ve geleceğe dönük şekilde düşünmeli ve yeteneklerimizi geliştirmeliyiz.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Bu hafta sosyal ilişkilerinizi geleceğe dönük bir şekilde ele alacak ve üzerinde düşüneceksiniz. Yeni bir tanışma ve ilişkisi olanlar için olumlu gelişmeler gündeme gelecektir. Karşı cins ve dostluklarda kadersel karşılaşma ve tanışmalar meydana gelecek. Gelecek vadeden bu tanışmalar sayesinde hayatınızda yenilikler yaşanacaktır.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ikili ilişkinizde lütfen birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Beraberliklerde çok dikkatli olunması gereken bir haftaya adım atıyoruz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken günlerdeyiz.

14-20 Nisan haftası: Geçen haftaya göre çok daha dikkatli olunması gereken bir haftalık süreçteyiz. 15 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Ay Tutulması, ardından 19 Nisan tarihindeki Güneş-Kuzey düğüm karşıtlığı bir hayli zorlayıcıdır. İlişkilerde bilhassa sizin, anlaşmaya gönüllü olmadığınızı, kendi isteklerinizi dayatmaya çalışacağınızın işaretçisidir. Geleceğinizi birlikte kuramıyorsanız veya düşünmüyorsanız ayrılmalar gündeme gelebilir. Aranızdaki bütün dengeler sarsılabilir, ilişkilerdeki bakış açınız değişebilir.

21-27 Nisan haftası: Çiftlerin mutlaka birbirleriyle geleceğe dönük bir şekilde planlarını konuşmaları, eğer farklı bir yöne gitmeyi düşünüyorlarsa, iyice düşünerek karar vermeleri gerekiyor. 22 Nisan tarihi bu anlamda önemini koruyor. Yeni tanışacak çiftler aralarındaki iletişimi en başından güçlü tutmalılar. Ancak siz Koçlar konuşmalarınızda kendinizi daha fazla önde tutmaya, benim dediğim dedik tarzı düşünmeye yatkısınız. Buna lütfen dikkat ediniz. Nazik bir dönem yaşanacak. Söylediklerinizi ve kararlarınızı mutlaka bir daha gözden geçirerek yürürlüğe koyun. Hatta ben derim ki, bu hafta bir ayrılık yaşanırsa, tekrar geri dönme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

28-30 Nisan arası: 29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak Güneş Tutulması aşk hayatınız çocuk ve yuvanızla alakalı konularda geçtiğimiz yıldan bu yana düşünülen ve mali anlamda ele alınan konuların artık tamamlanma vaktinin işaret ediyor. Bunlar üzerinde tekrar bir düşünerek ne yapmak istediğinizi bu tutulma ile karar verebilirsiniz.

İŞ ve Kariyer

1-6 Nisan haftası: İş hayatınızla ilgili konularda bir değişim ve dönüşüm söz konusu olacaktır. Konumunuz ve geleceğiniz söz konusu olduğunda lütfen sakin ve bilinçli bir şekilde gözden geçiriniz. Patron konumundaki kişilerin üzerinizde bir baskısı söz konusu olabilir. Onların davranışları, aldıkları kararlar gerginlik yaratabilir. Dikkatli olunması gereken tarih 3 Nisan.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür burcunuzda ilerliyor. İletişim, haberleşme ve fikirlerinizi ortaya koyabilme yönünde güçlüsünüz. Ancak ne dediğimizi de bilmemiz gerekiyor. Çünkü önümüzdeki hafta stresli konuşmalar söz konusu. Bazı kişilerle aranızda tatsız ve rahatsız edici konuşmalar geçebilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta ideallerinize uygun tarzda bir iş ve ortamda çalışmaya karar verebilirsiniz. Çünkü şu anki mevcut işinizdeki yeni dönüşüm ve değişimler pek umduğunuz gibi olmayabilir. Çok gerçekçi olmak ve girişimde bulunurken, konuşurken sözcükleri ve kararları iyi tartmak lazım. Bazen dilimizi tutamayız veya başkaları ağzına geleni konuşabilir. Dikkat edilecek tarihler 15, 18, 20 Nisan. 19 Nisan tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması ortaklaşa iş ilişkisine dayalı, sözleşmeye bağlı işlerde stresin işaretçisidir.

21-27 Nisan haftası: 21 Nisan tarihindeki görünüm, hem yenilikleri arzu etme hem de dış dünyanın üzerimizdeki baskısını yoğun şekilde hissetme anlamında önem taşıyor. Hem ev hem iş yaşamı açısından dengeli, birbirini engellemeyecek tarzda düşünmemiz gerekiyor. Bir şeyler artık değişmeye başlıyor. Emir altında çalışmak yerine kendi işinizi kurmak veya birisiyle ortak olmak isteyebilirsiniz. Ancak Mars geri hareketi devam ediyor. Her değişimin mutlak çok iyi mercek altına alınması lazım. Eğer çok önceden yeni bir adım atılmışsa, bugünlerde bir hayli dirençle karşılaşabilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Geçtiğimiz hafta iş hayatınızla ilgili verilecek bir kararın mutlaka iyi düşünülmesi gerekiyor demiştim. Mars gerilediği için her durumun analiz edilmesi gerekiyor. Olumlu bir iletişim, derinlikli düşünmenizi sağlayan enerjiler mevcut. Bu tarihte kararlarımızı bir daha gözden geçirelim.

PARA

1-6 Nisan haftası: Başkalarıyla olan her türlü finansal bağlantının çok dikkatle ele alınması şart. Beklenmedik hesap yanlışlıkları veya bir takım engeller nedeniyle mali anlamda bir sıkıntı yaşanabilir.

14-20 Nisan haftası: Genel olarak tüm alanlarda zorlayıcı bir haftaya adım atmaktasınız. İş hayatınızla ilgili değişimler, iş ilişkilerini zorlayıcı durumlar, parasal anlamda da bir hayli etkiliyor. Şartlar, düzen ve değişimler nedeniyle bizim kararlarımızı çok iyi tartmamız gerekiyor. Zaten dış etkenler üzerimizde baskın olacağından, finansal hayatımız, bütçemiz konusunda başka tercihlere zorlanabiliriz, istemediğimiz kararlar verebiliriz. Bu değişimler yeni bir yolu işaret ediyor.

21-27 Nisan haftası: Merkür kazanç evinizde seyrine başlayacak. Kazanç anlamında dikkatli düşünebilirsiniz. Mali konular üzerinde bir hayli duracağız. Parasal alışverişlerde bulunmayalım. Borçlarımız varsa bunları mutlaka ödeyelim ki, bir sıkıntı yaşamayalım.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması maddi konularda bir hayli hırslı, istekli ve kendinizle alakalı kararların işaretçisi. Geleceğinizi sağlam temellere dayalı bir şekilde kurmak, paranızı ilerisi adına güvenli bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Mali konularda bu hafta, hem iş hem ailevi anlamdaki kararlar alabilir, hesaplamalarda bulunabilirsiniz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 6-7-14-20-21
Aşkta En Şanslı Günler: 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 1-2-29-30

Yeniay: 1-26-27-28
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 13-14-15
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BOĞA BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişini, Boğa burcu için her zaman olumlu bulmuşumdur. Çünkü hem ilişkilerde verici, ılımlı, şefkatli yaklaşımların göstergesi, hem de kişilerin çevresiyle olan temasında huzur ve güzellikleri arzuladığını işaret eder. İlişkilerde hiçbir zaman bencil durumlar söz konusu değildir. Güzellikleri kendine çekmek ister.

7 Nisan tarihinde Merkür, Koç burcunda ilerleyecektir. Bu dönemde iç dünyamızda kimi zaman agresif düşünmeye, olayları gerginlikle ele almaya neden olabilir. Boğa'ların bu dönemde kendilerine olumlamalarda bulunmalarını, stresten uzak durmalarını, zihinlerini daha güzel şeyler için kullanmalarını tavsiye ederim.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, bir yanıyla iç dünyamızda hezeyanlara ve sabırsızlıklara yol açabilir. Ancak çalışma hayatınız, sağlığınız ve günlük hayatınızı verimli, düzgün, işler hale getirmek adına çok iyi düşünülmeli, iş ortamındaki ilişkilerinize çok dikkat etmelisiniz.

20 ve 23 Nisan tarihlerindeki Güneş ve Merkür geçişleri, burcunuzda meydana gelir. Bu da rahatlatıcı bir etkidir. Ay tutulmasının yarattığı agresif hali sakinleştirir. Daha ılımlı, risk almadan düşünceleri ifade edebilmeyi tetikleyecektir.

Nisan ayının son etkisi, 29 Nisan tarihinde burcunuzda oluşacak güneş tutulmasıdır. Güneş tutulması, son dönemlerde yaşanan deneyimlerden ders alındığını, bundan sonra maddi ve manevi anlamında çok daha sağlam adımlar atmaya kararlı olmanızı sağlar.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Dostluklarımızı ve özel ilişkimizi tüm yönleriyle ele alacağımız bir hafta olacak. Özverili, yanımızdakileri kucaklayıcı, dostlarımıza yardımcıyız. Bu yönlerimiz karşı cinsin de dikkatini olumlu yönde etkileyecektir. Sorunlarımızı konuşarak çözmemiz kolay olacak. Romantik karşılaşmalar özellikle Venüs Balık burcu geçişinin hoş ve huzur verici yansımaları altında mümkündür. Sorunlardan, sıkıntılardan, tatsızlıktan uzak durmak isteyeceğiz.

7-13 Nisan haftası: Bu haftanın sonlarına doğru güzel ve olumlu bir enerjimiz var. Ancak Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken durumları kendi lehimize olacak şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. Venüs'ün hoş görünümü bizi rahatlatacak ve sosyal ilişkilerimiz sayesinde huzur bulacağız.

14-20 Nisan haftası: Bu haftanın tüm burçlar üzerinde bir hayli etkili olacağını söylemek isterim. Hepimiz farklı alanlarda yanlış kararlar verebilir veya dış etkenler nedeniyle sıkıntılı durumlar yaşayabiliriz. 15 Nisan tarihindeki Ay Tutulması, psikolojik ve fiziksel anlamda gerginlik, geri adım atmayan tarzda yaklaşımlar, beklenmedik bir takım sorunlar, bencillikler, gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmamız lazım. Kendi kendinize yüklenebilirsiniz. Stres ve istenmeyen gelişmeler sizi sağlık ve çalışma hayatınızla ilgili konularda zorlayabilir. Çok bilinçli olmamız lazım.

21-27 Nisan haftası: Hafta başında çevremizdeki bazı kişiler veya partnerimizin yaptığı davranışlar, kararlar kafamızı bir hayli kurcalayabilir. Oysaki Mars geri hareket dönemindeyiz. Onun sözlerini kalıcı sanmayalım. Daha sonra bu konuda gerçek düşüncesini öğrenebileceğiz. Hafta sonunda Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. Bu düşüncelerimizi dış dünyada ifade edebilmemizi sağlayacak. Sosyal ilişkiler ve yeni tanışmalar anlamında hafta sonu gayet olumlu.

28-30 Nisan arası: Hoş bir haftaya adım atıyoruz. Hem istediğimiz gibi kendimizi ifade edebiliriz. Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu da yeni alınacak kararların, uzun vadeli gelişmelerin işaretçisi. Yüksek eğitim, inancımız, başka bir yere yerleşim, uzun yolculuklar bir hayli etkili olacak. Hafta sonu bir yerden başka bir yere gitmek, tanışmalar, bağlantılar bulunma anlamında aktif gözükmekte.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş konularında bir karar aşamasındayız. Bazı kişilerle bir araya gelebiliriz, teklif alabiliriz, başka bir iş düşünebiliriz. Ancak unutmayalım ki Mars geri hareket dönemindeyiz. İş ortaklıkları konusunda mutlaka dikkat edeceğiz. Hatta ortaklaşa bir iş söz konusu olduğunda iki misli temkinli olmak lazım. Sözleşmesiz bir iş yapmayalım. Hemen karar vermeyelim. Dereyi görmeden paçaları sıvamayalım. Hafta sonu sert bir görünüm var. İş konularında bizi biraz zorlayabilir. Kendimizi ortaya koymamız zorlaşır, işimize birileri karışabilir.

7-13 Nisan haftası: Hafta ortasında yine dikkatli olmamızı gerektiren enerjiler mevcut. Bir şeye sinirlensek, bir haksızlıkla karşılaşsak bile kendimizi savunmakta zorlanabiliriz. Sanki bir şeyler üzerimize geliyor gibi hissedeceğiz. İşte bu baskı bize yeni kararlar aldırabilir. Ancak biz çok iyi düşünmeliyiz. Bir ortaklık sona erebilir veya bir değişime uğrayabilir.

14-20 Nisan haftası: Planlarımızı uygulamak ve ilerisi adına köklendirmek istiyoruz. Ancak 19 Nisan tarihindeki Ay tutulması çalışma hayatınız ve özellikle psikolojik anlamda stres yaratıcıdır. Karşımıza bazı engeller çıkabilir. Dengeli davranmak zor olabilir. Sakin olmamız gerekiyor. Tekrar bir bakmak lazım olan bitene. Hafta sonu görüşmeler, yolculuklar, işlerinizi takibi anlamında önem taşıyor.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta iş hayatınızı ilgilendiren konuları hem şartlar çerçevesinde hem de geleceğe dönük şekilde ele almakta yarar var. Hedefinize göre iş tercihlerinizi ve durumunuzu gözden geçiriniz. Sizi bir başka göreve tayin edebilirler. Hem çok sakin hem de mantıklı bir şekilde işbirliğinde bulunmak gerekiyor. Çalıştığınız işyerinde yeni değişimler söz konusu olacak. Sağlığınıza da mutlaka özen gösteriniz. Başkalarıyla mecburen işbirliği yapmanızı gerektiren durumlar oluşabilir. Siz kendi kendinize lütfen kararlar vermeyiniz. Çünkü bu hafta geçmiş bir takım konular üzerinde durulacak ve siz gelişmelere bir bakınız. Bu gelişmeler hemen yerli yerine oturmayacak. Zaman gerektiriyor. Hafta sonuna doğru enerjiniz olumlu hale gelecek. Olumlu bir şekilde düşüneceksiniz. Rahatlayacaksınız.

28-30 Nisan arası: Bu hafta burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması, hem kişisel hem duygusal anlamda yeni kararlar vermenizi sağlayıcıdır. Bunları yavaş ve sağlam bir şekilde uygulamaya dökmek iyi olacaktır. Hafta sonunda enerjiniz gayet olumlu. Ne istediğinizi bilerek konuşacak ve güven duygunuzla yol alabileceksiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Bu hafta parasal konularda iki görünüm bulunmakta. Harcamaların dikkatle yapılmasına özen gösterelim. Hesabımızı bilelim ve kontrollerimizi yapalım. Ufaktır ne olacak diyerek alışverişlerde ayarımızı kaçırmayalım. Eski bir alacağımızı tahsil edebiliriz. Gelir getirici olana işlere yönelebiliriz.

7-13 Nisan haftası: Merkür Koç burcunda seyrine başlayacak. Kazanç evinizin yöneticisi olduğu için, mali konularda dikkatli olmak lazım. Bazen hiç hesaba katmadığımız bir nedenle elimizden para çıkabilir. Cüzdanımıza, önemli evraklarımıza dikkat edelim, saklayalım, kontrol edelim.

14-20 Nisan haftası: Maddi anlamda yine dikkatli olmamızı gerektiren enerjiler söz konusu. Güvenmediğimiz kişilere hiçbir şeyimizi emanet etmeyelim. Özellikle yolculuklarda bavulumuzu, eşyalarımızı koruyalım. Bir de hakkımızın yenmesi, iyi niyetimiz sonucu borçlarımızın tahsili güç olabilir. Maaşımızı geç alabiliriz veya sağlık nedeniyle para harcayabiliriz.

21-27 Nisan haftası: Kazancımızla ilgili konularda lütfen gözümüz açık olsun. Mesai ücretlerimizi, hak ettiğimiz paralarımızı ödemekte gecikebilirler. Geçen hafta olduğu gibi bu haftanın ortasına kadar dikkat edeceğiz. Hafta sonuna doğru, Merkür burcumuzda ilerleyecek. Kazanç konularında rahatlayacağız. Geçirdiğimiz son üç haftaki maddiyatla alakalı problemler nispeten azalmaya başlayacaktır.

28-30 Nisan arası: Bu hafta güzel enerjilerimiz var. Hem mali anlamda alacaklarımız ödenir hem de yeni işlerden kazanç elde edebiliriz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-12-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 9-10-16-17-22-23
Aşkta En Şanslı Günler: 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 4-5

Yeniay: 1-2-3-28-29-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


İKİZLER BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Kariyer hayatıyla ilgili konularda ve aşk yaşamınızı ilgilendiren meseleler üzerinde etkili görünmektedir. Kişi özellikle mesleki konular üzerinde ilişkilerini gözden geçirmelidir. Hesaba dayalı bir meslek grubunda çalışıyorsanız, dağılmadan hareket etmek gerekir. Ayrıca aşkta vericilik anlamında ilişki gözden geçirilmelidir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir sizler için aktif bir iletişimin simgesidir. İkizler, zaten iletişimin öncüsü kişilerdir. Bu dönemde bir takım girişimlerde bulunmak için öne çıkmaya hazırlardır. Fikirleri ifade ederken de dozu ayarlamakta fayda vardır.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla ileriye dönük hedefler anlamında istekli, aç, aktif olduğunuzun işaretçisidir. Spontane tepkilerde bulunmadan önce ortam şartlarına bakılmalıdır. Yetenekleri öne sürerken şartları da göz önüne almak dengeli olacaktır.

20-23 Nisan tarihlerinde Güneş ve Merkür Boğa geçişi olacaktır. Bu geçişler, iç dünyamıza yönelerek kendimizi huzur ve emniyet anlamında önemsememize neden olacaktır. Biraz daha sakin ve bilinçli davranmanın önemli olduğunu fark edeceğiz. Daha sağlam adımlar atmanın önemli olduğunu göreceğiz.

29 Nisan tarihinde güneş tutulması Boğa burcunda gerçekleşecektir. Son 1,5 yıllık süreçte genel olarak yaşamsal meselelerde edindiğimiz tecrübeleri, bizi güvensiz hissettiren deneyimleri süzgeçten geçireceğiz. Bu güneş tutulması da bizim artık sağlam adımlar atmak doğrultusunda olduğumuzu, paranın önemini, güven içerisinde yaşamanın ne kadar kıymetli olduğunu anlamamızda bir joker karttır.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftaya hızlı ve aktif bir görünümün etkisi altında başlıyoruz. 2 Nisan tarihinde hem yeniliklere hevesle atılacağız hem de sosyal hayatta gayet başarılı ilişkilerde bulunacağız. Yeni arkadaşlıklar, grup faaliyetleri, aktif bir şekilde gelişecek. Cinsel anlamda tutkuluyuz. 5 Nisan tarihinde geleceğimizi ilgilendirecek bir aşk ilişkisi, bir gelişim, bir hareketlilik yaşanabilir. Bu tarih ve birkaç gün yakınlarında karşınıza çıkan kişiye veya ilişkinizdeki gelişmeye dikkat edin. O, hayatınızda epeyce etkili olacak, sizi keyiflendirecektir.

7-13 Nisan haftası: Oldukça aktif bir haftaya adım atıyoruz. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu. Ancak Mars geri hareketini sürdürdüğü için, tanışmaların çoğu ileriye dönük, uzun seyirli olmayabilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulmasında hedeflerinizi tayin etmek, girişimde bulunmak, dilediğiniz şekilde hareket ederek kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak lütfen 19 Nisan tarihi ve civarı günlerde bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmamız gerekiyor. Yenilikleri isteyeceğiz ancak başkalarıyla da ortaklaşa hareket etmek gerektiğinde, bencil davranmayacağız.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sürpriz şekilde karşılaşacağınız kişiden bir hayli etkilenebilirsiniz. Eğer ilişkiniz varsa, güzel bir zaman geçirebilir. Özgür, kendinizle barışık, yenilikçi düşünen bir kişisiniz. Sizin bu popüler yanlarınızdan etkilenmeyecek kimse yok gibi. Ancak hep ekliyorum ama Mars geri hareketi devam ediyor. Özellikle yeni birisiyle tanıştığımızda hemen bir karar vermiyoruz. Arkadaşlığımızı sürdürmemizde yarar var. Cinsel arzularımız bir hayli yoğun. Sevgilimiz, partnerimizle özel saatler geçirebiliriz. Bir hayli tutkulu davranabiliriz.

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması gönlümüzün içindeki o gizlilikleri, huzur ve sevgiye olan özlemimizi, hayatımızı hem maddi hem de manevi anlamda hoş bir şekilde geçirme ihtiyacımızı simgeliyor. Birçok şeyi dışa yansıtmıyoruz, anlamalarını bekliyoruz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş konularında tam anlamıyla bir yön belirlemek zor olabilir. Bazen oldukça dağılabiliriz. Hassas düşünürüz veya çevremizdeki kişileri anlamakta güçlük çekeriz. Temeli sağlam olmayan her şey ve problemler, yoğunluk bizi rahatsız edebilir. İşlerimizi yerli yerine koymakta güçlük çekebiliriz. Hafta sonunda Venüs Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu durum iş ilişkilerinde ılımlı davranmamızı, empatide bulunmamızı gerektirecek. Sanatsal alanda görev yapıyorsak, bu geçiş bizim için gayet olumludur.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta bir işimiz, bir planlamamız için bazı kişilerle bir araya gelerek konuşabiliriz. Aslında konuştuğumuz meseleler Mayıs ve Haziran aylarında düşünülen bir iş ile alakalı olacaktır. Eğer karşımıza bir teklif çıkarsa, tabii ki hemen kabul etmemek lazım. Ne de olsa Mars geri hareketini sürdürüyor. Hafta sonunda sanatsal konularda bir ödül, bir gelişim, bir yeni proje gündeme gelebilir. Merkür bu hafta koç burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim için gayet olumlu. Çabucak işlerimizi yoluna koyabileceğiz ve zihnimiz bir hayli hızlı çalışacak.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta genelde her burcun farklı alanlarında bir stres söz konusu olduğundan işlerimizi mutlaka dikkatlice, sorumluluk, disiplinli bir şekilde yapmakta yarar var. Kariyer evinizde bazen iyi niyetlilik nedeniyle alttan alabiliriz. Anlaşmaya gönüllü oluruz. Kimi zaman da bu halimiz bizi rahatsız eder. Neden anlayış gösteriyorum ki, diye içimizden geçiririz. Eğer mali anlamda bir görüşme yapılacaksa, tabii ki çıkarlarımızı koruyalım. Sanatla alakalı meslek sahipleri için enerjiler olumlu gözüküyor.

21-27 Nisan haftası: Kariyer hayatınızı, hedeflerinizi hem maddi hem de şu andaki mevcut konumuz açısından ele almakta yarar var. Çünkü kendinizi sürekli rahatsız hissediyor ve birilerini idare etmek zorunda hissediyorsanız tabii ki verimli çalışmak kolay olmaz. Ancak ben yine de her şeyi kafanıza takmadan, gerçekçi bir şekilde durumunuzu gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Sağlam bir seçeneğiniz yoksa, biraz sabırlı olmak lazım.

28-30 Nisan arası: İşinizle ilgili konularda odaklanma sorunu yaşıyorsanız veya çalışmak yerine dinlenmeyi daha fazla istiyorsanız mutlaka bir sağlık kontrolünden geçmelisiniz. Bazen tek bir konu üzerine fazlaca eğilerek çok fazla çalışan kişilerde de bu duruma rastlanabilir. Fiziksel ve bedensel anlamda enerjinizi güçlendirici aktiviteler iyi gelebilir.

PARA

1-6 Nisan haftası: Bu hafta mali konularda iki önemli görünüm var. Bu enerjiler, bir yandan para harcamanızı teşvik eder, ancak diğer yandan hesabınızı bilmeniz de gerekir. Elinize geçen miktara göre ayarlamalarda bulunabilirsiniz. Kredi kartınızın ödemelerinizi yapabilirsiniz.

14-20 Nisan haftası: Haftanın başında para harcamaları daha fazla görülebilir. Paraya daha fazla düşkünlük, daha rahat yaşama arzusu ön planda olacaktır. Bazen harcamaların dozunu bilmediğinizde pek pişmanlık duymayacaksınız. Ancak yine de hesabınızı bilmenizde yarar var. Maddiyatla alakalı konularda kendinizi tutamayıp sürekli konuşursunuz. Şu şöyle olacak, bu böyle olmalı gibi düşündüklerinizi ortaya koyarsınız. Ancak iş anlamında çok fazla hayalci düşünmeyelim. Bu hafta 18, 20, 21 Nisan tarihlerinde hesabımızı bilelim. Ortaklaşa hesaplara bankalarla alakalı konulara dikkat etmek, yanlış yatırımlara girişmemek, bilinçsizce yapılan harcamalardan kaçınmak lazım.

21-27 Nisan haftası: Verdiğimiz kararların mutlak doğru olduğunu, yaşanan bir takım gelişmelerin hep başkaları nedenli olduğunu düşünebiliriz. Evet, belki bazılarınız için bu doğru olabilir. Ancak genel anlamıyla işimizi bilmek, hesabımızı iyi yapmak gerekiyor. Kiminle finansal ilişkiniz varsa veya kim sizin paranıza ortak ise, lütfen bu kişiyle olan bağlantınızı, hesaplarınızı kontrol ediniz.

28-30 Nisan arası: Yine dikkatli olunması gereken bir haftadayız. Başkaları veya bir nedenle para kaybı veya fazla harcama tarzında gelişmeler yaşanabilir. Dikkatli olalım.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-14-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 11-12-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 14
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 6-7
Yeniay: 3-4-5-6-30
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 18-19-20
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


YENGEÇ BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş, dünyayı, evrensel hayatı, sevgiyi, birlik ve beraberlik duygusunu, inancı, sevginin önemini, ilişkilerde merkez alacağımız bir enerjidir. Hayatın bütün zorluklarına rağmen paylaşmanın, ılımlı olmanın önemini düşüneceğimiz bir geçiş olacaktır.

7 Nisan tarihinde kariyer hayatıyla ilgili konularda Merkür Koç burcunda ilerleyecektir. Yengeçler her ne kadar kabuklarında saklanmayı sevseler de, bu güçlerini toparlamak için yaptıkları bir bekleme halidir. Kendinize güven duyduğunuz, iletişim anlamında öne sürmek istediğiniz düşünceleri, projeleri ve planları kabul ettirmek isteyeceksiniz. Ancak evdeki o huzur kısmını mutlaka yerli yerinde ve dengede tutmak gerekir.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulması iş hayatınız ve aile yaşamınız üzerinde etkilidir. Yeni bir başlangıç yapma arzusu verir. Ancak dengeyi öyle bir sağlamalıyız ki, hem evde hem de dışarıda huzuru bozmamamız gerekir. Unutulmamalıdır ki, ay tutulmaları bir bitiştir. Aile hayatınıza dikkat ediniz.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, Güneş ve Merkür Boğa burcunda seyrine başlayacaktır. Bu enerjiyle olumlu çalışabilirsiniz. Sağlam hareket edeceğiz. İleriye dönük hareketler anlamında durumumuzu irdeleyeceğiz. Sosyal ilişkilerimizde sağlam adımlar atmaya önem verip ve güven hissi veren unsurları gözden geçirmeye çalışacağız.

29 Nisan tarihindeki Boğa burcundaki Güneş Tutulması, son 1,5 yıl içerisinde hayatta olup bitenleri, sosyal ilişkileri, toplum içerisindeki konumu, maddi ve manevi kazançları ele almamız yönünde etkilidir. Deneyimler ve şartlar unutulmamalıdır.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Aşk evinizle ilgili bir iyi bir de dikkate değer enerjiler altındayız. İyi haber, ılımlı paylaşımları, yeni bir tanışmayı, yakınlaşmayı işaret ettiği gibi, olumlu düşünmenin, güzel sözler söylemenin, huzurlu bir aşkı özlemenin işaretçisidir. Ancak öbür gelişme özellikle evli çiftler açısından önemli. Partnerin baskın tavırları veya kendini haklı görmesi, sizin de buna karşı çıkmanız söz konusu. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu sizleri rahatlatıcı bir enerji geçişidir. Huzuru, paylaşımı, inançla hayata sarılmayı ve size aşkı getiricidir. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Evet, problemler vardır, sürüyordur ancak siz güzel tarafından hayatı kucaklamak istersiniz.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda olumlu bir enerjimiz var. Bu hem romantizmi hediye edici hem de ruhsal sevginin işaretçisi. Hassas duygularınızla sevdiklerinizi kucaklarsınız. Bir çoğunuz için aşık olmak, aşkta aradığınızı bulmak işaretçidir. Rüyalarınız çıkar. Ne zamandır aradığınız huzuru yakalarsınız.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için stresli bir hafta. Sizin için hem ailevi hem mesleki konularda dengelere dikkat etmek gerekiyor. İlişki anlamında haftaya baktığımızda 18 Nisan tarihinde güzel paylaşımları, ılımlı yaklaşımları işaret eden enerjiler mevcut. Bekar Yengeçler yeni biriyle tanışabilirler. Ancak 20 ve 21 Nisan tarihinde çok önemli görünümler var. Bunlar ciddi ve uzun süreli ilişkilerin yeniden ele alınmasını, eğer sorunlar varsa beraberliğin seyrinin değişebileceğini işaret ediyor.

21-27 Nisan haftası: Yine problemli ilişkilerde dikkatli olmayı gerektiren 23 Nisan gününde kavgacı, bozucu, gereksiz yere tartışmalara davetiye çıkartıcı hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Yükselen burç farklılıklarınızı göz önüne alırsak, bunu siz de başlatabilirsiniz, partneriniz de. Ancak Mars geri hareket döneminde birbirinize karşı pişmanlık yaratıcı sözler sarf etmeyiniz. 25 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. O fırtınaları biraz olsun hafifletir. Bekar Yengeçler için de hoş bir yansımadır. Hafta sonunda enerjiler gayet olumlu. Sözler ılımlı ve nazik. Yeni buluşmaları işaret edici ve problemleri en azından biraz olsun çözümleyici olabilir.

28-30 Nisan arası: 29 Nisan tarihindeki Güneş Tutulması sosyal hayat, arkadaşlıklar, hedefler, aşk hayatı, çocuklar, maddi ve manevi yöndeki paylaşımları, sizin kararlarınızı, yaşanan gelişmelere göre edindiğiniz tecrübeleri vurguluyor ve sizin bu konular üzerinde düşünmenizi, kararlar vermenizi sağlıyor.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş görüşmelerinde isteklerimize uygun beklentiler içindeyiz. Gerek yeni iş gerekse mevcut görevimizde, otoritelerin anlayışlı olmasını bekliyoruz. Aşırı iyi niyetli düşünmeden, bilinçli bir şekilde durumlara bakmamızda yarar var. Yenilikçi ve yaratıcı olmalısınız. Sizi fark etmelerini sağlamalısınız. Disiplinli çalışmanız gerekebilir. Genelde iş dünyasında güçlü insanların vereceği kararlar bizim düşündüklerimize uymayabilir.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta itibariyle iş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızı gerektiren Merkür-Koç burcu seyri başlıyor. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır. Tabii ki aşırıya kaçmadan. Sanatsal alanda çalışanlar için Venüs-Balık geçişi gayet olumludur.

14-20 Nisan haftası: 19 Nisan tarihinde Ay tutulması gerçekleşecek. İş ve aile hayatınızla ilgili konularda sizi biraz tedirgin edebilir. Başkalarıyla olan ilişkilere dikkat etmekte yarar var. Sağlık anlamında mutlaka tetkiklerinizi yaptırınız. Bu tutulma endişe yaratıcı, bir çok noktayı kafanıza takmanıza neden olabilir. Mecburi değişimleri işaret eden diğer enerjiler haftanın zorlu geçebileceğini işaret ediyor.

21-27 Nisan haftası: Başarılı işler çıkarabilmek için otoritelerle anlaşmakta, sularına gitmekte yarar var. Belki bu işinize gelmeyebilir. Ancak bu işinizin görülmesini ve dikkate değer bulunmanızı sağlar. Mars geri hareketini de göz önüne alırsak zaten huzursuzluktan uzak durmamız, sorumluluklarımızı yerine getirmemiz istenecek. Hiç tartışmaya girip canımızı sıkmayalım. Biz dikkat edelim. Bu hafta itibariyle istikrarlı ve gayet sakin bir şekilde düşünmemizi sağlayacak Merkür-boğa burcu seyri başlıyor. Gergin kişi ve ortamlar zihnimizi artık pek yormaz. Biraz sosyal ilişkilere yönelelim, rahatlayalım.

28-30 Nisan arası: Bu hafta Güneş tutulması meydana gelecek. Hem bedensel hem ruhsal anlamda değerlerimize, dostluklarımıza, hedeflerimize önem vereceğiz. Maddi ve manevi açıdan güvenli ve rahat bir yaşam, sevdiklerimizle örülü bir hayat, problemlerimizi çözerek feraha kavuşmak niyetimiz yüksek. Riskten uzak duracağız. Bastığımız yeri bilerek kararlarımızı alacak. Gelişmeler umut verecek. Yaşadığımız bu ayki sıkıntıları geride bırakarak ileriyi hedefleyeceğiz. Güzellikler düşüneceğiz ve hayrımıza gelişmeler olmasını isteyeceğiz. Değerlerimize önem vereceğiz ve karar verdiğimiz hiç bir şeyden geri dönmek istemeyeceğiz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda ne yaptığımızı bilmemiz ona göre kendimizi ayarlamamız lazım. Eviniz veya yuvanızla ilgili ihtiyaçlarımızı karşılarken, hesabı şaşmayalım lütfen. Kredi kartlara, öteleme ile yapılan alışverişler ve yatırım anlamındaki konulara daha fazla dikkat edelim. Ailemizden veya başka türlü kaynaklardan gelebilecek hisseli paralar söz konusuysa bunları geleceğe dönük bir şekilde değerlendirmemizde yarar var.

7-13 Nisan haftası: Kariyer ve aşk hayatımızla ilgili konularda etkili olan bu hafta, mali anlamda çok etkili bir görünümlere sahip değil. Her şey, biraz da iş hayatımızla ilgili durumlara bağlı olduğu için, ayın kalan diğer haftalarında da parasal durum rutin şekilde devam edecektir.

21-27 haftası ve 28-30 haftası da mali konularda çok olumlu veya olumsuz durumları işaret etmiyor.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-12-16-17-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 14-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler: 16-17
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 9-10
Yeniay: 6-7-8
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 20-21-22
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


ASLAN BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş, ortaklaşa kazanç ilişkilerimizi ele almamızı gerektiriyor. Enerji ihtivasında rahatlık hali vardır, bunlar bırakılmalıdır. Yaşadığımız ilişkiler, destekler, bağlantılar dikkatle ele alınmalıdır. Gelirimiz, giderimiz ve yatırımlarımız piyasanın şartlarına göre değerlendirilmelidir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Biz de istekli bir şekilde düşüncelerimizi, inancımızı, hayata bakış açımızı öne sürmekten hoşlanıyoruz. Farklı bakış açılarına tahammülsüzlük gösterebiliriz. Ancak Aslanlar son derece yüce gönüllüdür, fikirlerini açıklarken karşı tarafın düşüncesini almalarında yarar vardır.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasında, bir yanımızla kendimizi haklı göreceğiz ve öne atılmak isteyeceğiz, ancak diğer taraftan da çevresel ilişkilerde bunun ayarını tutmamız lazımdır. Bu tutulma bir çevre değişikliğinin işaretçisidir.

20 ve 23 Nisan'da iki geçiş Boğa burcunda gerçekleşecektir. Bunlar Güneş ve Merkür geçişi olacaktır. Bu iki geçişte, sizler için önemli olan toplum içerisinde imajınız, maddi ve manevi kazancınız olacaktır. Bunların verdiği huzur ele alınmalıdır. Kariyer hayatıyla ilgili kafa karıştıran soruları cevaplandırmak için çok daha bilinçleneceğiz.

Nisan ayında ikinci vurgulayıcı nokta ise Boğa burcunda oluşan Güneş tutulmasıdır. Bu tutulma son 1,5 yılda edinilen deneyimlere göre kişinin sağlam adımlar atmak istediğini gösteriyor. İç ve dış dünyadaki dengeleri sağlıklı bir şekilde oturtturmak için, kariyer konularında daha akıllıca hareket edilmelidir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Heveslilik ve coşkuyla yeniliklere açık şekilde dünyayı kucaklamak isterken ailevi ve özel meseleler de bizi düşündürüyor, hassaslaştırıyor. Olsun varsın her şey yoluna girer diye ele almaya çalışacağız. Seyahat ve başka bir yere yerleşim konuları, ticari durumumuz, eğitim hayatımızla ilgili durumlar da bu hafta etkili. Hızlı, sürpriz, artık değişime gönüllü bir şekilde düşüneceğiz. Eskiyi değil, yeniyi isteyeceğiz. Sağlığımızı önemseyeceğiz. İlişkilerde bu hafta geleceğe dönük kararlar verebiliriz. Fakat mevcut ilişkimizi de gözden geçirerek bunu yapmalıyız.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Sözgelimi yeni biriyle tanıştınız. Onunla bir araya gelebilirsiniz. Ancak bu geliş-gidişler Mayıs sonuna kadar devam edecektir. Tam anlamıyla karar vermemek, onu iyi tanımak lazım. Diyelim ki, bir başka yere yerleşeceksiniz. Yine tam anlamıyla karar vermeden önce, gidip incelemede bulunmak, ortamı bir gözlemekte yarar var. Bu seyahatler bir hayli fazla olabilir, görüşmeler de aynı şekilde tekrarlanabilir.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için yoğun enerjilerle dolu bir haftaya adım atıyoruz. Haftanın başında, iletişimde bir hayli cesuruz. İsteklerimizi kolayca dile getiririz. Farklı düşünürüz, farklı hareket etmek isteriz. Yeniliklerde bulunmaktan hoşlanırız. Bilgilenmeyi, kendimize güven duymayı, ferahlamayı isteriz. Ay Tutulması çevresel anlamda değişim arzumuzun birebir işaretçisidir. Bir anda yepyeni bir karar verebiliriz. Artık rutin hayatımız bizi tatmin etmediği için, bu yenilik hevesiyle tamam diyebiliriz. Fakat çok iyi düşünmeliyiz. Mars geri hareketindeyiz. Verdiğimiz bu karar, Mayıs sonrası tekrar gözden geçirmeyi gerektirebilir.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta yakın çevremizde bulunan kişilerle zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Geçmiş konularda tartışmaktan kaçınılmalı. Olmuş bitmiş ve bizi gerginliğe sürüklemiş meseleleri daha ılımlı şekilde ele almak faydalıdır. Hassas olduğumuz noktaları başkalarının anlaması pek mümkün olmayabilir.

28-30 Nisan arası: İlişki anlamında 29 Nisan tarihinde bir görünüm oluşacak. İç dünyamızın derinliklerine çekileceğiz ve bize güven veren veya güvensizlik yaratan meseleleri ele alacağız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Yolculuklar, bilgilenme, iş alanınız veya eğitiminizle ilgili konulardaki düşündüklerinizi olumlu yönde ortaya koyabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışarak, bilgi ve deneyimlerinizi, yaratıcı tarzdaki çalışmalarınızı ifade edebilirsiniz. Hangi alanda yenileşmek harekete geçmek istiyorsanız, o alanla ilgili deneyim sahibi olabilirsiniz. 2 Nisan bu anlamda güzel bir gün olarak öne çıkacak. 3 Nisan tarihinde derinlikli bir şekilde işlerimizi gözden geçirmemiz yararlı olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Böylece sizler hem aktif düşünme hem düşündüklerinizi kabul ettirme yönünde hız kazanıyorsunuz. Yolculuklar etkili. Ancak güvenlik unsurunu da gözden geçirelim. Akademik, iş uzmanlığı, eğitim, ticari anlamda yurtdışı, yurtiçi işleriniz, toplantılarınız, seminerleriniz gündemde bir hayli önem arz eder. Bu görüşmeler tekrarlanabilir, aktif anlamda iş ortaklıkları ve anlaşmalar için taraflar bir araya gelebilirler.

14-20 Nisan haftası: Çevre değişimlerini vurgulayan, yenilikleri işaret eden tüm enerjiler bir hayli aktif gelişmeleri işaret ediyor. 15 Nisan tarihindeki Ay tutulması, bizim bir başka yere yerleşim arzumuzu, değişimlerin hayatımızda belirli hale gelmesini vurguluyor. Fakat ben, Mars geri hareket döneminde böylesi önemli kararların çok çabuk verilmesine karşıyım. Tavsiye etmiyorum. Ancak eğitim veya bir tayin söz konusu olabilir. Mecburen bu değişim gerçekleşir. O durumda da gidip her şeyi yakından görmek, çok iyi analiz etmek gerekiyor.

21-27 Nisan haftası: İş görüşmelerinde bulunabiliriz ve özellikle bilgilenmeye daha fazla önem verebiliriz. Bir yandan eksiklerimizi tamamlamak, yapacaklarımızı düzenlemek, sonra da amacımıza uygun şekilde restore etmek gerekiyor. Mars geri hareketi bu anlamda yararlıdır. Fakat görüştüğümüz kişiler veya bir iş amaçlı bir araya geldiğimiz kişilerle uzlaşı, dengeli, ılımlı tarzda konuşmak yararlıdır. Merkür bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir boyunca maddi ve manevi güvence sunan işlere ağırlık vereceğiz.

28-30 Nisan arası: Üç gün boyunca iş konuları bir hayli önemli. Boğa burcunda oluşacak Güneş Tutulması, mutlaka maddi ve manevi anlamda bizi güçlendirecek, statümüzü yükseltecek işlere önem vermek gerektiğini işaret ediyor. Tüm gücümüzle bunların üzerinde duracağız. Bir yandan sorumluluklarımızı diğer yandan da, yaptığımız işlerin bize olumlu geri dönüşlerini bekleyeceğiz. Güven içinde yaşamak en büyük isteğimiz olacak.

PARA

1-6 Nisan haftası: Parasal konularda hesabımızı bilmemiz iyi olacak. Özellikle ailevi konularda mutlaka ortaklaşa hareket etmek ve bilinçli düşünmek zorundayız. Venüs-Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu güzellik, bakım ve estetik alanındaki çalışmalar için gayet yararlıdır. Ayrıca yardımseverlik bir hayli yükselir. Fakat eğer bir ortaklık söz konusuysa, lütfen iyi niyetinizin kullanılmasına izin vermeyiniz. Alacağınızı vereceğinizi, paylaştığınızı iyi biliniz.

7-13 Nisan haftası: Maddi konularda hafta sonunda dikkatli bir şekilde hesaplarımızı gözden geçirelim. Her şey makul, olumlu gibi gözükebilir. Biz yine de tedbirli olmayı bilelim.
14-20 Nisan haftası: Finansal konularda da bir hayli etkili haftadayız. Özellikle ailevi bölüşümler, miras ve hisseli paralar, ortaklaşa kazançlar yönünde bazı tatsız durumlar oluşabilir. Biz iki deriz başkaları dört. Tabii ki işimize gelmeyebilir. Ancak piyasa şartlarına göre durumlara bakmak lazım. Bir malın alışı satışı, bir mülk ile alakalı her türlü konunun uzman görüşleri de alarak halledilmesinde yarar görüyorum.

21-27 Nisan haftası: Evimiz, kişisel ihtiyaçlarımızı kredi kartıyla karşılama veya taksit erteleme şeklinde yapabiliriz. Dozunu ayarlamamızda yarar var. Bazılarımız iş görüşmesinde özellikle parasal şartları tercihimizde baş sıraya alacağız. Kariyer tamam da, karnım da doymalı diye düşüneceğiz.

28-30 Nisan arası: Hem iş hem de maddi açıdan etkili, güvenli, geleceği olan, biraz da rahat edeceğimiz şartlara uygun işlere yöneleceğiz. Paraya bir hayli önem vereceğiz. Riskli işlerden uzak durmamız gerektiğini bileceğiz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-14-18-19-27
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-16-17-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 18-19
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 11-12
Yeniay: 8-9-10-11
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 22-23-24
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BAŞAK BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Karşıt burcunuz olan ilişki evinde meydana gelecektir. Bu geçişlerde her zaman bir ılımlılık hali vardır. Sular sakince akar. Böylece biz de özellikle partnerin bize yönelişinde bir şefkat duygusunun hakim olduğunu görürüz. Böyle olduğu için de bu geçişler Başaklar için sakinleştirici ve şans getirici olmuştur.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Başaklar o muhasebeci zihinleriyle kazançlarını hesaplamaya başlar. Ancak burada çok iyi düşünülmesi gerekir. Bu enerji bir anda yanlış bir karar verdirebilir. Bazı belirsizlikler nedeniyle, çözüm bulmak amacıyla hızlı karar verebiliriz. Lütfen bu geçişte biraz ortam şartlarına bakın.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, bir yandan ortaklaşa kazanç ilişkilerini ele almamızı diğer yandan işimizden elde ettiğimiz gelir konusunda dengeli bir bütçe çerçevesinde hareket etmemizi gerektiriyor.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde size huzur verici Boğa burcundaki Güneş ve Merkür geçişi etkili olacak. Güvende olduğumuzu hissedebiliriz. Kendimizi daha iyi hissetmek için bir takım kararlar alabiliriz. Riskten uzak şekilde konuşuruz. Bu dikey geçişin de huzurlu bir etki yaratabileceğini söyleyebilirim.

Nisan ayının öneminin ikinci vurgulayıcısı olan Boğa burcundaki Güneş tutulması burcunuzla uyumlu bir görünüm yapmaktadır. Son 1,5 yılda gelişmelere bakılmalı, özellikle çevresel ilişkilerde yakın irtibatta olunanlar, hayata bakış açısı gibi konular ele alınabilir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: İlişkilerde karşılıklı olarak paylaşımın önemi büyük. Bu anlamda cinsel, fikirsel bir sorununuz varsa, bunu mutlaka bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Sizin hedefiniz, bakış açınız ile partnerin bu ortak yaşama katkılarını ele almakta yarar var. Bu hafta disiplinli, güven ve saygı olgusunu merkez alarak konuşmanızda yarar var. Bazıları evlilik kararı verebilir. Bu yönde düşünen çiftlerin nerede oturacaklarını kararlaştırmak için iyice düşünmeleri gerekecek. Bir de zaman önemli. Hazırlıklar için bir süreye daha ihtiyacınız olabilir. Hafta sonunda Venüs güçlü olduğu Balık burcunda ilerleyecek. Bu ilişkilerde olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Sorunlar iyi niyetle halledilir, çiftler birbirine sevgiyle yaklaşır. Evlenmek isteyenler için de olumlu bir zamandır.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda ikili ilişkilerde romantizm esintileri, hoş buluşmalar, kutlamalar, birbirinizle yakından ilgilenme anlamında enerjiniz gayet olumlu. Güzel bir ortamda etkileyici sözlerle birbirinizin ruhunu okşayabilirsiniz. Bu bir evlilik teklifi bile olabilir. Evli çiftler açısından da hafta sonu gayet güzel gözüküyor.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlarda belirttiğim gibi bu hafta her birimiz için çok önemli enerjilere işaret. Ay tutulması finansal konularda etkili olacak. Onu mali konular bölümünde izah edeceğim. Bu hafta ilişki anlamında 18 Nisan tarihinde hoş paylaşımlar, problemlerin ortadan kalkması için her iki tarafın da ılımlı hareket etmesi mümkün. 20 ve 21 Nisan tarihlerinde hem sosyal çevre hem aşkta belli sınırlar, kurallar, aşkı fazla idealize ettiğiniz için uyumsuz ilişkiler yaşamanız mümkündür. Toplumsal olaylarda özellikle dikkatli olmalı, siyasi tartışmalardan, farklı görüşte olan kişilerle çatışmaktan uzak durmalısınız. İlişkilerde herkesin doğrusu kendine, bunu lütfen unutmayın.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta 25, 26, 27 Nisan tarihleri olumlu yönde enerjilerimiz var. İletişimde bulunmak, güzelliklerden hoşlanmak, fanteziler, sevgi dolu ortam yaratmak yönünde gayet olumlu. Yazışmalar hayli etkili. Güzel sözler duymak hoşumuza gidecektir. Farklılık arıyoruz. Sıradan konuşmalar bizi pek tatmin etmeyecek. Biz de bunu dikkate alarak his dünyamızı dile getireceğiz. Partnerimizden de beklentimiz bu yönde olacak. Sanatsal, mistik konular, resim, fotoğraf, güzel kokular, kitaplar bir hayli ilgimizi çekecek. Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Değerlerimiz, sahip olduğumuz güzellikler, güvence, konforlu yaşam, güzellikler de ilgi alanlarımız arasında yer alacak. Bunlar üzerinde düşünmeyi, hayatı bu açıdan da ele almayı seveceğiz.

28-30 Nisan arası: Bu hafta inandığımız tüm değerler, sahip olduğumuz tüm kıymetler, hayata bakış açımız, maddi ve manevi zenginliklerimiz, kazancımız, bereketimiz bizim için asla vazgeçemeyeceğimiz olgular. Güneş Tutulması bize bunları hatırlatıyor. Benliğimizle, duygularımızla kendimize sahip çıkıyoruz. Aşk, çocuklar, hedeflerimiz, sosyal hayatımız ancak hepsinden önemlisi iç huzurum diyerek dileklerde bulunacağız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş ortaklıklarında bazı noktaların tekrar konuşulmasında fayda var. Taraflar bir araya gelerek, gözden geçirmelerde bulunabilirler. Bunun için 3 Nisan tarihi uygundur. Çalışma hayatınızla ilgili konularda 5 Nisan tarihinde hem maddi hem de iş koşulları bakımında yeni kararlar almak, daha güçlü bir şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz. İş kurmak isteyenler veya yeni iş düşünenler maddi konularda bir daha hesaplarını kontrol etmeliler.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta sonunda iş ortaklığı yaptığımız veya başkalarına sunacağımız işlerle ilgili hayallerimiz, beklentilerimiz bir hayli fazla. Resim, müzik, mistik çalışmalar, estetik, kozmetik, insanları şifa veren alanlarda beğeni kazanabiliriz. Yaratıcı yönlerimiz, sezgilerimiz, çekiciliğimiz bize artı puan kazandırır.

14-20 Nisan haftası: İdeallerinizi iş anlamında gerçekleştirmek için öncelikle akılcı bir planlamaya ihtiyacınız olacak. Siz hangi alanda ve hangi yolda ilerlemekten yanasınız. Bir öyle bir böyle, bazen çabucak fikir değiştiren bir kişiyseniz, bu hafta işiniz zorlaşır. Hem ani kararlar vermemek gerekiyor hem de ne istediğimiz bilmek önem taşıyor. Çünkü yeni gelişmeler de zaten bu yönde sizi uyarıyor. Siz birileriyle ortaklaşa mı çalışacaksınız veyahut belli bir yerde maaşlı bir kişi olarak devam edeceksiniz. Ayrıca bu görünüm, ruhsal çalışmaların, yeteneklerin, el becerilerinin de işaretçisidir. Geleceği bilmek arzusu bir hayli yoğun olacaktır. Ancak tabii ki her Başakta bu böyle olacak diyemeyiz. Fakat mutlaka işiniz derinlemesine düşünmeye dayalıdır, farklıdır ve özeldir.

21-27 Nisan haftası: Merkür-Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu durumda bizim için rahatlık, konfor, güzel bir yaşam, gelecek, istikrarlı bir iş ve hayat kurma arzusu yoğun olacak. Bunlara sahip olmak adına kafamızın içinde hesaplar yapacağız. Mali yönde girişimlerimiz olabilir. Para kazanmak amaçlı etrafımızdaki kişilerle bağlantılarda bulunabiliriz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması ticari, mal, mülk, emlak, alış-satış, kazanç konularında işlere yönelmemizi ve becerilerimize göre hayatımızı garanti altına alacak işlere yönelmemizi sağlıyor. Güzel yaşamın, konforlu bir hayatın, huzur içinde olmanın ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda bu hafta hesaplarımızı bir gözden geçirelim. Atak davranmak isterken, evdeki hesabın çarşıya uyması gerekiyor. Kredi alımı, ortaklaşa işlerde, kazanç anlamındaki tüm konular üzerinde bir daha düşününüz. Hiç kimseye kefil olmayınız. Çok ani kararlar vermeye kalkışmayınız. Mutlaka enine boyuna hesaplamalarda bulunmak gerekiyor. 5 Nisan tarihi bu anlamda olumludur. Şöyle bir durumunuza bakarsınız. Eğer uygunsa mali konularda adım atarsınız.

7-13 Nisan haftası: Devam etmekte olan Mars geri hareketi gösteriyor ki, maddi konularda eskiye ait konular ve bunlar sizi bir hayli yoracağa benziyor. Karşı taraf bir hayli baskın ve haklı olduğunu iddia edebilir. Hırslı davranabilir. Anlaşmaya çalışmamız veya alttan almamız da bir çare olmayabilir. Sadece bunlar değil bireysel borçlarımız, kredi kartları, harcamalarımız gibi konularda da etkili olabilir. Nafaka davaları, miras meselelerinde de baskılar bir hayli yoğun.

14-20 Nisan haftası: 15 Nisan tarihinde gerçekleşecek Ay Tutulması, tüm burçlar için olduğu gibi sizin için bilhassa finansal konularda bir hayli önem taşıyor. Bir yandan ortaklaşa bölüşümde bulunduğunuz insanlarla maddi ilişkinizin zorlanması, borçlanma yönünde sıkıntı ve krizler yaşanması, diğer yandan elde ettiğimiz kazancımızı dengeli bir şekilde yerli yerine oturtulmasını gerektirecek durumlar söz konusu. Herkes kendi payına düşeni almak ister ve birbirinin hakkını gözetmeyebilir. İşinizden elde ettiğiniz gelir, hisse anlamında bölüşülen mallar, evlilik, iş veya bir nedenle kurulan finansal ilişkiler gibi geniş alanda zorlayıcı, dengelerin kolayca sarsılabileceği bir Ay Tutulması bu. Mars geri hareketini de hesaba katarsak dikkatli olmakta yarar var.
21-27 Nisan haftası: Haftaya baktığımızda hem maddi kazanç hem de bu anlamda kendimizi iyi hissetmek arzumuz yoğun. Kafamızın içinde çoğu zaman paranın sağladığı konfor ve rahatlık duygusu hakim olacak. Mars geri hareketi devam ettiği için, mali konularda tam olarak önümüzü görmekte zorlanıyoruz. Ancak ödemelerimiz veya ihtiyaçlarımız da bizi düşündürüyor. Harekete geçmek istiyoruz ancak beklemede kalmak sıkıyor.
28-30 Nisan arası: Tutumlu olacağız. Yatırım yatmayı, yeteneklerimize göre girişimlerde bulunarak para kazanmayı, huzur içinde yaşamayı düşüneceğiz. Ticari kazanç anlamında destekleyici enerjilerimiz mevcut.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-11-12-16-17-20-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-18-19-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 20-21
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 14
Yeniay: 11-12-13
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 24-25-26
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


TERAZİ BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Sağlık ve çalışma hayatıyla ilgili konular, kişisel anlamdaki kararlar ve kendimizi gözden geçirme anlamında önemlidir. Kafamızı karıştıran ve hayatı zorlaştıran meseleleri ele alacağız. Fakat bu ele alış sürecinde detaylara takılmak, endişeli reaksiyonlar göstermek ve sonra da oluruna bırakmak gibi gel-gitli durumlar yaşayabiliriz. Bizim burada yapmamız gereken ne kadar mutlu olduğumuzu ve verimimizi ele almaktır.

7 Nisan tarihinde Merkür karşıt burcunuzda ilerler. İlişkinizin niteliğine göre sorunlu bir beraberliğiniz varsa, agresif konuşmalara neden olabilir. Sakin bir şekilde duruma bakmak lazım. İlişkisi mutlu olan kişiler için de, birlikte olumlu yansıma altında önemli kararlar verilebilir.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla, özellikle ilişki meselelerinde tutarsız, dengesiz bir beraberliğin rahatsız edici olabileceğini, ilişkinin sevimli bir şekilde sonuçlanmayabileceğini gösterir. Burada yapılması gereken beraberliğinizi dengeleri sarsmayacak şekilde ele almaktır.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde Güneş ve Merkür Boğa burcunda ilerleyecektir. Bu dönemde ortaklaşa kazanç konularını ve bütçeyi gözden geçirmeye ihtiyaç vardır. Sağlam adımlar atabilmek için şu andaki mevcut şartlara bakılmalıdır. Yatırımlar konusunda endişe taşıyabiliriz. Sağlam adımlar atabilmek için de dikkatli bir şekilde piyasanın durumu göz önüne alınmalıdır.

Nisan ayının ikinci önemli vurgulayıcısı Boğa burcunda oluşacak Güneş tutulmasıdır. Son 1,5 yıldır yaşananları mali anlamda ele almak gerekir. İlişkilerde yaşanan sorunlar, daha önceki deneyimler bu tutulmada net bir şekilde yerli yerine oturtulmuş olacaktır. Nisan ayı için tavsiyem, işbirliğinden asla uzaklaşmamaktır.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: İlişkilerde bir taraf kendi istekleri doğrultusunda hareket etmeye, kendini ifade etmeye çalışabilir. Ortak sorunların veya yapılacakların mutlaka gözden geçirilmesi gerekir. Bazı ufak tefek anlaşmazlıklar bu hafta abartılı bir şekilde ele alınabilir. Yeni tanışmalarda partnerin kendine güvenli halleri sizi mest eder. Ancak bu ilişkiyi uzun vadede düşünüyorsanız, zamanla bu halleri sizi rahatsız etmesin. İyice bir düşünün lütfen. Yeni bir ilişki bir anda hızla başlayabilir. Özellikle yeni tanışmalar bu anlamda çok etkili olacaktır. Fakat sorunlu birliktelikte, partnerin yeter artık demesi mümkündür. Böyle ilişkisi olanlar bu hafta lütfen sakin olunuz. Hafta sonuna doğru gelişmeler olumlu. Problemleri çözebilmek mümkün. Aşk hayatımızda yenilikler, paylaşımlar bir hayli etkili olacak.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ilişkilerde ölçüsü kaçan tarzda konuşmalar, iletişimsel sorunlar yaşanması mümkün. O nedenle fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Sert bir hafta olacağı için, istenmeden sarf edilen sözler, bencil düşünmek, partnerin ne dediğini bilmeyen halleri aranızda bir hayli sorun yaşanmasına sebep olur. Mars geri hareket dönemindeyiz. Çok dikkatli olmamız lazım.

14-20 Nisan haftası: İlişkilerde 19 Nisan tarihindeki Ay Tutulması çok önemli. gerginlik epeyce etkili olabilir. Tabii ki her Terazi aynı durumları ve dersleri yaşamadığı için, sizin açınızdan durum nedir? Bunu ancak eşleşim haritanız söyleyecektir. Genel olarak ideallerin farklılığı, bir türlü yerli yerine oturmaya ilişkilerde çok daha yıpratıcı olabilir. Bir taraf diğerine muhalif gibidir. Partner kendince meseleleri ele alır, kararını verir ve uygulamak ister. Ancak Mars geri hareket döneminde alınan bu kararın kalıcılığı tartışılır. Bu haftanın bir başka özelliği değişimlerin artık kaçınılmaz olduğudur. Bu değişimler de ilişkilerde bir hayli etkili olacaktır.

21-27 Nisan haftası: İlişkilerimizde dikkatli olmayı gerektiren hususlar bulunuyor. Bu hafta en etkili tarih 23 Nisan. Tümüyle birbirine aykırı, en ufak bir olayda burun buruna gelen, baskıda bulunmaya, çabucak kopmaya, ayrılmaya yönelik tarzda enerjimiz var. O nedenle kavga ve tartışmaların artabileceği bir gündeyiz. Mars geri hareketinde yanlış bir karar veya adım atmak sonrasında zarar getirir.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması ortaklaşa kazançlar alanında etkili. Ancak ilişki konularında da öneme sahip. Cinsel hayatımız, bir başka kişiyle bedensel ve ruhsal anlamda tatmin duygumuz gayet kıymetli. Biz değerli bulunmak, karşımızdaki kişinin hayatında önemli bir yere sahip olduğumuzu bilmek istiyoruz. İşte o zaman tutkulu, cömert ve aşk doluyuz. Tutulma etkisiyle bu açıdan da durumumuza bakacağız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Bir iş ortaklığınız varsa, bu hafta biraz dikkatli olmanızda, aksayan noktaları birlikte ele almanızda yarar var. Sözleşme yenilenmesi ve imzalanması konularında ise, maddeleri bir daha gözden geçirmemiz gerekir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda mali denetim, inceleme, hesap kontrolleri, iş şartlarının tekrar ele alınmasını gerektiren hususlar ön planda olacak. Hafta sonunda sanatsal çalışmalar, güzelleştirme, makyaj, mistik faaliyetler, pozitif düşünmeyi sağlayan aktiviteler anlamında bir hayli olumlu. Venüs Balık burcunda seyrine başladığı için, yardımseverlik, ılımlı düşünme gibi konularda da etkin olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Merkür-koç burcu geçişi iş konuların da etkili olacak. Belirsizlikler karşısında çabuk gerginlik duyabiliriz. Muhalif kişiler veya rakiplerimizin bize karşı sert çıkışlı sözleriyle karşılaşabiliriz. Bencil konuşmalar, bencil istekler sizi bir hayli rahatsız edebilir. İş sözleşmesi gibi yeniliklerde veya iş anlaşmalarında mutlaka çok iyi düşününüz. Çünkü karşı taraf kendini daha fazla düşünebilir.

14-20 Nisan haftası: İş konularında da bir hayli etkili haftaya adım atmaktasınız. Bu bir tek sizin için, haftanın enerjileri tüm burçlar için önem taşıyor. Bir yanıyla titiz, dikkatli çalışmak diğer tarafıyla kariyere önem vermek gereken bir haftadayız. İşimizi diğer insanlara sunacağız, hizmet götüreceğiz, yakın irtibatlarda bulunacağız. Fakat bunu bir hedefe yönelik tarzda yapmamız lazım. Bir amaç, bir yol belirlemelisiniz. Zaten değişimler bu hafta kendini yavaş yavaş hissettirir. Mücadele yoğun olacak. Yenilikçi düşünmeniz, rakiplerinizin veya size muhalif kişilerin ne yaptığını iyi takip etmek gerekecek.

21-27 Nisan haftası: Daha önce başvuruda bulunduğumuz işlerden haber bekleyeceğiz. Bu anlamda biraz sabırsız olabiliriz. İş projelerini otoritelere sunmak isteyen kişiler, eksiklerini gözden geçirmeliler. Biraz durgunluk, bazen yön tespit etmekte zorluklar yaşanabilir. Yenilikten ziyade, eskiye dair işler ön planda olacaktır. Toplumsal konular üzerinde duracağız. İlişkiler her alanda önemli olacak. İşimiz söz konusu olduğunda hassas yönlerimizi bir parça olsun ayarlamak lazım. Genelde sanat ve mistizm, renkler, sağlık sektöründe çalışanlar için enerjiler daha olumlu olacak. Yazarlık, bir konu üzerinde yaratıcı tarzda düşünmek, evcil hayvanlar ve onların hakları üzerine olan aktivitelerde bulunmak hoşumuza gidebilir.

28-30 Nisan arası: İş hayatımızla ilgili konularda 29 Nisan tarihinde bir görünüm oluşacak. Eğer ailemizle, bir yakınımızla, eşimizle çalışıyorsak gelişim ve büyüme anlamında kararlar alabiliriz veya neler yapabiliriz bunlar üzerinde durabiliriz. İş görüşmesinde bulunanlar, iş şartlarının mali açıdan doyurucu olmasına önem verirler. Yasal hakkınız olan ödemeleri tahsilat için hukuk yollarına başvurabilirsiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda 3 Nisan tarihi önemli. Hem dağılmadan hesaplarımızı yapmamız, görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor hem de disiplinli olmamızda yarar var. Çünkü bu maddi anlamda bize getiri sağlayabilir. Yeteneklerimizi değerlendirmek isteyeceğiz. Ve para kazanmak amaçlı neler yapabiliriz bunlar üzerinde düşüneceğiz.

7-13 Nisan haftası: Maddi konularda çok fazla etkili bir görünüm yok. Genel olarak ilişki ve iş hayatı çok daha fazla ön planda olacak.

14-20 Nisan haftası: Mars geri hareketinin devam ettiği ve bir hayli önem taşıyan bir haftaya adım atıyoruz. Hem ilişkiler hem iş ortaklıkları hem maddi konularda olayları yönlendirmeye çalışmak, toparlayacağım derken içinden çıkılmaz hale getirmek yanlış olur. eğer bir ilişki bitiyorsa, nafaka veya parasal bölüşümler üzerinde gerginlik yaşanabilir. Eğer bir iş ortaklığı sona erdiriliyorsa, taraflardan biri zararın yarısını karşılamakta, borçlarını ödemekte inatlaşabilir.

21-27 Nisan haftası: Maddi konularda haftanın sonuna doğru kendimizi denetlemek pek kolay değil. Hem dışarıdan destek bekleyeceğiz hem de gerekli ihtiyaçlarımızı karşılamak durumundayız. Hesabımızı bilmek zorundayız.

28-30 Nisan arası: Ortak kazançlar anlamında etkili olan Güneş tutulması, parasal anlamdaki krizlerin, belirsizliklerin, geri ödemelerin, iptal edilecek ortaklıkların veya destek amaçlı girişimlerin tümünde etkilidir. Hesapların denetimi, ödenmemiş vergiler, gecikmiş faizli borçlar, krediler bizi sıkıştırabilir. Bunlara çare bulmak için başka borçlar altına girmemek lazım. İş ortaklıklarının zamanı değil. Özellikle ev almak üzere çekilmiş krediler sizi bir hayli sıkıştırabilir. Bunlara dikkat ediniz.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-9-10-14-18-19-23
Zayıf Enerjili Günler: 6-7-20-21-27
Aşkta En Şanslı Günler: 23
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 16-17
Yeniay: 13-14-15
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 1-26-27-28
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


AKREP BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş sizler için her zaman olumlu bir yansımadır. Tutkulu, istekli bir şekilde ilişkilere bakmaktan yanayız. Fakat diğer yandan romantizm, ılımlılık, şefkat ararız. Dış dünyayla alakalı olan duruma bakılır. Aşkta merkeze alınanlar, bağımlılıklar, davranış şekilleri gözden geçirilir. Tutkulu bir beraberlik varsa, bu beraberlikte sevgi paylaşımları yücelir. Sorunlar varsa üstü kapatılarak yol almaya çalışılır.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir çalışma hayatıyla ilgili konularda kendimizi tutamamaya, fikirleri açıklamaktan çekinmemeye yol açabilir. Ancak burada iş şartlarına da bakmak gerekir. İş arayanlar için bu süreç girişim isteği doğurur.

15 Nisan Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasında duygularımız bizi fazlasıyla esir altına alabilir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda agresif davranmaya yol açabilir. Buna son derece dikkat edilmelidir. Unutulmamalıdır ki bu tutulmalar dengeli hareket etmenin, iç dengelerinizi yerli yerine oturtmanın önemini vurgular. Çünkü bunun tersi durumunda vereceğimiz kararlar çok yanlış olabilir.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, karşıt burcunuz olan ilişkiler evinde Güneş ve Merkür geçişi vardır. Genel olarak Akrepler her durumu incelemek, sağlam bir şekilde anlamak, ifade etmek, güç ve kontrolü de yitirmeden kendilerine bakmak isterler. Belirsizlikler onların son derece canlarını sıkar. Bu yüzden de bu geçişte ilişkilerini ele alacaklardır. İlişkinin niteliği önem taşır. Partnerin güven uyandırması gerekmektedir.

Nisan ayında ikinci önemli vurgulayıcı ise, 29 Nisan'da Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıdır. Bu tutulmada 1,5 yıllık sürece bakılmalı, partnerle olan ilişki gözden geçirilmeli, edinilen deneyimlerle resme bakılmalıdır. İlişkisi olmayanların da kriterlerini yerli yerine oturtmuş olması gerekir. İlişkisi sağlıklı bir şekilde ilerleyenler ise maddi ve manevi anlamda yeni kararlar almaya dönebilirler.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: 3 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşüneceğiz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda seyrine başladığında bizim için ilişki anlamında güzel, olumlu, güçlü ruhsal etkilere sahip aşklar gündeme gelecek.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda çok olumlu bir enerjiniz var. Bu aşkı emrinize sunuyor, ruhsal anlamda besliyor, gönülleri birleştiriyor, huzur veriyor. Aşk karşımızda arz-ı endam ediyor, bize gülümsüyor. Olumlu bu enerjinin hepinize aşkı getirmesini, aşkla sarmaş dolaş olmanızı diliyorum şimdiden.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta iş konularında çok önemli. Aşk ve ilişkilerde 18 ve 20 Nisan tarihlerinde hoş etkiler söz konusu. Hayatın daha ılımlı, sevimli yönlerini paylaşmaktan, güzelliklerini yaşamaktan hoşlanacağız. Sözgelimi müzik dinlemek, sevdiğimiz insanlarla sohbet etmek, güzel kokular, mumlar, fırsat buldukça sahilde yürümek gibi aktivitelere yönelmemiz, üzerimizdeki baskıyı biraz olsun hafifletebilir. Güneş bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. İkili ilişkilerde kendi değerlerini daha fazla önemseyen kişilerle karşılaşmamız mümkün. Ancak tutkulu, cinsel tarafı güçlü, huzur ve güvenliği önemseyen karşı cinse yönelebiliriz. İlişkimizde ise, birbirimizin değer yargılarına saygı göstermeyi bilmeliyiz.

21-27 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde gerginlik, işimizi yapmakta isteksizlik ve çabucak parlamaya hazır gibiyiz. Özellikle beklenmeyen bir takım durumlar bizi epeyce meşgul edecek, düşündürecek. Yine dikkatli ve sağduyulu olmamız gerekecek. Kolay değil belki ama aceleci karar vermeyelim. Bizi en çok rahatsız eden mesele, insanları idare etmek zorunda kalışımız. Toplumsal ilişkilerdeki yanlışlık ve haksızlıklar üzerinde bir hayli duracağız. Bu anlamda bir mesleğimiz varsa, mücadelemiz bir hayli yüksek olacak. Hak aramak, haklının yanında olmak isteyeceğiz. İkili ilişkilere de bu bakış açısıyla yanaşacağız.

28-30 Nisan arası: Karşıt burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması aslında geçtiğimiz yıldan beri etkili olan konuları, meseleleri yine önümüze getiriyor. İlişkilerde sorun yaratan, iki kişinin birbirinden farklı isteklerini, ortak bir noktada buluşturmamaları sonucu oluşan gerilimin işaretçisi. İşte bütün bunları artık mutlaka düzeltmek gerekiyor. İnatçı, taviz vermez, illa benim dediğim doğru tarzda davranan kişilerle anlaşmak çok zor. Bizim de ilişki meselelerinde yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz dersleri, olayları unutmamamız lazım. Yoksa aynı sorunlar bizi yine gerginleştirir.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Haftanın başında çalışma hayatımızda hem güvence hem doğru bilgilenme hem de işimize yarayanı tercih etme yönünde etkiler mevcut. Bir anda yeni bir işe, aktiviteye adım atabiliriz. Serbest çalışmaya başlayabiliriz. İşimizde yeni bir gelişme sonucu biz de farklı bir görev üstlenebiliriz. Yaratıcı tarzda çalışmalara ağırlık verebiliriz. Bir teklifle karşılaşabiliriz. Ancak sistemli çalışmayı da bilmek gerekir. Hangi işi yapıyor olursak olalım, detayları gözden kaçırmayalım.

7-13 Nisan haftası: Çalışma hayatınızla ilgili meselelerde dikkatli olacağız. Hem zekice hareket ederek, işlerimizi düzene koymaktan yana davranacağız hem de bizim istediğimiz olsun isteyeceğiz. Tabii ki, dikkatli olmayı, sınırımızı bilerek konuşmayı, şartlara uygun şekilde durumları tartmayı da ihmal etmeyelim. Acele edeyim derken, çamlara devirmeyelim. Özellikle sağlığımıza da önem verelim. Gerginlik, benim dediğim dedik tarzında hareket edersek hem kendimizi yorarız hem de başkalarıyla aramızda problemlere neden oluruz.

14-20 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili konularda çok zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Hem fazlasıyla aktif hem de gerginlik nedeniyle kendimizi denetlememizin kolay olmadığı 19 Nisan tarihindeki Terazi burcundaki Tam Ay Tutulmasında iş değişikliğinde bulunabilir, artık sabrımızın sonuna geldiğimizi, kendi istediğimiz gibi hareket etmemiz gerektiğini düşüneceğiz. Bu Tutulma tüm burçları farklı alanlarda zorluyor. Bu nedenle çevremizdeki insanların da gerilimli tepkiler vermesi mümkündür. Sağlığımız çok önemli. Çünkü stres bir hayli yoğun olacaktır. Bu da bizim verimli çalışmamızın, doğru kararlar vermemizin önüne geçebilir.

21-27 Nisan haftası: İş konularında üç önemli görünüm etkisi altındayız. Bunların hepsi, bizim kendi içimizdeki dengeleri yerli yerine oturtamadığımız için, dış dünya, çalışma hayatımızla ilgili konularda da zorlanmamıza neden oluyor. Peki bizim yapmamız gereken nedir? İçimizdeki savaşı sonlandırmak lazım. Kararsızlıktan, her şeyi kafamıza takmaktan, sürekli düşünmekten, gereksiz zaman kayıplarından uzak durmak lazım. İşte bunlar bizi hem duygusal hem de fiziksel anlamda zorladığı gibi, verimli çalışmanın da önüne geçiyor.

28-30 Nisan arası: İş ortaklıkları açısından Boğa burcundaki Güneş tutulması tabii ki önemli. Aynen ilişki bölümünde söz ettiğim gibi, işlevini kaybetmiş ve kişiler arasında inatlaşmaya dönüşmüş, yarar getirmeyip zaman alan iş ilişkilerinin, parasal sorunların, hakkaniyet içinde olmayan ortaklıkların son bulması veya bunların artık bir düzene kavuşturulması gerektiğini gösteriyor. Bu durumdan çok fazla zarar gördük, artık dikkatli olmamız lazım. Yoksa Ekim 2014 yılında aynı problemler çekilmez hale gelir.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda hesabı bilmekte yarar var. Bazen dalgınlık sonucu yanlışlar yapabiliriz. Bu hafta mistik konularla uğraşanlar, güzelleştirme sektöründe çalışanlar, edebiyatla uğraşan yazarlar, el ile şifa veren kişiler açısından kazanç anlamında getiriler yüksek olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Maddi konularda tabii ki dikkatli olmamızı gerektiren noktalar var. 8 Nisan tarihinde isteklerimizi mutlaka elde etmek ve mali açıdan arzularımıza uygun şekilde gelişmeler olsun diye düşüneceğiz. Fakat bize uymayan talepler, teklifler veya zoraki kabul ettirmeler oluşursa, bizim sabır gücümüz pek fazla olmadığından isyan edebiliriz. Bekle derler, ancak beklemeye pek gönlümüz yoktur. İş görüşmelerinde de aynı şekilde, biz miktarı söyleriz. Ancak karşı taraf hele bir deneyelim sizi der. Böyle durumlarda bir bakalım, duralım, düşünelim. Unutmayalım, Mars geri hareket dönemindeyiz. Ani kararlardan, tepkilerden uzak duralım.

14-20 Nisan haftası: İş sorunları, gerginlikler yaşanan bir haftaya girmemiz sebebiyle, mali konularda tabii ki dikkatli olmamız gerekiyor. Her şey biraz da iş hayatımıza, kazancımızla alakalı konulara bağlı gelişiyor. İşlerde durgunluk, piyasanın durumunun nazik oluşu bizim de bastığımız yere dikkat etmemizi gerektirecek.

21-27 Nisan haftası: Parasal konuları bir hayli kafamıza takıyoruz. Aslında bir çıkış yolu bulmak istiyoruz. Fakat ihtiyaçlar, zaruri giderlerin fazla oluşu zorlayabilir bizi. Bu hafta Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Biz de, maddi konularda tasarrufa gideceğiz. Daha dikkatli hareket edeceğiz, hesap kitap yapacağız.

28-30 Nisan arası: Mali konularda ortaklaşa olan her türlü alışverişin, bağlantının mutlaka gözden geçirilmesi, konuşulması ve çözüme bağlanması gerekiyor.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 6-7-11-12-16-17-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 18-19
Yeniay: 15-16-17-18
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 1-2-3-28-29-30
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


YAY BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçişte ev içi ve ailevi konular üzerinde duracağız, sevgi birliliğinin oluşmasına önem vereceğiz. Sorunların üstünü kapatmayacağız, huzursuzluklara neden olmayacağız.

7 Nisan tarihinde Merkür burçla uyumlu bir görünüm yapacak olan Koç burcunda seyrine başlar. Çocuklarla ilgili konular üzerinde düşünmenin, aktif bir şekilde fikirleri öne sürmenin işaretçisidir. Bekar Yay'lar için yeni tanışmaları simgeler. Aşk hayatında herhangi bir sorun yoksa bu dönemde fikirsel birliktelikler görülecektir.

15 Nisan'da Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulmasının gerçekleşmesi, hedefler ve ilişkiler anlamında önemli bir döneme işaret eder. Daha aktif bir şekilde istekleri elde etmek isteriz. Dengeleri de yerli yerine oturtmak gerekir. Çocuk sahibi olma konularında aceleye düşmemek gerekir. Çocuklarla alakalı konularda ileriye doğru düşünmek mantıklıdır. Hedeflerimizi, geleceğimizi yeniden ele almamızı gerektirici durumlar söz konusu olabilecektir.

20-23 Nisan tarihlerinde Güneş ve Merkür Boğa burcunda çalışma hayatınızla ilgili alanda etkili olacaktır. İş şartları düzgün olabilir, fakat getiri olmayınca bunlar sorgulanabilir. Alternatifler yoksa, şu andaki mevcut durumu sürdürmeleri gerekir.

29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak Güneş tutulması, son 1,5 yılda yapılan işlere, şu andaki mevcut duruma, elde edilen gelire göre analizde bulunmaya neden olur. Bu dönemde mevcut iş sorgulanabilir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftanın hemen başında aşkta gayet cesur ve isteklerimizi elde edecek şekilde kendimizi öne süreceğiz. Beğendiğimiz, çekici bulduğumuz biri varsa kolaylıkla etkileyebiliriz. İlişkisinde sorun olanlar konuşmayı deneyeceklerdir. Ancak bir çözüm bulunması pek kolay olmayacak. Bu hafta sürpriz aşklar yıldırım hızıyla gelişir. Bir anda aşık oluruz, ancak çok kolay da sıkılırız. Hemen o anda dikkatimizi çeken kişiyi belki ertesi gün hatırlamayız bile.

7-13 Nisan haftası: Merkür-Koç burcu geçişiyle içimizden ne geliyorsa anında söyleriz. Hele konu aşk ise, hem zekice hem de etkileyici tarzda konuşarak, yazışarak karşı cins üzerinde etkin oluruz. Sosyal yaşamımız bu hafta gayet aktif olacak.

14-20 Nisan haftası: 19 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulması kendimizi öne sürerek, nasıl istediğimi elde edebilirim, kendimi nasıl mutlu hissedebilirim, hayatın merkezine kendimi nasıl koyabilirim? Ancak sosyal yaşam kendi içinde dengelerin olduğu bir alan. Sadece bencil ihtiraslarla hareket ettiğimizde her ilişkide bir çatışma yaşanması mümkündür. Bunun ayarını yapmak lazım. Hep eğlence, hep keyif, hoşluk, rahatlık özlemi gün gelir, aynı bugün olduğu gibi bizi başkalarını da hesaba katmaya zorlar. Biz isteriz, karşımızdaki dur bakalım der. Biz tamam deriz, birileri hayır değil der. Nereye kadar gidebilirsiniz, nerede durmanız gerekiyor bunu bilmelisiniz.

21-27 Nisan haftası: aşk hayatınızla ilgili konularda bu hafta daha özgür hareket edecek ve dilediğiniz gibi kararlar verebileceksiniz. Kendi fikrinizi, isteklerinizi, amacınızı önemseyecek ve bunu doğal karşılayan kişilerle olmayı tercih edeceksiniz. Davranışlarınız karşı cins üzerinde fazla rahat biri havası yaratabilir. Fakat bunu pek takmazsınız.

28-30 Nisan arası: İş hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması, ilişkinizle ilgili konularda partnerinizin sizi tatmin edici konuşması, mali anlamdaki problemlerini sizi yansıtmamasını beklersiniz. Belki bu hoş bir davranış gibi olmayabilir. Ancak siz, karşınızdaki kişiyi zayıf görmekten pek hoşlanmıyorsunuz.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş anlamında hem etkili hem de rehavete sürükleyici enerjilerimiz var. Bazen hiç çalışmak istemeyiz, disiplinli davranmayız, işlerimizi erteleriz, sonra yaparım diyerek bırakırız. Bazen de girişimci yaratıcı, sıra dışı işler yaparak kendimizi göstermeye çalışırız.

7-13 Nisan haftası: Genelde ilişkiler daha fazla ön planda olacağı için, özgür çalışan, bir yere bağlı olmayan kişiler açısından hafta sonuna doğru olumlu enerjiler mevcut. Özellikle evde çalışan kişilerin daha üretken olduklarını söylemeliyim. Rahat bir ortamda işlerimizi yapmak bizi yaratıcı kılacaktır.

14-20 Nisan haftası: Hedefimize varmak ve onun elde etmek arzusu bu haftanın iş hayatıyla ilgili konularında da etkili oluyor. Bir yanıyla menfaatlerimizi gözeteceğiz. Diğer taraftan dış dünyada ilişkilere, başkalarıyla iyi geçinmeye, aradaki dengeleri sarsmadan hareket etmeye çalışmalıyız. Ay tutulması hem aşk hem de toplumsal ilişkilerde bir hayli önem taşıyor. Ancak bir yanıyla da o denli zorlayıcı bulmuyorum. Şu var ki, kişiyi mücadeleci kılıyor ve özel yönlerini dışa yansıtmasında cesaret kazandırıyor. Bu daha özgür hareket ederek, isteklerimizi elde etmek amaçlı girişimleri işaret edebilir.

21-27 Nisan haftası: Merkür-Boğa burcunda ilerlemeye başlıyor ve çalışmalarınıza odaklanmanız gerekiyor. Hem maddi hem de iş anlamında hesabi düşünebilirsiniz. Değişik projeler aklınıza gelebilir. Bunları serbest çalışarak, çeşitli insanlara sunum yaparak gösterebilirsiniz. İş hayatında yaratıcı düşünürsünüz. Ancak klasik yapıda olan bir yerde çalışıyorsanız, insanların gereksiz ayrıntılar üzerinde durmaları sizi bir hayli rahatsız eder.

28-30 Nisan arası: Çalışma hayatınız, mali konular, başkalarıyla ortaklaşa yürüttüğünüz işler bu üç gün boyunca bir hayli yoğun olacak. İş hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması, farklı işlere ve gelir getirici çalışmalara yönelmenizi sağlayıcıdır. Gelişimi hedeflemek, maddi ve manevi anlamda güvence getirecek işlere yöneleceğiz. Değerlerimizi önemseyeceğiz ve tatmin olmadığımız, güven duymadığımız bir iş hayatı bizi tatmin etmeyecek.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda harcamayı sevdiğimiz bir haftadayız. İlgimizi çeken bir şey oldu mu, alırız. Ancak bir taraftan da dikkat etmediğimiz için kendimize kızarız. Ödemelerimizi yapmayı unutmayalım lütfen.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta harcamalar konusunda dikkatli olalım. Merkür-Koç burcunda ilerlediği için, farkında bile olmadan alışverişlerimiz artar. Hiç hesabımızı tutmayız. Düşünmeden alışverişler yapabiliriz. Oysaki önümüzdeki hafta sert etkiler söz konusu. Bizim de hesabı şaşmamamız gerekiyor.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta her burç için hakikaten çok önemli. Biz ve dışımızdaki dünyanın sundukları. Bizim isteklerimizle, başkaları arasındaki dengenin sarsılmadan korunması. Hem kendi arzularımızı elde etmek hem de diğerlerine saygı ve nezaket içinde davranmak. Mali konularda 18, 20, 21 Nisan tarihlerinde görünümler var. Bunlar cesaretle hareket ederek para kazanmak, serbest işler, ifade gücünün ve özgüven duygusunun yüksekliği, girişimden korkmamak şeklinde tezahür edebilir. Rahat olmak, gönlümüzce harcamak, kaliteli yaşamak, mutlu olmak, doyuma ulaşmak için de parayı isteriz. Ancak bizim de harcamalarımıza, bütçemize mutlaka gereken özeni göstermemiz lazım. Ödemeleri zamanında yapmak, sıkıştığımızda oradan buradan borç istememek. Bu hafta çok önemli

21-27 Nisan haftası: Maddi konularda girişimci düşüneceksiniz. Çabuk para kazandıran, serbestçe yapılan işler, özgün çalışmalar sizi çok daha fazla tatmin edecek. Bir yerde dokuz altı çalışmak yerine evden işleri yürütmek veya part-time işler ilginizi çekebilir.

28-30 Nisan arası: Mali konularda bu üç günlük sürede öyle çok getirici, kazandırıcı değil ama en azından günlük anlamda rahatlatıcı işler yapabilirsiniz. Bir şirkette çalışıyorsanız, yaptığınız iş ile kazancınız arasındaki farklılık sizi rahatsız edebilir. Güneş Tutulmasının etkisini de hesaba katarsak Yaylar belirsizlikten, zorunluluktan pek hoşlanmayacaklar.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 9-10-14-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-11-12-24-25
Aşkta En Şanslı Günler: 27
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 20-21
Yeniay: 18-19-20
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 3-4-5-6-30
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


OĞLAK BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu seyir burcumuzla uyumlu bir görüntü yaptığı için, çevremizdeki insanlarla olan ilişkilerimizde ılımlı ve dikkatli hareket edeceğiz.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Yuvamız içerisinde fikirlerimizi bir hayli aktif ve ateşli bir şekilde ifade ediyoruz. Eşimizle birlikte bir yuva içerisinde konuşmalarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Mesleki konular üzerinde, toplumsal meseleler üzerinde iç bölgemizde konuşacağız.

15 Nisan'da Terazi burcunda oluşacak Tam Ay tutulması bir değişimin işaretçisidir. Önümüzdeki süreç içerisinde evimizle ilgili meselelerde aktif kararlar almaya hazırız. Eğer sorunlu bir yuvamız varsa, burada ilişkilerde bir takım problemler varsa, ay tutulması bunları açığa çıkaracaktır. Ancak hem iş hayatımız, hem toplumsal ilişkilerimiz hem de ev içerisinde dengeli ve ahenkli olmamız lazımdır.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, 3 gün arayla Güneş ve Merkür Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu aşk hayatıyla ilgili konularda, maddi ve manevi konularda kuvvetli bir geçiştir. Dengeli, ahenkli ve huzur duygusunun burada etkin olacağını düşünmekteyim. Ay tutulmasının yarattığı bir takım agresif reaksiyonlar düzenlenecektir.

29 Nisan tarihinde aşk evimizde meydana gelecek Güneş tutulması, geçtiğimiz 1,5 yıllık süreç içerisinde yaşadıklarımızı, aşk hayatımızı, maddi ve manevi konulardaki düşüncelerimizi, huzur ve güvenlik duygusuna verdiğimiz önemi ölçüp tartma anlamında kıymetlidir. Aldığımız derslere ve edindiğimiz tecrübelere bakacağız. Şimdi bakış açımız aşka çok daha farklı olacaktır. Daha sağlam kararlar vermeye çalışacağız.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Bir yandan kendi isteklerimiz, çabucak yolunu koymak istediğimiz işlerimizle uğraşıyoruz diğer yandan ilişki meselelerinde sorun kaldıracak halimiz yok. Ailemiz, değerlerimiz, huzurumuz ve arzularımız önemli. Karşı tarafın yüce gönüllü davranması şart gözüküyor.

7-13 Nisan haftası: Ev içinde bir hayli değişim var. Belki bir yere taşınmamız veya bir değişimde bulunmamız icap edebilir. Bu da bizi düşündürüyor. Nerden çıktı şimdi bu diyerek bir şekilde işlerimizi yoluna koymak zorunda kalacağız. Venüs hafta sonunda Balık burcunda ilerleyecek. Bu huzurlu bir çevreyi istediğimizi, biraz kafamızı dinlemekten yana olduğumuzun işaretçisi.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta evimiz, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konularda ortaklaşa yaşam veya başkalarıyla paylaşım içinde olduğumuz alanlarda değişim ve dengelerin yerli yerine oturtulması anlamında bize çok iş düşüyor. Ailevi yaşam tümüyle hareketli hale geliyor. Bir yere taşınmak, işimizde değişiklikler, aile içinde bir hareketlilik, anne veya kadınlarla alakalı konular gündeme gelebilir. Hem aktif olmamız hem de bu değişimleri olağan ve akıllıca idare edebilmemiz şart. Ailenin öneminin ve dış dünyanın üzerimizdeki etkisinin farkında olacağımız bir hafta. Evliliğimiz, ilişkimiz, farklı bir boyut kazanabilir. Bir anda evlenebiliriz veya durduk yere boşanabiliriz. Bunlar da yine bu haftanın etkin görünümlerinin karşılığıdır. Bu farklılık sizi tek başına mücadele etmeye ve dış dünyada da konumunuzu düşünerek kararlar vermeye yöneltecek.

21-27 Nisan haftası: İlişkilerde haftanın girişinde biraz stresli görünüm oluşacak. Bir yanıyla iş hayatıyla da alakası var. Sanki bir şeylere sıkılmışsınız da, partnerinizden destek bekliyormuşsunuz, ancak bulamadığınız için sinirlenebilirsiniz. Bazılarınız için anlamı, hem dış dünyada mücadelenin hem de ilişkide kendinizi pek mutlu hissetmeyişinizin etkisi de olabilir. Merkür-Boğa burcunda 23 Nisan günü seyrine başladığında kendinizi en azından rahat hissedebilirsiniz. Bu enerji sizin gibi toprak burcu kişiler için olumludur, rahatlatıcıdır. Hafta sonu hoş etkiler devam edecek. Güzel sözler duyabilirsiniz, haberler alabilirsiniz, biriyle tanışabilirsiniz veya sevgilinizle özel saatler geçirebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması sağlam ve güvenilir bir ilişkinin işaretçisidir. Gelişim, verimlilik, büyüme anlamında sizi destekler. Geçmişi geride bırakmak sağlam ve tutarlı bir ilişki yaşamak arzunuzun da işaretçisidir. Bu üç günlük süre içinde enerjiler gayet olumlu. Derinlikli, tutku dolu, kendinizi güvende hissedeceğiniz günler olarak yorumluyorum.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: İş anlamında öncelikle çevrenin önemi bu hafta bir hayli etkili olacak. Bildiğimiz, zaten bağlantımız olan kişilerle bir araya gelebiliriz. Ayrıca işimizle ilgili maddi konularda gelişim yönünde kararlar verebiliriz. Konusunda deneyim sahibi olan kişilerle fikir paylaşımında bulunabiliriz. Eğitmenlik, sanatsal beceriler, gizli bilimler, edebiyat ve yazım gibi konularda başarılı çalışmalarda bulunabiliriz.

7-13 Nisan haftası: Dikkatli olmamız gereken gün, 8 Nisan. Bir yandan işlerimizi hızlıca yoluna koymamız gerekiyor diğer taraftan ev içinde o kadar yoğunluk var ki, hangi bir yere yetişeceğimizi bilmiyoruz. Doğaldır ki, gerilim yüklüyüz. Yarım kalan işlerimizi bitirirken, bir de yeni bir şeyler ortaya koymak kolay olmayacak. İş konularında toleranslı düşünmek durumundayız. Bu yüzden de evin içinde gergin olabiliriz.

14-20 Nisan haftası: Ay Tutulması yeni bir gelişimin ailevi konularda etkili olmasını sağlarken iş hayatımız ve toplumsal hayatımızı da etkileyicidir. Fakat bütün bunlar bir yol ayrımını işaret etse de, bunlar gereklidir. Bizim burada düşünmemiz gereken husus, değişmeyen her şeyin zamana yenik düşmesi halidir. Demek oluyor ki, bir gün geri dönüp baktığımızda aslında bu değişimlerin bizim hayatımızda önemli mihenk taşları oluşturduğunu anlayacağız. İçinde yer alırken insan farkına varmaz birçok şeyin, anlık duygularla değerlendirir. Hepimiz yaşamda aynı yol üzerinde mi hayatımızı sürdürdük. Hayır, büyüdük, evlendik, çocuk sahibi olduk, yaşadık ve yaşlandık. Herkes bu dönüm noktalarından geçmiştir. İşte biz de ilişki, iş, ailevi anlamda olacak bu gelişmeleri bu bakış açısıyla ele alarak, hayatın kendi içindeki dengesine uyum sağlamış oluruz.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta pek iş yapmak, bir şeyler ortaya koymak kolay olmayabilir. Bir şeylere heveslenirsiniz fakat çabucak cayabilirsiniz, erteleyebilirsiniz. Karar vermekte zorlanırsınız. Çalıştığınız kişilerin veya iş ortamının bazı noktalarda yetersiz kaldığını düşünebilirsiniz. Özel meselelere kafanız takılı olabilir. Bu yüzden dikkatiniz çabuk dağılabilir. Birilerini idare etmek veya anlayış göstermek zordur. İki ayağınız bir pabuca girmiş gibi, hangi işe öncelik tanımak gerektiğini bilemezsiniz. Sakince tekrar, bir iş planı yapmak yararlı olur. İş görüşmelerinde net bir sonuç almadığınızda ümitsizlik duymayınız. Sizinle ilgili düşünmek istiyorlardır.

28-30 Nisan arası: İş hayatınızla ilgili konularda bu hafta gayet yapıcı bir biçimde, dikkatli değerlendirmeler yaparak kendinizi ifade edebilirsiniz. Yeteneklerinizi insanlar takdirle karşılarlar. Kararlarınızı düşünerek verirsiniz. Saygınlık kazanırsınız. Hobi olarak uğraştığınız bir işi, sıkı çalışarak ilerletebilirsiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Maddi konularda hem başkalarına yardımcı olabiliriz hem de ilişkilerimizi güçlü tutarak para kazanabiliriz. İnternet ortamında alış ve satış anlamında işler yapabiliriz. Böyle bir iş düşünebiliriz. Evimizden çalışmalarımızı sürdürecek şekilde bir düzen kurabiliriz. Zaten bu hafta, genel olarak ev ve ailevi konular merkezimizde yer alacak.

7-13 Nisan haftası: Para harcamalarımız en çok yuvamızla ilgili konularda lazım olacak. Bu arada mali işlerimizin üstesinden gelmek için, dışarıdan desteğe ihtiyacımız var. Taşınmak veya aileyle ilgili konularda harcamalar artabilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta Ay tutulması kadar etkili olan üç evrensel değişim ve dönüşüm, gelişim yönünde görünüm oluşacak. Bunlar mali kazançlarımız üzerinde de önem taşıyacak. Her ne kadar değişimler ilk önceleri zorlayıcı gibi dursa da, bunlar yeniden paraya bakış açımızı değerlendirmemiz, bütçemizi düzenlememiz, yuvamızla ilgili konularda derinlikli düşünmemiz, dönüşüme adapte olmamız yönünde önem taşıyor. Bunların birçoğu, bir mülkün satışı, evlilik veya boşanma kanalıyla olabilir. Tabii ki kişisel haritalarımız bu önemli görünümlerin nasıl yönde gerçekleşeceğini gösteren kılavuzdur. Ben genel olarak maddi konuların da en az ilişkiler, iş hayatı ve ailevi konular kadar önemli olduğunu düşünüyorum ve olumlu, hayrımıza gelişmeler diliyorum.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta mali konularda nakit sıkıntısı veya elimizdeki miktara göre evimizin ve özel ihtiyaçlarımızın karşılanması gerekecek. Sorumluluklar, yapılması gerekenlere göre bütçemizi düzenleyeceğiz. Hafta sonuna doğru, para konusunda mecburen yapılacak alışverişlerde ekonomik davranmakta yarar var.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması, size başkaları kanalıyla ulaşacak gelirin simgesidir. Eşiniz, aileniz destek verebilir. Ancak geri ödenecek şekilde bir borcun altına girmemek lazım. Çünkü bu başta hoş gibi gelebilir. Fakat sonrasında zorlanmaya neden olur. Bu hafta kendi aşım kaygısız başım diyerek, bütçemizi de başkalarına bağlamayarak hareket edelim.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-11-12-16-17-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 6-7-14-27
Aşkta En Şanslı Günler: 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23
Yeniay: 20-21-22
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 6-7-8
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


KOVA BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs Balık burcu geçişidir. Bu geçiş mali konular üzerinde, özellikle evimizle ve ailemizle ilgili konularda kazanç durumumuza bakmamız gerektirir. Bu geçişte hırs, rekabet gibi duygular yoktur, daha ılımlıdır. Biraz huzur duygusunu önemsemek, kendimizi rahat hissetmek için hareket edeceğimiz ulvi bir enerji denebilir.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Aşk hayatınızla ilgili konularda aktif bir şekilde öne çıkmanızı sağlar. Ellerle yapılan meslekler, iletişime dayalı uğraşlar, eğitimle alakalı meseleler, yetenekli olduğumuz alanları geliştirme yönünde de Merkür Koç burcu seyri olumludur. Çevremizle yakın ilişkileri detaylı bir şekilde ele alacağız, bunu iletişimde aktif bir süreç olarak değerlendirebiliriz.

15 Nisan'da Terazi burcunda oluşacak Ay tutulmasıyla bir yandan fikirlerimizi, duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etme konusunda çok özgür davranırken, diğer yandan uzak şehirler, yüksek eğitim, ticari veya özel ilişkilerle ilgili dengeli, ölçülü olmak gerekiyor. Yeni bir iş arayışı, çevre değişimi gibi konularda temelin çok güçlü olması gerekir ki doğru bir adım atmış olalım.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, 3 gün arayla Güneş ve Merkür Boğa burcunda seyrine başlıyor. Bu seyir bizim için iç dünyamızda, evimiz sınırları içerisindeki huzuru önemsediğimiz bir dönemdir. Yatırımların doğru bir zamanda olup olmadığına bakılmalıdır. Bu dönemde huzur duygumuz son derece yükselir. Biraz dinlenmek, aileyle haşır neşir olmak anlamında da bu iki enerjiyi olumlu yönde görmekteyiz.

29 Nisan tarihinde Güneş tutulması Boğa burcunda gerçekleşiyor. Demek oluyor ki son 1,5 yıla bakacağız, ev alanı içerisinde neler yaptık, kazanç getirici işlere yöneldik mi, kendimizi nasıl ifade ettik, neler bize huzur verdi, borcumuz arttı mı, yaşam standartlarımız ne durumdaydı gibi durumlar göz önüne alınmalıdır. Bunlar ele alındığında artık önümüzdeki yola bakmamız gerekir.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Aktif çevre ilişkilerinde etkili bir haftaya adım atıyoruz. Yeni insanlarla tanışacağız. İletişimde bulunacağız. Yeni fikirlere açık olacağız. Değişim fikri bizi heyecanlandıracak. İsteklerimizi elde etmek için cesur olacağız. Yeni bilgilere, gelişmelere gözlerimizi çevireceğiz. Aktif hareket ederken gizli dünyamıza çekilerek derinlikli düşünmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Yolculuklar hoşumuza gidecek.

7-13 Nisan haftası: Değişik yerleri keşfetmek, görmek isteyeceğiz. Hatta bir yeri ilk gören, ilk keşfeden kişi olmak bizi mutlu edecek. Yakınlarımızla ilginç düşüncelerimizi paylaşacağız. Mars geri harekette olduğu için, bu yolculuklar tekrarlanabilir. Sosyal ilişkilerimizi önemseyeceğiz. Sevdiğimiz kişilerle birlikte olmak bizi mutlu edecektir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulması, çevre değişimi, başka bir yere taşınma, bildik çevreye veda ederek farklı bir yere yerleşme, başka bir şehirde iş kurma, farklı bir şeyler yaşamak isteği, yabancılarla ilişkiler, iş ve ticari ortaklıklar, eğitim için yurtdışına gitme gibi geniş bir alanda etkilidir. Ancak Mars geri hareketiyle örtüşen bu Tutulmada zaman faktörü ve dengeli olmak gerekiyor.
21-27 Nisan haftası: Bu hafta aşkta baskıcı, kendi bildiğinizin doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Sevgilinizin sizin görüşlerine, fikirlerine, inandıklarına saygı göstermesini beklersiniz. Böyle olduğunda tutkulu, sevgi dolu, romantik bir kişi haline gelirsiniz. Kararlısınız, ilişkinizi aslında sahipleniyorsunuz. Sizin için değerli olanı koruyacaksınız. Hafta sonuna doğru, güzel bir yemek, karşılıklı sohbet, gözlerden şöyle uzak bir gece için plan yapabilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması yuva alanınızda oluşacak. Değerlerinizi özenip saklama, daha iyi bir hayat sürme, ev içinde huzur, konforlu bir yaşam kurmak niyetindesiniz. Gizli ve özel bir dünya yaratmak ve o evde aşkı, gücü, güveni hissetmekten yana düşüneceksiniz. Sizin için eviniz mabediniz, içinde tüm sırlarınızı sakladığınız özel bir yer. Ne olursa olsun, kimse benim yaşadıklarımı, hissettiklerimi benim kadar anlayamaz düşüncesi hakim olacak. İçe yönelecek ve kendiniz, eviniz, aileniz için güzel dileklerde bulunacaksınız.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Bu hafta çevresel ilişkilerden aşk ve ilişkiler bölümünde söz etmiştim. Etkin enerjiler vardı. Bu enerjiler iş hayatımızla ilgili serbest girişimler, özgür işler, çalışmalar anlamında gayet faydalı olabilir. İletişim ve bilgilenme, yeni fikirlere açık olmak, farklı insanlarla tanışmak epeyce faydalı olacaktır. Girişimci düşünmemizi de sağlar.

7-13 Nisan haftası: İş anlamında birçoğunuz değişik bir şeyler yapmak, ek bir gelir elde etmek amaçlı düşünebilirsiniz. İş başvurularında güvenli duruş, kendinizi ifade gücünüz tercih edilmesini sağlayacaktır. Merkür Koç burcu seyri bu hafta bize bir hayli cesaret katacak. İşlerimizi çabucak halledebiliriz. 8 Nisan tarihinde biraz dikkatli olalım. Yanlış kararlar vermeyelim. Çabuk olacağız diye, birileriyle tartışmayalım. Yolculuklarda tedbirli olalım. İş bağlantılarında verilmiş sözlere değil elimizde belge olmasına da dikkat edelim.

14-20 Nisan haftası: Çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda değişimi işaret eden, Ay Tutulması duygularınızın, bilinçaltınızdaki tüm arzuların, hevesliliğin işaretçisi ve sizin bir şekilde bu değişimlere göre hayatınızı yönlendirmeye olan arzunuz, bastırılamayan isteklerinizdir. Stres yaratır ancak bu stres her değişimde her zaman mevcuttur. Öyle bir arzu insanı esir alır ki, siz onu gerçekleştirmeden tatmin olmazsınız. İşte bu tutulma ve diğer önemli görünümler 15, 20, 21, 22 Nisan tarihlerinin çalışma hayatınız, çevre değişimi, farklı şehirlerle bağlantılar, ilişkiler anlamında dengeli, aklı başında, bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmanızı ve kararlarınızın sorumluluğunu da almanızı tavsiye ediyorum.

21-27 Nisan haftası: Yaratıcı ve orijinal işlerle uğraşmak, hem yaptığınız işte gelişmek hem de insanlara hizmet etmek ilkeniz olmalı. Kafanızın içinde birçok proje var. Bunları zamanı geldiğinde ortaya koymak istiyorsunuz. Ortaklaşa, grup çalışmaları, birlikte paylaşıma dayalı işler ilginizi çekecek. Eğer kafanıza koyduysanız, elinizden hiçbir iş kurtulmaz. İnsanlarla iletişimde bulunmak, bildiklerinizi onlarla paylaşmak ve sabırlı olmak. İşte bunlara dikkat ederseniz bu hafta gayet başarılı geçebilir.

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması ev-ofis tarzı çalışmaları işaret ediyor. Bunlar ek işler tarzında olabilir. Ruhsal ve bedensel uyum, güven duygusu, pozitif düşünme şeklinde çalışmalar şeklinde olabilir. Bunları kazanca dönüştürmek de isteyebilirsiniz. İnternet üzerinden veya ufak bir yeri kiralayarak başlayabilirsiniz.

PARA

1-6 Nisan haftası: Parasal konularda Venüs-Balık burcu seyri genelde özel yeteneklerin işaretçisidir. Sözgelimi sanatla uğraşanlar, yaratıcı becerileri olanlar, insanların kendilerini hoş ve olumlu hissetmesini sağlayan danışmanlar, kozmetik sektöründe görev yapanlar ve mistik faaliyetlerde bulunanlar kazanç anlamında şanslılar.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonuna doğru Venüs'ün güzel bir görünümü oluşacak. Sevdiğimiz kişiyi mutlu etmek, güzel bir ortamda onunla olmak amaçlı harcamalarda bulunabiliriz. Paranın böyle zamanlarında ne kadar önemli bir araç olduğunu düşünebiliriz. Hoşumuza giden bir şeyler yapabiliriz. Sözgelimi hem müzik dinleyeceğimiz hem de keyifleneceğimiz bir yere gidebiliriz. Bir günlüğüne olsun hiçbir şey düşünmeden para harcayabiliriz. Sorunlarımız olsa da, pek kafamıza takmayız.

14-20 Nisan haftası: Bu haftayı gerek aşk gerekse iş bölümünde geniş bir şekilde işledik. Parasal konularda da önemli bir haftaya adım atıyoruz. Ben Kovaların özellikle Venüs Balık burcunda ilerlerken, şifa verici, insanlara yardımcı olan, yol gösteren mesleklere ilgi duyacaklarını veya bu alanda parasal anlamda kazançlı olacaklarını düşünüyorum. Ne de olsa Neptün ile olan kavuşum her zaman biz insanlar için şefkat ve yardımlaşmanın işaretçisidir. Üç tane çok önemli görünüm var. Bunlar çalışma hayatınızı yönünü değiştirici ve huzur arayışının işaretçisi. Ancak lütfen hangi işte, hangi alanda çalışmak istiyorsanız doğru bilgiyi, doğru bilgilendirmeyi, işi çok iyi öğrenmeyi ve tevazu içinde hareket etmeyi biliniz. Siz kendi içinizde savaş verirken, başkasına faydanız dokunamaz. İdealist bir ruhla çalışın. Bunun size geri dönüşümü her zaman faydalıdır. Tam tersi, yanlış yollara sizi sürükler.

21-27 Nisan haftası: Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançları, ev-ofis tarzı çalışmaları, bir hazırlığı, projeyi işaret edebilir. Bazılarınız ufak miktarda kredi çekerek, işini kurmayı düşünebilir. Hesabını iyi yapmak, bu işin getirisi üzerinde bilinçli düşünmek lazım. Aileniz veya eşiniz de mali yönden size yardımcı olabilir veya siz bizzat ona destek verebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Maddi konular üzerinde hem sağlık hem de çalışma hayatınızla ilgili konulara ağırlık verebilirsiniz. Hesabı iyi yapmalı, düşündüğünüz iş için ne kadar miktar gerekiyor ve bu işin getirisi ne olur, kimlere sunulur bunlar üzerinde durmak lazım.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-5-14-18-19-23-27
Zayıf Enerjili Günler: 1-2-9-10-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler: 4-5
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 24-25
Yeniay: 22-23-24
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 8-9-10-11
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


BALIK BURCU

NİSAN AYINA GENEL BİR BAKIŞ

Nisan ayında ilk etkili enerji, 5 Nisan tarihindeki Venüs'ün burcunuzda seyrine başlamasıdır. Yılın en güzel enerjilerinden biridir. Özellikle ilişki meselelerinde, yakın çevreyle ilgili temaslarımızda, mali konular üzerinde oturup bir düşünürüz. Bazen üstünü örttüğümüz, iyi niyetimiz nedeniyle gözden kaçırdığımız bütün yaşamsal konular, toplumsal meseleler üzerinde şimdi önümüze bakalım deme vaktidir. Fakat bunu yaparken de iyimser tavırlar içerisinde olabiliriz. Sevgiye, şefkate, merhamete ihtiyacımız vardır. Negatif insanlar pek gözümüze gözükmesin isteyeceğiz.

7 Nisan tarihinde Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. İletişim anlamında olsun, zihinsel anlamda olsun bütünüyle kendimizi maddi kazanç konularına doğru odakladığımızı gösterir. Tabii bu odaklanmada yer yer çabuk kararlar vermek, yer yer bekleyip detayları görmek hissiyatı yüksektir. Söylediğinizin sözlerin doğru olduğunu düşünebilirsiniz, halbuki piyasanın şartlarını göz önüne alarak fikirlerimizi ifade etmek faydalıdır.

15 Nisan'da Terazi-Koç burç aksı üzerinde oluşacak Ay tutulmasında bir yandan maddi konularda hevesli, kendimizi öne sürmek, kazanmak adına düşünmeden hareket etmek söz konusu. Ancak ortak iş ilişkileri, hisseli paralar, başkalarıyla alakalı mali konular (eş veya ortak, bankalar) bunlar üzerinde mutlaka iyi düşünmeliyiz. Mars bu alanda geri hareketini sürdürdüğü için ani kararların pek doğru olmayacağını gösteriyor.

20 ve 23 Nisan tarihlerinde, Güneş ve Merkür üç gün arayla birbirlerine arkadaşlık edecek. Burada çevremizdeki girişimlerin özünde maddi konular önem arz eder. Ayrıca huzursuz ve güvensiz yaşadığımız çevre ilişkileri varsa, çevre ilişkisinin değişip değişmemesi sorgulanabilir. Değerlere sahip çıkmak ve kendimizi huzurda hissetmek arzusu merkezde yer alıyor.

29 Nisan tarihinde Boğa burcunda güneş tutulması meydana gelecektir. Özellikle son 1,5 yıllık süreç içerisinde çevrenizle alakalı bir takım gelişmeler olduysa, bilginizi geliştirme, maddi ve manevi kazanç elde etmek anlamında bir takım kararlar aldıysanız ve deneyimler kazandıysanız, bunların ele alınması gerekir. Bu deneyimleri göz önüne alarak bundan sonraki yola bir bakmayı işaret eder. Sahip olduğumuz değerlere bilinçli bir şekilde bakmamız gerekiyor.

AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Gayet akıllıca değerlerimizi koruyabiliriz. Sezgilerimiz bizi aşkta koruyucudur. Bize nasıl yaklaşılıyorsa biz de buna göre davranacağız. Bize değer verildiğinde biz tüm sevgimizle karşımızdaki kişiyi sahipleneceğiz. Tam tersi durumda gerekli tavrı koymayı da bileceğiz. Hafta sonunda Venüs burcumuzda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş, sizler için Nisan ayının zorlukları, fırtınaları, karışıklıklarında koruyucu bir aşı anlamına geliyor. Hani sert rüzgarlar esiyor belki ancak biz bunların arasından aşabileceğiz. İnancımız, o güzelim niyetlerimiz bize siper olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Geçen hafta Venüs burcunuzda ilerlemeye başlamıştı. Bu haftanın sonunda gayet olumlu bir görünüm yapıyor. Kendimizi, hayatı, çevremizdeki her şeyi güzelleştiriyor, huzurlandırıyor ve sakinleştiriyor. Romantizm, sevgiliye aşkınızı fısıldamak, bir şeyleri kutlamak, sanat ve sanatla alakalı konulara yönelmek, bir anda aşık olmak, aşkı teninizde hissetmek, ruhsal anlamda doyuma ulaşmak mümkün. Belki de diyorum, önümüzdeki haftaki strese karşılık, gökyüzü bize moral veriyor gibi. Ciddi niyetli bir ilişkinin habercisidir. İletişim yoluyla kurulan bu beraberlik fikirlerin paylaşımı, hayata bakış açılarının, ailevi konuların da konuşulması yönünde önem taşıyor. Dileğim o dur ki, tüm balıkları mutlu edici bir gelişmenin başlangıcı olsun. Venüs bu hafta

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için önemli gelişimlerin, değişimlerin ön hazırlayıcısı ve bu yılın neredeyse en önemli görünümlerinin oluştuğu hafta olarak dikkat çekiyor. Mali konular ve ilişkilerde değer ölçülerimizin test edilmesi olarak yorumluyorum. Benim istediklerim, senin benden beklentilerin tarzında bir çekişme ve bu çekişme bize fazladan stres yüklüyor. Ancak her stres bir mücadelenin de göstergesidir. Yeter ki, ipleri koparmadan gücümüzü birbirimize gösterip sonra bir araya gelmeyi bilelim. Yoksa o ipler koptuktan sonra ne anlamı var?

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sosyal yaşam, aşk hayatımız, değer verdiğimiz kişiler önceliğimiz olacak. Onların varlığı bizim için hem tutku hem güven hem de kuvvet. Çocuklarımız canımız, onların geleceğini mali anlamda düşünmek, iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak istiyoruz. Bazılarımız bir çocuk sahibi olma özlemiyle yanıp tutuşuyor. Bu görünüm, Mayıs sonu gibi bu konularda anne ve baba olmak için uygun zamanı işaret ediyor. Mars geri hareketinin bitmesini beklemekte yarar var.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması çevremizde bulunan yakınlarımız, eğitim, çalışma hayatımız, ilişkilerimiz anlamında önem taşıyor. Güvende yaşamak, maddi açıdan güçlenmek arzumuz bir hayli yoğun. Aslında kafamızın içinde bir projeyle ilgili düşünmektesiniz. Belki başka bir şehre yerleşme isteğimiz de yüksek. Fakat tam manasıyla emin olmadan bunları yürürlüğe koymak yanlış olabilir. Bu haftanın sonundaki enerjiler hem sosyal hem de yakınlarınızla olan güzel ve hoş paylaşımların işaretçisi.

İŞ VE KARİYER

1-6 Nisan haftası: Bu hafta genel olarak maddi konularda daha önem teşkil ettiği için, bizim de en çok odaklandığımız nokta gelirimiz, kaynaklarımız ve bizi rahatsız eden bazı borçların üstesinden gelmek ihtiyacımız olacaktır. Venüs bu anlamda bereketli bir akışı sağlayabilir. Bazı kişilerden destekler görebiliriz. İş anlamında bazı projeler hayata geçirebiliriz. Yeni iş olanakları için derinlemesine bir analizde bulunabiliriz.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ve önümüzdeki hafta özellikle mali konular çok önemli. Rahatlatıcı bir Venüs-Neptün görünümü var. Bu sanatçılar, yaratıcı çalışmalarda bulunanlar, müzikle, resimle, edebiyatla uğraşanlar için tabii ki olumlu. Ancak finansal iş ortaklıkları, yasal davalar, borçlarımız konusunda şimdiden duruma bilinçli bir şekilde bakmak gerekiyor.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta üç tane önemli görünüm haftaya damgasını vuruyor. Aşk ve güvenilirlik, büyümek, huzurlu bir yaşam, hedefimiz, umutlarımız bizim için olmazsa olmazlarımız haline geliyor. Hatta bu uğurda, herkesi karşımıza alabiliriz. Hiç kimsenin de bunları hafife almasına müsaade etmeyiz. Düzenimizi iş veya para kazanmak amaçlı değiştirebiliriz. Huzur bulmadığımız yer veya kişilerden uzaklaşabiliriz. Ay tutulmasını göz önüne alırsak, maddi konularda bize katkı sağlamayan ortaklıkları bitirebiliriz. Değişimler sadece bizim inisiyatifimize kalmıyor. Bunlar yeni bir yolun gerekleri olarak hayatımıza dahil oluyor.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Boğa burcunda seyrine başlayacak. Kararlı ve kendinizden emin bir şekilde işlerinize odaklanabilirsiniz. Genelde çevrenizle olan ilişkiniz daha fazla ön planda olacak. Bu konuşmak veya bir araya gelmek şeklinde olabilir veyahut bir iş ve projeyle alakalı konular için fikir paylaşımı şeklinde gerçekleşebilir. Başkaları ne dersen desin dinlersiniz fakat kararlarınızı kendi bakış açınıza göre ele alacaksınız. Hafta sonunda ılımlı, gönül okşayıcı, çevrenize yardımcı, kucaklayıcı tarzda iletişimde bulunabilirsiniz. Kardeşinizle bazı meseleler üzerinde konuşabilirsiniz. Sakin ve huzurlu şekilde hareket edebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması çevre değişikliği, kardeşleriniz, eğitim hayatınız, yolculuklar, bilgi edinme ve bilgilendirme konularında yürürlüğe konulmuş veya koymak istediğiniz işlerin tamamlanması anlamı taşıyor. Eğer bu konularda hala düşünüyorsanız o zaman lütfen artı ve eksilerini iyi hesap ediniz. Diyelim ki, zaten bu çevre değişimi gerçekleşmişti ve şimdi rahatsınız. O zaman sürdürünüz. Bu tutulma yine bu meseleleri vurgulayacak. Nerede doyuyorsan, nerede kendini rahat hissediyorsan ve geleceğin anlamında iyi olacağını her şekilde iyi analiz ettiysen o zaman sabırlı ve kararlı bir şekilde yoluna devam et diyor.

PARA

1-6 Nisan haftası: Bu ve önümüzdeki hafta üzerinde en fazla yoğunlaşacağımız konu para olacak. Öyle önemli ki, hemen bu hafta başından itibaren mali konulardaki işlerimizi çok iyi takip etmemizde yarar var. Harcamalar veya ortaklıklar, borçlar, biriken ödemeler bizi bir hayli düşündürecektir. Ancak şu da var, biz bunlara pek yabancı değiliz. Geçtiğimiz yıl da bizi bu tutulmalar bir hayli sıkıştırmıştı. Artık halledilmesi gerekiyor dostlar. Aklımızı başımıza alma zamanı. Hemen bu hafta itibariyle bunları düşünmeye başlayalım.

7-13 Nisan haftası: Mars geri hareketi ve 8 Nisan tarihinde yapacağı görünüm, çalışma hayatımızla ilgili meselelerde mücadelenin işaretçisidir. Hem kazanmak hem de karşılığını almak isteyeceğiz. İş bağlantıları olabilir. Fakat ödemelerde sorunlar yaşanabilir. Onun için, yaptığınız işler için mutlaka yarı oranında bir para isteyiniz. Şu gün vereceğim, bugün öderim sözlerine kulak asmayınız.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta oluşacak Ay Tutulması bizi parasal konularda cesur kararlar almaya, isteklerimizi elde etmek için her türlü mücadeleyi vermeye çağıran uyarı zili gibi. Sanki bir şeyler artık canımıza yetmiş ve biz de yetti deyip harekete geçiyoruz. Bunun nedeni bir ortak, eş veya bir borç olabilir. Biz taleplerimizi ortaya koyarız karşımızdaki de kendi isteklerini dile getirip bu kadar der. Bizim işimize gelmez ve karşı çıkarız. Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Hatta bir ortaklığın kurulma aşamasını dahi gösterebilir. Borç-alacak meselelerini işaret edebilir. Bir paranın eşit şekilde bölüşümü, paylaşılması anlamındaki stresin de göstergesidir. Diğer görünümleri de hesaba katarsak, bu hafta mali konularda baskı veya bir şekilde kendi yolumuzu çizmek, kazanmak üzere harekete geçmek yönünde değişimler kendini hissettirir.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta ortaklık ilişkilerindeki maddi bölüşümler, borç-alacak konularına odaklanacağız. Finansal anlamda hesaplarımızı kontrol edeceğiz. Ödenmesi gerekenleri saptayacağız. Eğer bir ortaklık ilişkimiz varsa, bunlar üzerinde düşüneceğiz. Ne kazanıyoruz, ne getirisi oluyor, bunları da ele alacağız. Merkür burcumuzla uyumlu bir görünüm yapacak. Mali konularda akıllıca düşünmemizi, sağlam ve güvenilir olana yönelmemizi sağlayacak. Mars geri hareket döneminde olduğumuz için, parasal konularda lütfen borç altına girmeyin veya yeni kararlar almaktan sakının. Şu anki mevcut durumu düşünün.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 1-2-6-7-16-17-20-21-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler: 4-5-11-12-18-19
Aşkta En Şanslı Günler: 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 27
Yeniay: 24-25-26
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay: 11-12-13
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.