HABER

Öğrenciler geceyi parkta geçirdi, Vali "yurt talepleri yok" açıklaması yaptı

İzmit’te yurt fiyatlarının ve ev kiralarının yüksek olmasından şikayetçi olan bir grup genç, 'Barınamıyoruz' sloganıyla eylem başlatarak geceyi parkta uyuyarak geçirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, "Eyleme katılan gençlerin hiçbirinin yurt konusunda talebi olmadığı tespit edilmiştir" dedi.

İzmit’te yurt fiyatlarının ve ev kiralarının yüksek olmasından şikayetçi olan bir grup genç, ‘Barınamıyoruz’ sloganıyla eylem başlatarak geceyi kent merkezinde bulunan Cumhuriyet Parkı’nda uyuyarak geçirdi. Yaklaşık 20 kişilik grubun eylem başlatmasının ardından polis, parkın içerisinde ve çevresinde güvenlik önlemi aldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde, Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk eylem yapan gençlerin yanına gelerek, yurt konusundaki şikayetleri ve talepleri dinledi. Daha sonra öğrenciler geceyi parkta geçirmeye devam etti.

cb0b319825a4a1fca884e23a3111ada6

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz eylem yapan gençlerle ilgili olarak sosyal medyada hesabından, "İlimizde yurt kapasitesinin yetersiz olduğu gerekçesi ile eylem yapan gençlerin bir kısmının farklı şehirlerden geldiği ve ilimizle irtibatının olmadığı ayrıca eyleme katılan gençlerin hiçbirinin yurt konusunda talebi olmadığı tespit edilmiştir" diye açıklamada bulundu.

DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 38 yorum
yarın öbür gün bı de çocukları "devleti aciz düşürdüler" diyerek gözaltına alırlarsa şaşırmam. kendileri zırhlı araçlarında tahsisli konutlarında ne de olsa gerisi teferruat
NASIL BİR ZİHNİYETSİNİZ NE İÇİYONUZ KAFANIZ BU KADAR GÜZEL. HİÇ Mİ İNSANLIKTAN NASİBİNİZİ ALMADINIZ. BOŞUNA MI O ÇOCUKLAR EYLEM YAPIYOR. AYNISINI KENDİ ÇOCUKLARINIZ ÇEKMİYOR İŞİNİZ KEBAP.
Ne içip yazıyorsan bunu içme , sana yaramıyor. Yahu madem provokasyon yapacaklar hiç mi yurt talebi olan çocuk bulamazlar. Ayıp yahu , provake edecekseniz de adam gibi edin.
tabi tabi sıkıntı yoktur kiralar 2 bin den başlıyor bu öğrenciler nasıl yapacaklar nerde kalacaklar hepsi sizin gibi zengin değiller
Geri Dön