Obama'dan kritik Suriye açıklaması

Suriye'deki kimyasal saldırının ardından ABD Başkanı Barack Obama, Şam'a mesaj gönderdi.

Obama'dan kritik Suriye açıklaması

Suriye’de Çarşamba günü isyancıların kontrolünde bulunan bölgelere yapıldığı iddia edilen ve yüzlerce insanın ölümüne neden olan kimyasal silah saldırısının ardından, Rusya önemli bir hamle atarak Şam yönetimine mesaj gönderdi. Moskova, kimyasal silah iddiasını denetleyecek Batılı heyetin Suriye’ye gelmesine izin verilmesini istedi. ABD Başkanı Barack Obama, 'Suriye hükümetinin işbirliğine yaklaşmayacağını düşündüğünü' belirtti.

Rusya, uluslararası kamuoyunu ayağa kaldıran ve Suriye’ye karşı askeri müdahale seçeneğini yeniden gündeme getiren kimyasal silah iddiasının soruşturulması için Şam yönetiminden harekete geçmesini istedi. Obama ise Esad rejimine işbirliği yapması konusunda güvenmediğini belirtti ancak hükümetten denetleme heyetine izin vermesini istedi.

BM, Çarşamba günü yaşanan saldırının ardından acilen toplanırken, Suriye’de kimyasal silah kullanılıp kullanılmadığını açıklığa kavuşturmak için gönderilmesi beklenen heyet hakkında kesin karar çıkmadı. Diplomatlar, BM Güvenlik Konseyi’nin iki üyesi Rusya ve Çin’in, heyetin gönderilmesini engellediğini öne sürmüştü.

Rusya cephesinde bugün yaşanan gelişmede ise Moskova yönetimi, Şam yönetiminin denetim heyetine soruşturma izni vermesi ve BM ile işbirliği yapması gerektiğini belirtti. Moskova, Şam yönetimiyle görüşüldüğünü ve kimyasal silah uzmanlarının gerekli çalışmaları yapması için Batılı uzmanlara gerekli yardımı göstermesini istediklerini açıkladı.

Reuters’ın verdiği bilgiye göre, Moskova, muhalif güçlerden, denetleme heyetinin Şam’da güvenliğinin sağlanması konusunda garanti vermesini istedi.

'ABD'YE YÖNELİK BEKLENTİLER ABARTILI'
ABD Başkanı Barack Obama, Suriye’de kimyasal silah kullanıldığı iddiasının ‘önemli bir olay’ olduğunu belirtti.

Obama, ‘büyük ölçekte kimyasal silahların kullanılmasının ciddi bir sorun teşkil edeceğini’ ifade etti. Obama, ‘geçmişteki tecrübelere dayanarak Suriye hükümetinden işbirliği göstermesini beklemediğini’ söyledi.

ABD Başkanı, ABD'nin çıkarlarına karşı gelecek eylemleri dikkatli bir şekilde gözden geçirdiklerine dikkat çekti.

Esad rejimini kapsamlı bir kimyasal silah denetimine izin vermeye çağıran Obama, CNN televizyonuna yaptığı açıklamada, "Bu olayın çok büyük endişe uyadırmasına neden olan bilgiler var... ABD'nin Suriye'de yaşanan karmaşık mezhep sorununu bir şekilde çözebileceğine dair yaklaşım, bazen abartılıyor" dedi.

CESETLERDEN NUMUNE TOPLAYACAKLAR
Suriyeli aktivistler, BM heyetine verilmek üzere kimyasal silah saldırısında öldükleri iddia edilen kişilerin cesetlerinden numune toplayacaklarını belirtti.

Aktivistler, saldırıda ölenlerin vücutlarından doku örnekleri alacaklarını ve BM heyetinin Şam’a gelmesi halinde kalacakları öğrenilen otele götüreceklerini açıkladı. BM heyetinin kalacağı otelin, iddia edilen kimyasal saldırının düzenlendiği bölgeden birkaç kilometre mesafede olduğu belirtildi.

İsyancıların elinde bulunan Arbin kasabasında Reuters’a açıklama yapan aktivist Abu Nidal, “BM heyetiyle görüştük... Saç, deri ve kan örnekleri alarak, güvenilir kişilerle Şam’a ulaştıracağız” dedi.

Diğer aktivistler de Şam’a gizlice sokmak için numune hazırladıklarını ancak BM heyetinin kalacağı otele götürebilecekleri bir yol bulamadıklarını ifade etti.

ÇİN’DEN ‘TARAFSIZLIK’ AÇIKLAMASI
Çin, bugün yaptığı açıklamada, BM heyetinin Şam’da yapacağı incelemeden bir sonuç çıkması için, ‘hiçbir tarafın acele etmemesi gerektiğini’ ifade etti.

Pekin hükümeti, “BM heyeti incelemelerde bulunmak için Suriye’ye gitti. Umuyoruz ki Suriye hükümetiyle tam bir işbirliği içinde çalışacak ve sorunsuz bir incelemede bulunacaklar” denildi.

Pekin, ‘soruşturmanın sonuçları belli olmadan hiçbir tarafın incelemeyi etkileyecek hareketlerde bulunmaması gerektiğini’ belirtti.

ABD NE YAPACAĞINI BİLMİYOR
Mısır ve Suriye’de sonu gelmeyen şiddet olayları ve sivil kayıplar, Obama yönetimini ikiye bölmüş durumda.

ABD Başkanı Barack Obama’nın danışmanları, Suriye’ye yapılacak askeri müdahalenin savaşa neden olabileceğini, Mısır’a yönelik hamlenin ise Kahire ülkesiyle ilişkileri bozabileceğini düşünüyor.

Suriye’de 2 yıldan fazla bir süredir devam eden iç savaş, Birleşmiş Milletler (BM) verilerine göre 100 binden fazla insanın hayatına mal oldu.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 72 yorum
3-5 ağaç için günlerce taksmde eylem yaptınız 1500 can gitti çoğu bebek şimdi nerdeswiniz ey istanbul halkı
sen onu akp ile yandaşlarına yaz arkadaşım,
kafan basmamıs ınternette klavye ınsanlıgı yapıyorsun. sen her seyın uc bes agac oldugunu zannedıyorsun. taksıme cıkanlar ulkenın aynen su ankı surıye gıbı olmaması ıcın yuruduler. ya sen ne yaptın. bos bos durdun. pekı surıye ıcın sen ne yapıyorsun ınternette de bos bos konusuyorsun. Bilmeden kıme hızmet ettıgınızı ıyı arastırın ve ogrenın. bılmeden konusmayın. savas cıkarmak ıcın bızıde bır bataklıga suruklemek ıcın abd kımyasal sılah kullandı nasıl mı ıraktan att fuze baslıgı ıle. bır sozun varsa abd ye satas kavga et abd ye akıl vermeye calıs ama ıste adamlar senıde kullanıyor haberın yok.
Kendi şehidin için dışarı çıkmayan adam mısır içinde sen çık dışarı o zaman denyo.
birkere 3 ,5 agac için değildi işte anlayacağın gibi anla iki ayyaş dendi diyedir herhalde, müslümanım diye başa getiriliiyor,topluma siz yatın, kalkın, topluma her kötülüğü yapıp, memleketi düşmana satıyorlar, ne yazıyorumki sende anlayacak kafa yok kuma gömmüşün...............
taksimciler nerrdesiniz çıksanıza yollara eylem yapın durmayın hadi şimdi tam zamanı
asıl şimdi din müslüman geçinen akp li makarnacılar çıkması gerekiyor:)
şimdi sen inanıyormusun şam nı 15 km yakınında kimyasal kullanılıyor gaz bulutu hiçbiryere dagılmıyor kullanıldıgı idda edildigi saat ten 3 saat sonra basın gidiyor ortada ne kimyasak gaz kokusu var nede başka birşey ya bunlar kimyasal silahı bilmiyorlar yada bizi kandırmaya çalışıyorlar ankarada biz o gazı yedigimiz için ne oldugunu iyi biliriz ama tabiki oradaki katliamlar kinden gelirse gelsin asla savunulaçak bitarafı yok yazıl oluyor suriye halkına temennim enkısa sürede bu savaşın sana erip insanların tekrar yerlerine yurtlarına dönüp huzur içerisinde yaşamaları.
müslümanlar ölüyor onlara ne ki ancak devleti bölmeye çalışır mercimek beyinleri.
TAKSİMCİLER KENDİ ÜLKESİ İÇİN DİRENDİ DİĞER ARAP ÜLKELERİ NERDE HERYERE TÜRKİYE YETİŞEMEZ,İKİ OLAY FARKLI ŞEYLER KARIŞTIRMAK ÇOK SAÇMA...
bana ne elin arabından
yarın ırakdaki gibi pardon kimyasal degilmiş yada esat kullanmamış derlerse hiç şaşmayın herşey ortadogu da israil ve pkk in istedigi gibi gelişiyor büyük güvenli israil ve büyük kürdistan.
arap baharını savunan sizsiniz akşam tv de ağlayan senin başbakanın siz çıkın meydana
Adamları copladınız gazladınız vurdunuz kırdınız hapse attınız öldürdünüz terörist ilan ettiniz. Öldürenleri serbest bıraktınız adaleti işletmediniz şimdide nerdesiniz diye kafa buluyorsunuz. Tam rezil insanlarsınız. İnsanda azda olsa ar damarı olur. Suriyede kim haklı kim haksız bilemem ama şu bir gerçek yanlış kararların bedelini halk ödüyor. Yapan her kim olursa olsun tarafsız bir gözle söylüyorum hayvandır. Böylesi iki taraflı rezil bir katliama tarafda olmak suç ortağı olmaktır. O yüzden ülkemizin dış politikasını beğenmiyorum. Herşeye taraflı bir şekilde lapin gibi atlıyor.
arkadaş her halde senin kafan almıyor.taksimde sadece ağaç değil benim okuduğum ver gördüğümde.sen suriye için diyorsun o kişilere ama suriyede ne dolap döndüğünü ne sen biliyon ne ben.resimlere bak sanki orda aldatmaca var gibi.kimyasal silah sadece çocuklaramı yönelmiş başında duran anne baba sapasağlam onlar kimyasal silahı görmüşde çocuğunumu öne atmış.taksimde hangi genç silah sıkdı.kaç esnafın camı kırıldı.demokrasilerde eylem olur olmalıda ama ölen gençler ne olacak onların anne babası ne durumda .insanlıksa her yer için geçerli ama önce kendi insan için ne yapıldı.
Baktınız, ESAD ı halledemiyorsunuz, kendi ellerinizle kendi insanları öldürmeye başladınız.ABD nin ve AB'nin dikkatlerini ESAD ın üzerine çekebilmek için.Çıkar için dini kullanan kişi herşeyi yapar.Ne olacak her aile 3 çocuk yapar açığı kapatır nasıl olsa.
CHP VE GEZİCİLER NEDEN SUSTUNUZ 2 AĞACI BAHANE EDİP YAKIP YIKTINIZ ŞİMDİ İSE CANLAR ÖLÜYOR ÇARŞI FENERLILER NE OLDU İŞİNİZEMİ GELMEDİ HAYDİ GÖSTERIN BU ÖLÜMLER KARSISINDA KENDINIZI
İngiltere de prensesinin bebeği oldu diye medya kaç saat canlı yayına geçmişti. Suriye de ise Esad kimyasal silah kullandığı halde en son 1300 ölü olduğu halde medyadanhala çıt yok.Haçlı zihniyeti işte ne olacak.Orada ölenler müslüman değilde hıristiyan olsaydı aynı duyarsızlığı gösterirlermiydi acaba? Ey ABD ve diğer sözde batılı çağdaş ülekeler.İnsan hakları dernekleri.Sivil toplum kuruluşları neden hala susuyorsunuz tepkisiz kalıyorsunuz neden?
kesinlikle haklısın arkadaşım, fakat bu işin sorumluluğu abd ve diğer batılı ülkeler kadar büyük ortadoğu projesinin bütün değnekçilerinin üzerindedir, öyle kamera karşısına geçip ağlamakla günahlarından kimse arınamaz!
çünkü Müslümanız ama unutmayalım Allah cc ihmal etmez imtihan eder
HAK BELA YAZMAZ KUL AZMAYINCA.......... KABİL DE BİZİZ HABİLDE BİZİZ ZALİMDE BİZİZ
en azıNdan allahu hekber deYip kafa kesmemiŞ..Gazla şip şaK işi bitirmiş:)
senin sonunda aynı olacak inşallah
ELLBET BİRGÜN ALLAH SİZİNCE CEZANIZI VERICEKK BEN SİZİNLE AYNI CEHENNEMDE BILE YANMAK İSTEMEM
Katil Abd,Rusya,AB,Çin,İsrail bizim sizden bir medet beklediğimiz yok siz varsa yoksa kendi çıkarlarını düşünen milletlersiniz.Biz medeti Allah'tan umuyoruz Allah'ın zaferleri üzerimize gelecek inşalllah.İşinize geldiğiniz zaman insanlık dersi vermeyide unutmazsınız Dünya ya artık herkez biliyor sizin gerçek yüzünüzü.
sayın başbakan recep tayyip erdoğan ya oyuna geliyorsun yada ortadoğudan sorumlu eş başkanlık görevini yapıyorsun ABD HEM SİZİ HEMDE tüm ortadoğuyu yönetiyor iran hariç iran rusyaya dayamış sırtını bizi kurda kuşa yem etme diyerek defalarca yazdım suriye bizi içine çeker yer bitirir diye sen şimdide mışıra karışıyorsun ETME sayın başbakan etme böyle cahillikler bak dolar 2.000 lirayı geçti ekonomi iyi yönetemedin CARİ AÇIKIĞIM NERDEYSE 100 MİLYAR DOLAR OLUYOR ŞİMDİ DİKLEŞMENİN SIRASIMI BATACAĞIZ BİR KERE DAHA
saddama bombayı irana at diye veren kim Saddam da halepceye attı şidi yine aynıoyun suriye içinde ayarlanıyo yeter tarih tekeürden ibaret ha kazanan hep amerka olsun
HERŞEYİ BOŞVERİNDE SİZ HİÇ BALIK TUTTUNUZ MU HOLTADAN CIKARIN CA BİR MÜDDET ÇIRPINIR SONRA ÖLÜYOR HANİ İNSANLAR DA ÇOCUKLARDA CIRPINARAKK ÖLÜYORLARR DÜŞÜNÜN KÜ İÇLERİNDE SİZİN COCUĞUNUZUN OLDUĞUNU BU BİR KATLIYAM NE MÜSLÜMAN YAPARR BUNU NE DE ERMENİ BUNU BİLİR BUNU SÖYLERİMMMM HEPİMİZİN COCUĞUU VAR BU ACIYA KİMSE DAYANMAZZ
avrupa ülkesinde böle bişey olsa anında uçaklar kalkmıştı avrupa ülkelerinden Amerikadan kimsenin bir beklentisi olmasın onlar zaten bunu istiyor
Bunu Esad yaptı diyen 2 kişi var...Hemde sırıtarak söyleyen recep ve devitoğlu....Canları böyle istiyor çünkü....
Bu işin tek sorumlusu, el kaide ve el nusra militanlarını besleyen ve onlara silah ve para yardımı yapan TAYYİP ERDOĞANDIR.
obama sendende cacık olmaz piyon olmuşsun birde müslüman kökenlisin ırakda kimyasal silah var die müdale yaptınız peki suriyede kimyasal silah kullanılıyor insanlıga aykırı insanlıgın köküne tehtit oluşturuyor binlerce bebek masum insan katlediliyor susarsın susuyorsun yazıklar olsun sana kuklalı israil uşagı!!
bunlarınen iyi yetişdirdiği ajanlar şu an mecliste sende onların şak şak cısısın
hepiniz oç siniz göz yumduğunuz görmezden geldiğiniz acıları Allah sizede yaşatsın.
zalimlik öyle bir şey ki ,kendi çocukların olsa bile empati kurmadan banane ,bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığıyla hareket eder ve ama Müslümanlık o kadar zor şey ki,senden ne kadar uzakta olursa olsun ğer Müslümansa zulüm gören eğer için acımıyorsa kabul etmiyor seni,iyi ki de böyle ,işte bu yüzden suriye ve mısır için ağlıyoruz yoksa bizene ,
suriyede kimyasal silah kullanılmamıştır.buna adım gibi eminim.yiğit esad böyle bir şerefsizliği asla yapmaz.iftira ve çamur atan akp lilere yazıklar olsun.
Amerika'yı suçluyoruz fakat bu çocukların ölmesinden Suriye kadar Rusya İran ve S.Arabistan da sorumludur.Suriye'ye destek vermeseler BM ye gerek yok bizim ordumuz 2 günde Suriye Mısır falan bırakmaz.
suriye dikkat etsin eğer Amerika demokrasi getirirse esadı arar olurlar akıllarını başlarına alsınlar
ABD BU AÇIKLAMAYI YAPABİLMEK İÇİN İSRAİLDEN İZİN ALMIŞMI.ABD NİN VE İSRAİLİN BİR ÇIKARI OLMADIĞI İÇİN ABD BİR ÖNLEM ALMAYACAKTIR.NASILSA SUUDİ VE BİRLEŞİK ARAP EMİRLERİ KÖLESİ.PETROLÜ GARANTİ.
600 yıldır osmanlının dayağını yiyen batılı güçler müslüman ülkeleri karıştırmakla meşguller çünkü müslüman ayağa kalkarsa neler olabileceğini biliyorlar. bunlar müslümanı müslümana kırdırmaya çalışıyorlar. buna alet olan içlerindeki vatan hainleri var amerikanın israilin uşakları bunlar. kimyasal silahlarıda satan bunlar bizim üstümüzde deneme yapıyorlar.danışıklı dğüşüklü bunlar olan bize ve çocuklarımıza oluyor müslüman uyanık olmalı bunlara kanmamalı israil ve amerikanın uşağı sisi, rusya ve iranın uşağı su riye allahın gazabı üstünüze olsun. hürkan
allahtan israille komşu değiliz adamların komşularına bak hepsi kan gölü hayret ettiğim ürdün çok sakin fırtına öncesi sessizlik gibi
Bu saldırıyı ne Esad, ne de muhalif güçler yapmış olamaz. Zira müslüman müslümana bunu yapamaz , yapmaz. iyi düşünmek lazım, bu vahşet kimin işine yarar..?
açıklama yapsın eset biz yapmadık die 48 saat geçti neden açıklama yapmıyor!!
bunu yapan Racap Teyip Ardogan
mısırda darbe yapıldı niye bir açıklama yapmıyorsunuz yine aynı oyunu oynuyorsunuz ALLAH BELANIZI versin
Obama, bu saate kadar neredeydin !? Katliam olmasini mi beklemelisiniz illa ki... Hadi avrupa muslumanlarin olmesinden zevk aliyor, o yuzden sessiz kaliyor... Sen bari musluman bir aileden geliyorsun, onu da gectim, nerde insanlik, neyi bekliyorsunuz sayın obama ...
Gerçi süper güçler,birşey olmaz sanılır ama,hiç belli olmaz.Kendi başlarına böyle bir musibet gelmedikçe,mazlumların çektiği acıyı anlıyamazlar.Beklentiler boşuna,bunlardan hayır gelmez.Petrol yokki çabalarına değsin.
AMERKA VE AVRUPA GÜÇLÜ MÜÇLÜ DEĞİL ÇOK ZAYIF VE ACİZ ÜLKELER.KAĞITTAN KAPLAN ONLARIN DEMOKRASİ ANLAYIŞLARI VE ORDULARI.AMERİKALI GENERAL DEDİ BİZ SURİYEYE GİRSEK ÇOK KAYBIMIZ OLUR DEDİ ANLADIMKİ ORDULARI HEM KORKAK HEM ÜRKEK KOFTİNİN TEKİ.MISIRA YÖNELİK TAVIRLARINA BİR BAKIN SİSİDEN NASIL DA TIRSTILAR.....KORKAKLAR.....
yav suride petrol yok insanlar ölmüş kimin umrunda bilakis bu durum batının tam istediyi bir durum ne kadar Müslüman ölürse batı bunu kar sayar
kimyasal silah önemli degil ise ey amerika ırakta işin neydi
Herşeye bir sebep vardır.Ortadoğunu kan gölüne cevirdiler fitneyle.Bİzans oyunlarıyla. islam dünyasını kan gölüne cevirdiler.Önçe Irak'dan başladılar.Sonra Libya,Suriye,Cezayır,Tunus,Pakistan,Afganistan,Filistin ve en son mısırı kan gölüne çevirdiler.Tikkat ederseniz bu saydığımız ülkelerin hepsi islam ülkesi.Oralarda yaşayan insanların katletilenlerin çoğu müslüman ve mümin.Tarih hem Amerikayı hemde İsrail devletlerini kara leke kara sayfa zalim devletler olarak anacaklardır.
ne yazık ki olayların sadece satılmış ulusal ve uluslararası medyanın bizlere anlattığı kadar biliyoruz, bu işin gerçekte olup olmadığı, olduysa kim tarafından yapıldığı gibi sorular, ortadoğu projesinin mimarları kim tarafından yapıldı bilinsin isteniyorsa malum medya öyle anlatıyor, esatmış, abdymiş, akpymiş, pydymiş, muhaliflermiş işte her kim ise bu işin sorumlusu, yüce Allah tez zamanda hesabını sorsun inşallah, kimse de çıkıp öyle kamera karşısında ağlayarak günah çıkarttığını sanmasın, belki seni beni kandırır da Allah'ı kandıramaz
insan olan ağlar günah çıkaran yok hem ağlamaklada günah çıktığınımı sanıyorsun insani bir davranıştı böyle saçma eleştiriler yapmayın yazıklar olsun , başbakanın konumunda ve yönetici seviyesinde olmak çok zor ..
hıristiyanlardan ne bekliyorsunuz müslümanlar bir birine yardım etmiyor hırıstiyanlar ne yapsın avrupa abd ne bunlar müslümanlara yardım edeceginimi zanettiniz ırakı kimyasal silah yüzünden ikiye ayıran abd ve ab degilmi bunların işi gücü ülkeleri bölmek ve bunlardan istifade etmektir uyanın müslümanlar uyanın abd nin yetiştirdigi ajanların hepsi görevlerini yapıyor bizim müslüman kesimide uyuyor uyuyun müslümanlar uyuyun sadece kınayın bakalım ne olacak sonradanda kınayı yakarsınız
Dualarımız onlarla, Suriye'deki kardeşlerimizle, Arakan'da, Doğu Türkistan'da, Filistin'de, Mısır'da nerede bir Müslüman'ın kanı akıyorsa duamız orada. Nerede bir mazlum varsa yüreğimiz orada. Hiç kimse ama hiç kimse Mısır ve Suriye'de öldürülen, şehit edilen masum çocukların hesabını veremez. Ne yüce Rabbe, ne tarihe, ne insanlığa, ne de vicdana. Allah'ın bütün gazabı zalimler üzerine olsun. Rabbimin bütün rahmeti de şehitler ve mazlumlar üzerine olsun. Allah müslümanların yar ve yardımcısı olsun.
2 gündür papa(rte) ve keşişleri(akp'liler) salya sümük abd,ab ve israil'e suriye'ye askeri müdahalede bulunun diye yalvarıyorlar,utanmasalar taksim meydanında kendilerini yakacaklar..tayyip silahlı kuvvetleri yani tsk var,750.000 personeli bulunuyor,elinden tutan mı var papa(rte) hazretleri sen gir ordun ile suriye'ye!!!suriye olmaz ise mısır'a saldır!!!
Amerikada da haklı dünyanın işi düşünce sarılıyorlar amerikaya işleri bitince herkes abd düşmanı bunlar dalgamı geçiyor yoksa görmekmi istemiyorlar, peki bunca insan aniden toplu olarak yara beresi olmadan niye öldü bunu açıklayın o zaman ama şuda var kimyasal silah büyük olay mermili silah küçük olay mı ikisindede insan ölüyor durdurabilicek gücün varken durdurmuyorsan sende katilsin (insanlığın adına) nerde abd ama yok yahudilige devam edin durun siz işgallik basınıza vurmuş sonunda terazide dengeler yerine gelecek (rusya-abd karşı karşıya gelecekler)
IRAK TAKİ NUMARANIN AYNISI,İSRAİL VEYA AMERİKA YAPTI,AMAÇ MALUM, ESAD I GÖNDERMEK
halepçe ye bakıyom ölenler ihtiyar genç çocuk her kesimden insabn var.suriye için resimlere bakıyom.hep çocuk görüntüleri hatta başında anne babası tuhafıma gidiyor.burdaki kimyasal silah sadece çocuklaramı yönelmiş.diğer insanları ayırmışmı.benmi yanlış görüyom yoksa doğrumu?
Arslan miyav dedi,minik fare kükredi.!!!
sizler gezi eylemlerinde darp ve dayakla ölen insanlar için nerdeyseniz bizde ordayız.rojovada öldürülen bebek çocuk ve kadınlar için nerdeyseniz ordayız.
suriyeye mmudahele hakkımız varmı
Diğer Haberler