HABER

Ödemeler 23 Aralık'ta başlayacak

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa ve Gaziantep illerini kapsayan Birecik Barajı yapımında kamulaştırılan şahıs arazilerinin bedellerinin 23 Aralık'tan itibaren ödenmeye başlanacağı bildirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, "Birecik barajı yapımında kamulaştırılmış arazilerin bedeli olan 25 trilyon liranın 23 Aralık tarihinden itibaren ödenmesine başlanacak" dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mehmet Atilla Maraş, "Bölgenin bir milletvekili olarak sorunları biliyor ve çözüm için de gelişmeleri takip ediyoruz. Birecik barajı yapımında kamulaştırılan vatandaşların arazilerinin bedelleri için Enerji veTabii Kaynaklar Bakanımız ile yapılan görüşmeler neticesinde 25 trilyonluk bir tahsisat Şanlıurfa ve Gaziantep Ziraat Bankası şubelerine yatırılmıştır. Kamulaştırma bedellerini alamayan arazi sahipleri, 23 Aralık tarihinden itibaren ilgili banka şubelerine giderek alacaklarını tahsil edebilecektir" dedi.

Milletvekili Maraş, ayrıca Şanlıurfa'nın doğrudan gelir desteği alacakları ve TEDAŞ ile ilgili sıkıntılarının da masaya yatırıldığını, ilgili bakanlıklarla görüşüldüğünü ve yılbaşında halledileceğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön