Okmeydanı'nda İETT otobüsüne molotof!

Beyoğlu Okmeydanı'nda yüzü maskeli yaklaşık 50 kişi, önünü kestikleri İETT otobüsünden yolcuları indirdikten sonra molotof attı.

Okmeydanı'nda İETT otobüsüne molotof!

Olay, saat 19.30 sıralarında Şark Kahvesi Fevzi Çakmak Caddesi Nişangah Durağı'nda sıralarında meydana geldi. Davutpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi-Ayazağa seferini yapan 41AT hatlı otobüsün şoförü Feyzullah Kaya, Nişangah Durağı'na geldiği sırada, otobüsün önü, ellerinde molotof kokteyli bulunan yüzü maskeli yaklaşık 50 kişi tarafından kesildi. Gruptan kaçmaya çalışan Kaya, başarılı olamayınca, otobüsün kapılarını açarak yolcuları tahliye etti. Yolcu ve şoförün otobüsten inmesinin ardından gruptan bazıları, otobüse molotof kokteyli atmaya başladı. Saldırının ardından İETT otobüsü alev alev yanmaya başladı. Bu sırada saldırıyı gören bir otomobil sürücüsü hızla olay yerinden kaçmaya çalışırken saldırganlar bu kez otomobile molotof kokteyli attı. Otomobil bir anda alev alırken, sürücü hızla yoluna devam etti. Saldırıların ardından grup üyeleri ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.

"KAPILARI AÇTIM, YOLCULARA BAĞIRDIM 'İNİN AŞAĞIYA'DİYE"

Alev topuna dönen otobüse ilk müdahale, olay yerine yakın bulunan polis panzeri yardımıyla yapıldı. Yanan otobüsün yanına kadar giden panzerden sıkılan su alevlerin şiddetini azalttı. Bu sırada olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa süreli çalışmanın ardından alevleri kontrol altına aldı. Köpük sıkılmasının ardından yangın tamamen söndürüldü. Otobüs şoförü Feyzullah Kaya, Ayazağa yönüne ilerlediğini belirterek “50-60 kişi önümüzü kestiler. Yüzleri maskeli, ellerinde molotoflar... 3-5 kişi olsalar kaçacaktım. Ama kaçma imkanım yoktu. Araba doluydu. Kapıları açtım, yolculara bağırdım 'İnin aşağıya'diye. Kendimizi yere attık, baktık ki araba yanıyor. Başka bir arabaya daha molotof attılar. O da yanarak kaçtı" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
bunu mutlaka gezi parkına katılan ATATÜRKCÜ VE MİLLİYETCİ GRUPLAR YAPMIŞTIR ŞU ÜLKEDE NE SUÇ İŞLENİYORSA BAYRAĞINI VATANINI SEVEN CANİLER YAPMIŞTIR DİĞER GRUPLAR YANİ DAĞDA YAŞIYANLAR YAPMAZ ONLAR MAZLUM
gezi parkında yanyana yürüdügünüz insanları tanıyın
sen onların kim olduğunu biliyorsun böyle yazdığına göre
bu adilerin kökünü devlet niye kurutmuyor.
Devlet kendini kuruturmu hic.Akp milletvekillerinin yarisina yakini kürt,ve her kürt kendini ne kadar gizlesede icinde pkk sevgisi vardir.bence durum bundan ibarettir.
bayrak derler Bayrağı yakarlar, yırtarlar, ayak altına alırlar. vatan derler vatan malına zarar verirler devlet derler yetimin malını yerler ağaç derler tabiatı tahrip ederler çevreye zara verirler. B NE PERHİS NE LAHANA TURŞUSU??
İşte akp nin dışarı çıkardığı güzide pkk gençliği! Vatana hizmet etmiş askerlerler de hapiste şu an!
BUNLARA NEDEN SESSİZ KALIYORSUN AKP? GEZİ OLAYLARINA TWEET ATANLARA ŞAFAK OPERASYONU YAPAN HEPSİNİ BİR BİR GÖZALTINA ALAN HÜKÜMET SÖZDE AÇILIM AYAĞINA BU HAİNLERİ TAKİP BİLE ETMİYORSUN. GELMİŞ GEÇMİŞ EN ADALETSİZ HÜKÜMET VE BAŞINDAKİ ERDOĞANI ADALETE DAVET EDİYORUM.
POLİSİMİZ ELİNİ BELİNE ATIP SİLAHINI KULLANMADIĞI SÜRECE BU İŞİN ÖNÜ ALINMAZ...MADEM MOLOTOFU ÖLÜMCÜL SİLAH KAPSAMINA ALDINIZ, ARTIK BU PİÇLERE SU VE GAZ YERİNE MERMİ SIKMALISINIZ....MADEM ONLAR ÖLDÜRME AMAÇLI ATIYO MOLOTOFU, SİZ DE ÖLDÜRME AMAÇLI SIKMALISINIZ KURŞUNU...DAĞDAKİNE MERMİ -- ŞEHİRDEKİNE SU İLE BİTMEZ BU İŞ.....
o silahı senin kafana sıksalarda kurtulsak.
otobüs yakan şerefsizler.sabah bindiğiniz otobüste inş.eşek cennetine gidersiniz.
İşte Kılıçtaroğlunun alınlarından öptükleri gençler....
Askeri içeri atıp bu teröristleri dışarı çıkaran tayyiptir ayakta uyuyorsunuz ayakta! Kılıçtaroğlunun muhalefet olarak hiçbir yetkisi olmadığını daha öğrenememişsiniz!
ÇÖZÜM SÜRECİNİ BALTALAYARAK FAİZLERİN YÜKSELMESİNİ İSTEYEN ,,FAİZ LOBİ,,SİNİN YÖNLERDİĞİ ADAMLARDIR
vah koyunum vah ne güzel kandırmışlar seni
faiz lobisi senin anan
ne olmuş ki terör piçleri sadece molotof atmışlar ne varki bunda ?.. zaten bu akp pkk tarafından yönetilen ülkede molotof atmak sınırlarda kaçakçılık yapmak kaçakçılıkta askere kurşun sıkmak serbest ......durmak yok kürdistan içerisinde azınlık TÜRK olmaya devammmmm
DÜNYANIN GELİŞMİŞ VE ÇAĞDAŞ ÜLKESİ AMERİKADA 1 ADAM ÖLDÜREN ELEKTRİKLİ SANDALYEDE İDAM EDİLİYOR BİZDE İSE MÜKAFAT OTOBÜS YAKANA ASKER POLİS ÖĞRETMEN DOKTOR BEBEK ÖLDÜRENLERE İSE MADALYA VE RİLİYOR VE MUHATAP ALINIYOR BU LEŞLER UYANIN AKP LİLER UYANIN ARTIK ÜLKEMİZ OLAN TÜRKİYE CUMHURİYETİNDEN BAŞKA YAŞAYACAK VE GİDECEK ÜLKENİZ YOKKKKKKKK
yahu bu itleri ne yapmalı iyi bir fikri olan varmı. bu böyle gitmez. bu kadar canilik olmaz. bunlar insan değil galiba ne dersiniz.
İNSANLARIN ÜZERİNE,ARAÇLARINA,İŞYERLERİNE MOLOTOF ATARAK YAKMAK AMACINDAN BAŞKASI OLMAYANLARIN BU DÜNYADA DEĞİL GEZEGENDE YAŞAM HAKKI OLAMAZ VE OLMAMALIDIR.G.KUVVETLERİ BU VAHŞİLERİ ALNINDAN VURARAK,YADA KALBİNİ HEDEF ALARAK DURDURMAYI SAĞLAMAK ZORUNDADIR.KİMSE İ.HAKLARI DEYİP HİKAYE ANLATMASIN.DEĞİLMİ Kİ MASUM SERAPLAR ÖLECEĞİNE ADİ VAHŞİLER GEBERSİN GEBERTİLSİN DAHA İYİ.
ne güzel söyledin. o zaman bu hükümet neden pkk lı iki üç bin katili , çocuklarımızın bebeklerimizin katili itleri başlamıyo işe. güney doğuda yıllardır esnaf kepenk kapatıyo. yakılıyo yıkılıyo heryer şerefsiz teröristler tarafından. bu adamlarla el sıkışan hükümet elli tane insanı öldürse nolur öldürmese nolur. ki bu insanların da kim olduğu belli değil. olaya bir de bunlar gezi eylemcileri deyip nefret kusarak bakmayı bırakın. provake edenler vardı elbet. ama hükümet yanlılarının asıl nefret duyduğu şey Atatürkçü gençlik ve onların yaptığı masum gezi protestoları.
sizde o piçleri yakın hey halk korkamyın bukadarınada pes vurun adilere kırın kolunu kanadını
arkadaşlar, hukuk bilgim hiç yoktur amma, şimdi bu otobüsün içinde 25 yolcu olduğunu var sayalım..ve otobüsün önü ellerinde molotof olan 50 kişilik bir terörist grup tarafından kesiliyo.. otobüs şöförü yolcusunun güvenliği için durmak yerine, tam gaz bu eşkiyaların arasına dalıp, 10 - 15 tanesini de altına alıp öldürerek, bir o kadarını da yaralayarak olay yerinden kaçsa bu yaptığı suç mu sayılır, yoksa yolcuların hayatı teröristin hayatından daha önemli sayılıp şöför suçsuz mu ilan edilir, ya da meşru müdafa kapsamına mı girer şöförün eylemi.....
şoför terör örgütü kurmaktan ve liderliğini yapmaktan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis yer
bunları görüp ihbar etmeyen vatan hainidir
Diğer Haberler