O iddia çok tartışılmıştı! Suudi yetkililer kabul etti!

ABD menşeli Associated Press'e konuşan Suudi yetkililer, Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasını gizlemek için dublör kullandıklarını kabul etti.

Amerikan AP haber ajansı, Suudi Arabistan'daki kaynaklarıyla konuşarak, Cemal Kaşıkçı'nın kıyafetlerini ve gözlüğünü kullanarak, Suudi gazetecinin kayboluşunu gizlemeye çalışan dublörü teyit etti.

Ajansa konuşan iki üst düzey Suudi yetkili, dublörün amacının "Kaşıkçı'nın İstanbul Başkonsolosluğu'ndan çıkarılarak güvenli bir yerde sorgulanması" olduğunu söyledi.

İsimlerinin açıklanmamasını şart koşan Suudi yetkililer, “önceki Kral Abdullah’ın verdiği talimat doğrultusunda Kaşıkçı’yı ülkesine ulusal diyalog için döndürmeye çalıştıklarını” savundu.

Ancak Kaşıkçı’nın bağırması üzerine müdahale edildiği ve Suudi gazetecinin yanlışlıkla yaşamını yitirdiği öne sürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Adamlara bak bizim ülkemizde istedikleri gibi at koşturmuşlar bi tane devlet görevlisi bunu görmemiş ülke kimlere emanet allah sonumuzu hayır etsin
aziz yıldırımın arda ya dediği gibi ulan suudiler bi adamı katlettiniz onu da elinize yüzünüze bulaştırdınız şindi ne söyleseniz bi yerleriniz görünüyor. adam gibi herşeyi itiraf edin kurtulun bu dünyadaki azaptan. ahretteki azaptan ise kurtulamazsınız
BUNLAR HARBİDEN MAL
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler