Öcalanı gömdüler

Siirt'te Nevruz Bayramı'nın kutlanacağı alanda bomba olduğu ihbarı alan polis ekipleri, dedektörlerle yapılan aramalar sonucu alanın yeni kazıldığı tespit edilen noktalarında toprağa gömülü olarak yasadışı poster ve afişler ele geçirdi. Siirt Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, kendisi ve Siirt Valisi ile ilgili Roj Tv'de konuşan Siirt DTP İl Başkanı'nın tehdit ifadeleri kullandığını belirtti.

Nevruz böyle kutlandı

Siirt-Eruh yolu üzerinde yer alan alanda bomba bulunduğu yönünde sabah saat 05.00 sıralarında Kürtçe yapılan bir ihbar sonucu emniyet güçlerince söz konusu alanda yapılan aramalarda terör örgütü liderinin posteri ile 80 afiş ortaya çıkarıldı. Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, halkın Nevruz Bayramı'nı huzur içinde kutlaması için tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, "Halkımızın Nevruz'u huzur ve barış içerisinde kutlaması için her türlü tedbiri aldık. 7 kişilik tertip komitesi 22 Mart günü için izin istemişti. Ancak o gün diğer bazı etkinliklerin yapılacak olması ve Nevruz'un bütün dünyada 21 Mart'ta kutlanması nedeniyle izin vermedik. Bugün sabah saat 05.00 sıralarında 155 Polis İmdat telefonuna Kürtçe yapılan bomba ihbarı üzerine tören alanında yapmış olduğumuz aramada siyah naylon poşetler içerisinde toprağa gömülü olarak yasa dışı poster ve afişler bulduk" dedi.

Nevruz böyle kutlandı

Emniyet Müdürü Aydın, DTP Siirt Milletvekili Osman Özçelik ile de görüştüğünü ve halkı germemelerini istediğini de ifade ederek, şunları söyledi:
"Bugüne kadar 36'sı bebek 307 vatandaşımızı katleden örgüte terör örgütü demeyenleri bir vatandaş olarak kınıyorum."

Nevruz böyle kutlandı
Toprak altından bir afiş ile 80 poster çıkarıldığı açıklanırken, alan dedektörlerle tarandıktan sonra kazılarak başka şeylerin bulunup bulunmadığının kontrol edileceği belirtildi. Siirt'te Nevruz'un Valilik tarafından 21 Mart'ta kutlanmasına izin verilirken, DTP dağıttığı davetiyelerde Nevruz'un 22 Mart'ta kutlayacağını belirtmişti. Siirt'te olası yasadışı eylemlere karşı polis, güvenlik önlemlerini artırırken, gün boyu askeri helikopterler de Siirt üzerinde alçak uçuşlar yaparak asayişi sağladı.

İHA