Başkan imzayı attı! O caddenin adı resmen değişti

Ankara’da ABD Büyükelçiliği’nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adı Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla resmen ‘Zeytin Dalı’ Caddesi oldu. Meclis, Ankara’nın çeşitli ilçelerinde bulunan ‘Gülen’ isimli 7 cadde ve sokağa da ‘Vatan, diriliş, bayrak, kayı ve hilal’ gibi isimlerin verilmesini kararlaştırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, şubat ayı olağan toplantısının son oturumunu bu akşam gerçekleştirdi.

Meclis, Ankara Çankaya’da Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Büyükelçiliği’nin bulunduğu Nevzat Tandoğan Caddesi’nin adının ‘Zeytin Dalı’ Caddesi olarak değiştirilmesini tüm partilerin ve bağımsız Meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul etti.

Kararın ardından belediyeye bağlı Numarataj Şube Müdürlüğü ekipleri yeni adres tabelalarını caddeye takacak. Artık resmi yazışmalarda da caddenin adı ‘Zeytin Dalı’ olarak kullanılacak.

GÜLEN İSİMLİ CADDE VE SOKAKLAR DEĞİŞTİ

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle alınan bir kararla Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) elebaşısı Fethullah Gülen’in ismini çağrıştırması nedeniyle Başkent’te ‘Gülen’ isimli 7 cadde ve sokağa ‘Vatan, diriliş, bayrak, kayı ve hilal gibi farklı isimler verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, daha önce de Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Ankara Büyükelçiliği’nin bulunduğu 613. sokağın ismini “Fahreddin Paşa Sokağı” olarak değiştirmişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Cadde sokak ismi değiştirmek ne böylemi abd ye rest çekilecek kapatabiliyormusun incirlik üstünü o zaman gündem oluşturursun böyle kıytırıkyan işlerle uğraşmayın
abd çok üzüldü sokak ismi değişti diye tramp bugün akşam yemegı yiyememiş.ulusal yas ilan edildi abd de ;)
Çok güzel düşünceler ve gerekli, yerinde, memnun edici adımlar. Ellerinize sağlık tebrikler
Amerikalılar çok üzülmüşdür
zeytinyağı caddesi yapsaydın daha isabetli olurdu yalaka başkan
abd de de bundan çok korkuyordu işte artık abd nin sırtı yere geldi (!)
komedi lan bu ülke )))
nevzat tandoğan caddesinin adını değiştireceğine j.f.kennedy caddesini değiştirsene.türk büyüğünün adını sil oh ne ala
koyun kandırıyorlar kandırıyorlar.
ABD Büyükelçiliği kısa bir süre Sonra zaten Başka Bı yere tanışacak diye gazeteler yazmıştı.hatta Atatürk orman çiftliğinde yada oraya yakın bi yer verilecek diye okudum.1 ay önce okudum daha zeytin dalı Operasyonu başlamamıştı.Taşinacaksa Ne anlamı Kaldı???
abd sinirinden çatlıyor şimdi kesin.. bunlar çocukça şeyler. sen incirligi kapat yüreğin varsa
eğer haber doğruysa bu cadde büyük elçiliğin yan sokağıymış. asıl giriş kapısı yani posta adresi Atatürk bulvarıymış doğru mu ankaralılar??? biri başkent dışında yaşayanları aydınlatsın!
Küçük Hesapların insanları incirlik üstünü kapat bütün lojistigi senin içinden yapıyor teröre
Boş icatlar! levhaların değiştirmek için vereceğin parayla Reyhanlide bir zeytin alanı ek, o alanada Zeytin dalı adını/ismini ver yada şehven ver
Birkaç yıla kalmaz tüm sokak cadde isimlerimiz ders vermek veya inat uğruna değişecek gibi Yeni Türkiye yeni Türkiye diyorlar ya ha işte bu o.
Vayyy tepki dediğin böyle olurrr. Şimmdi onlar düşünsünn. OOO kadarrr. Akıllanmazlarsa bu sefer kuzey kore adını koruz. Her türlü koruzz.
neyin kafasi bunlar ne yasiyor arkadas!!dal girmis bunlara haberleri yok halla !!!
bu haberi yapan gazateciyim basınım sıfatı çok abd afrin cvbıymış incirligi kapatın milyar dolar silah anlaşmasını iptal edin ozaman cvp wanminite deyip israil ile işbirligine gittinize benzemez bu işler iç siyasete malzeme üretmeyin mehmetçigin kanıyla çogunuz çürük aldınız üstelik
DEVLET MİLLİ VATAN DUYGULARIYLA YONETİLMELİ DOGRU KARAR YASAKLANAN ANDIMIZ OKULLARA TEKRAR GELMELİ
Dizi de çekmezsek bu tepki işe yaramaz çuval olauında olduğu gibi filmini çekelim tam olsun.
Bu konuda ne kadar cahil olduğumuzu gördükçe üzülüyorum. şakşakçı medya büyük işmiş gibi bu haberi yaptı ama araştırmadı. Nevzat Tandoğan sokağı abd elçiliğinin 2 alt sokağı. Elçilik girişine bakan sokağın adı paris sokağı.
Şimdi amerka düşünsün! Çok korkmuşlardır kesin...
bir taşta iki kuş..
nasıl bitirdik amerikayı!! Amerika amerika olalı böyle darbe yememiştir.Rezil ettik
İşte ABD bitti.Nevzat Tandoğan silindi.İncirlik ve Kürecik mi dediniz?Oraları kapatsanız nolacak ki.Oraları ABD için hiç önemli değil.Önemli olan sokak ismini değiştirmek ti o da yerine getirildi.
sen NEVZAT TANDOĞAN caddesini değiştireceğine büyükelçiliğin önündeki kenedi caddesini değiştide samimi olduğunuzu bilelim
bu başkan süper başkan,insaallah sonuna kadar böyle gider,bizde veririz oyumuzu
Yiyorsa incirligi kapatin da gurelim.
Olan Tandoğan ismine oldu.Konsolosluk vize vs işlemlerinin yapıldığı giriş Paris sokağı.Konsolosluk ön cephesi Atatürk Bulvarı.Posta ve yazışma adresleri Atatürk bulvarı üstünden yapılıyor.Seçime yönelik kandırma manevraları
AMERİKA K.ÇIYLA GÜLÜYORDUR HERHALDE BU DARBELERE !!!!
Diğer Haberler