Olayın ardından bir polisin dramı çıktı

Canlı bomba sanılarak İstanbul emniyet müdürlüğü önünde görevli polisler tarafından vurularak gözaltına alınan kişi polis çıktı. Vurulmasına neden olaylar ise tam bir dram...

Olayın ardından bir polisin dramı çıktı

6 gün öne İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan barikatları kullandığı araçla aşan bir kişi nöbetçi polisler tarafından ateş açılarak durdurulmuştu. Başından hafif şekilde yaralanan şahıs polis ekipleri tarafından yakalanarak göz altına alınmıştı.Gözaltına alınan kişi İzmir Karabağlar Polis Merkezi’nde görev yapan polis memuru Serkan Özata olduğu anlaşılmış ve psikolojik problemleri bulunduğu ileri sürülmüştü.

Gazeteport'un haberine göre yapılan araştırma sonucu Polis Memuru Serkan Özata'nın büyük bir dram ve sahipsizliğin kurbanı olduğu anlaşıldı.

İŞTE BİR POLİSİN SAHİPSİZLİK DRAMI

Gazeteport'un haberine göre; Polis Memuru Serkan Özata, avukat olan babasının yönlendirmesiyle kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk fakültesi 3. Sınıfda iken sevdiği ve çocukken hayalini kurduğu Polislik mesleği için Hukuk Fakültesini babasının ve ailesinin tüm itirazlarına rağmen bırakır. 2002 yılında ÖSS'ye girerek polis olur ve 2004 yılında Polis Meslek Yüksek Okulundan (PMYO) mezun olur. Polis Serkan önce Ankara sonra şark görevinde ve daha sonra da 2008 yılından itibaren İzmir Polis Moral Eğitim Merkezi'nde çalışmaya başlar.

Başlama işlemleri için defterdarlığa giderken resmi kıyafetle durakta kriz geçirip bayılınca apar topar hastahaneye kaldırılan Polis Serkan'ın beyninde ur olduğu ortaya çıkar. Acilen ameliyat edilen Serkan‘a ur'un görme sinirlerinin üstünde olduğu ve alınması durumunda kör olabileceği bu sebeple tamamının alınamayacağı söylenerek ameliyat edilir ve ur'un %70'lik kısmı alınır. Ur'un büyümesi durumunda tekrar ameliyata gireceği söylenir ve taburcu edilir. Polis Serkan bir müddet sonra mesleğe geri döner. Döner ama daha önce de birçok defa haber yapılan ve adı mobbingci müdüre çıkan Emniyet Müdürü E.C. İle çalışmaya başlar.

2011 yılında büyüyen ur sebebiyle tekrar ameliyata girer ve urun yine %70'i alınır. Emniyet Müdürü tarafından polislik yapıp yapamayacağı yönünde rapor alması için Yeşilyurt DevletHastahanesi'ne sevk edilen Serkan, sağlık grubu C dilimine girer şeklinde rapor alarak mesleğe geri döner. Sağlık grubu C diliminde olması dolayısıyla Emniyet Müdürü tarafından sık sık Mobbinge maruz kalıp ''senin gibilere bu teşkilatta ekmek verilmemeli'' şeklinde taciz edildiği iddia edilen Serkan Polis, Bakanlık talimatıyla Libyalı mültecilere tahsis edilen Polis Evi'nden 34. Maddeden tayin edilen 13 kişilik ilk furyada tayin edilir.

Polis Serkan Basın Sitesi Polis Merkezi'nda kadına şiddeti önleme biriminde görevlendirilir. Polis Merkezinde çalışırken Polis Merkez Amiri ile tartışma yaşaması sonucu silahı alınıp psikoloğa sevk edilir ve doktor raporuyla 15 gün sonra silahını geri alır. 2013 yılında daha önceden olmayan ve yeni çıkan 2'nci bir ur dolayısıyla yine ameliyat edilir. Doktorlar ur'un kritik yerde olduğunu söyleyip yaşama şansının %2 yi geçmeyeceği dolayısıyla urun tamamının alınmasının mümkün olmadığını söylerler.

Yaşama şansının çok düşük olduğunu öğrenen Serkan, elindeki biriktirdiği parayla iyi bir araba almak için bir araç firmasına gider, Araç firmasındaki satış temsilcisi bayan durumundan faydalanarak Serkan’a yakın davranıp kendisine aslında almayacağı bir arabayı üstelik kredi çektirerek satar. Satış işlemleri tamamlanıncaya kadar Serkan’la evlilik muhabbeti bile yapan bayan, satış işlemleri tamamlanınca Serkan’a''Satış yapıp prim almam lazımdı, satışı yaptım, artık arama beni'' der.

Bu duruma içerleyip karşı çıkmaya çalışsa da, bayanın Karşıyaka Spor Kulübünde bulunan erkek arkadaşının İzmir İl Emniyet Müdürünü aramasıyla olayların seyri değişir. Emniyet Müdürlüğüne çağrılan Polis Serkan, burada Personel Şube Müdürüyle tartışmaya başlar , Olaya İl Emniyet Müdürü A.B.‘nin de müdahil olarak hakaretlerde bulunması üzerine Polis Serkan İl müdürüne “sende devlet memurusun bende devlet memuruyum bana böyle konuşamasın'' diye yüksek sesle bağırması üzerine A.B.'nin talimatıyla açığa alınır. 2014 temmuz ayında 10'uncu senesi dolacak, dolayısıyla da malulen emekliliğe hak kazanacak olan Serkan için A.B.'nin “10'uncu senesi dolmadan atalım bunu meslekten'' diyerek soruşturmasını bizzat takip ettiği ve bu söylenenlerden Serkan’ın da haberdar olması üzerine Serkan önce Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yardım ister, fakat olumsuz cevap alır.

Olay günü yani 15.08.2013'de daha önce il kadrosu bünyesinde çalıştığı Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne giderek görüşe çıkmak ister ancak bu talebi reddedilir. Bunun üzerine daha önce emrinde çalıştığı şimdiki İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile görüşmek için telefonla İstanbul Emniyet Müdürlüğü haber merkezini arayarak görevli memurlara beyin ameliyatı geçirdiğini ve psikolojik sorunlarının bulunduğunu iletir. Telefonda olumsuz yanıt alan Polis Serkan İzmir’de de derdini kimseye dinletemediği için İzmir eski Emniyet Müdürü Çapkın’la görüşmek için aracıyla İstanbul'a gelerek emniyetin önündeki barikatları aşmak ister. Nöbetçi polisler tarafından dur ihtarına uymadığı için ateş açılarak durdurulur.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
şükür ki ölmemiş Allahtan acil şifalar diliyorum
polisinw bile sahip çıkamayan devlet kalkmış mısıra suriye ağlıyor.yazık size
inanılmaz bu devlet nasıl çalışıyor anlamıyorum beyninde ur olan insana bunlar yapılır mı. insaniyet namına birşey kalmamış milletimizde. Allah zalim olanları başımıza amir memur yönetici olmalarını nasip etmesin.
yazık adamın durumu ortada pisikoloji diye birşey kalmamış. devlet sahip çıkmalı bu şahsa.
Polisler çok çok zorlanıyor sonrada toplumsal olaylarda milletin üstüne saldırttırılıyor sonra bir çok kanunsuz olay oluyor kim suçlu gene polis suçlu oluyor
Facebook ta ''polis kürsüsü'' bu haberi yazalı bir hafta oldu.
polisten polise orantısız güç kullanımı yazıktır adamı perişan etmişsiniz vurmadan önce bi zahmet kimliğine baksanıza
gezi parkı olayları nedeniyle saolsunlar; kelime dağırcığınıza yeni iki kelime kattı orantısız güç ;)
adamiın canına tak etmiş ne yapsın.. ama kendi eden kendi bulur o biçim hukuk okuyorsun 2 sene sonra avukat olacan polislik ne ki . öyle bir kariyer varken.. Kendi etti kendi çekti,yapacak bişey yok bari başka insanlara zarar vermesin, allah acil şifalar versin polis kardeşimize...
ne alaka yaa :/
Polis teskilatindaki Derebeyi mantikli Mudurlere cok guzel bir ornek, insallah, Bunu o hasta insana yasatanlar 2 kat fazlasini yasarlar. Ve bizde millet olarak boyle baski altindaki bir memurdan saglikli ve adaletli bir gorev beklemeye devam edelim. cokmu zordu bir personeli idari polis olarak bir yerde calistirmak. sadece istanbulda 5000 mudur soforu varken.
sendikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ALLAH acil şifa versin İNŞAALLAH AMİN AMİN AMİN.
nerde ruh hastası , nerde akl-i dengesi bozuk , nerde işe yaramaz adam varsa polis yaptılar , sonra böyle gerçekten mağdur serkan gibi kardeşlerimize ibinece kusurlarıyla dalga geçen , ortam görmemiş or.çocugu amir ve çalışma arkadaşları verdiler . sonuç ; sağlık sorunları olan bir insan , sağlık sorunları olmayan çoğunluğu or.çocugu bir camia mensubu imamın askerleri tarafından aşağılandı , rencide edildi , öldürülmek istendi .. CcC_ÇARE_OSMAN_PAŞA_CcC
Bumu dram;bu habere beşlık atan zurna kim ki! Adam alenen karaktersizin tekiymiş;araba almaya bile abazalıkla karar vermiş.Birde devlet memuruyum diyoy;ama devletin mekanına usülsüz olarak girmeye çalışıyor.Fakat hiç ceza almaz;hatta üstüne tazminat bile alır.Ateş açtılar ya;ondan iyisi yok şimdi. Ne diyelim...
Allah yardımcısı olsun. Bazı polislerin neden vatandaşa aşırı güç kullandığı anlaşılıyor..
ben burada bir dram göremedim, allah sağlık versin, ur çıkmış ve ameliyat olması gerekiyor, sen burdan yola çıkarak alamayacağın şeyleri al, kadın tuzağına düş, sonrada beni kurtarın de, sağlığı dışında ben bir mağduriyet göremiyorum
ben hiç bir polisi sevmem iyikide sevmiyorum bunlar kendi meslektaşına bile sahip çıkmıyorlar ama devletin gücünü kullanarak hava atıp istediklerini yapıyorlar içlerinde görevini adam gibi yapanlarda var azda olsa.
allah bu acıyı kimseye yaşatmasın bu acıyı yaşatanlara vesıle olanlara allahın gazabı üzerlerinden eksık olmasın aciz bir insandan faydalanan mobbıng uygulayan,yardımcı olmayan kım varsa yüce rabbim onlarıda aynu şekılde sınasın ,başbakalığın acılen bu konuya el atması lazım en nıhayetınde sağlık sorunu surıyelılere lıbyalılara ıraklılara yaptıklarınızın yarısını bu adam ıcın yapın uğraşın kurtarın hızmet etmiş yazıktır,ınsandır canlıdır kım ne yaptıysa bu adama sayın başbakan hesabını sor kımse o emnıyet mudurleri,gerekn cezayı kes birde memurdan dınleyın sorunu yalanlara ınanmayın
Allah insanı düşürmesin...
yazıklar olsun mevki makam sahıbı olup astlarını hiçe sayan i..lere yazıklar olsun....
valla acıklı bir olay üzüldüm şahsın adına ama öyle bir anlatmışsınız ki bu hadisenin bir bayan tarafından direk dedikodu yoluyla alındığı izlenimi edindim siz ne dersiniz?
eeeeeeeeeeeeeğğğğğğğğğğğğğğ vurulan polismiş,daha önce kimin canını yakmışki allahta ona bu acıyı tatırmış..............................
adettir düşenin üzerine basılır ...allah yardımcısı olsun
ALLAH YARDIMCISI OLSUN..
Hayatı Filme alınabilir.
ha tamam o zaman.
O POLİSİ bu duruma düşüren müdürlerin amirlerin komserlerin Allah bin türlü belasını versin
Allah yardımcısı olsun. Devlet büyüklerimizden kendisine sahip çıkmalarını temenni ederim. Hepimizin başına gelebilir. Bu kişiyi hasta kabul etmek lazım. Söylediklerine takılmamalı. Belli ki ur psikolojik dünyasını da etkiliyor. Düşene bir tekmede siz vurmayın. Günahtır.
vay anasını be adamın başına nele rgelmiş ??? en kötüsüde bu sıfır araba satan plazadaki kadınların araba samak için erkeklere yapmadığı şey kalmaz nerdeyse o erkeklerin altına yatarlar sırf prim almak için...
allah yardımcın olsun be polisim bu ülkede sesini ancak ya tv lerde dramatik bir şekilde yada sansasyonel bir şekilde duyurman lazım yoksa o yetkiliye yasal yoldan asla ulaşamazsın yoksam içeri düşersin kanun böyle işliyor allah yar ve yardımcın olsun rabbimden acil şifalar diliyorum senin adına
müdürler devletin paralarını ve imkanlarını karısına çocuklarına peşkeş çekerken iyi hasta bir insanı 1 yıl idare edemedilermi.devlette o kadar yan gelip yatıp dünyanın maaşını alan insan var ..Allah belanızı versin hasta bir insanı ne hale düşürdünüz...aynı hastalığı size de verdiğinde devletin tüm imkanlarını seferber edersiniz kendinize...
KARDEŞİMİZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.
ALLAH Baba kimseyi sahipsiz bırakmasın.... Yazık.... Fotografı içimi dağladı...
Yazıklar olsun devlet hasta bir polisine bile bakamaz olmuş.
Çok acı Allah yardım etsin yoldan altına düşme gelende vurur gidende en iyi doslar bile yanında olmaz koskoca emniyet teşkilatı bir kişiyi idare edemese bu halkı nasıl idare eder geçmişte bu gibi sorunlar iyi niyetle haledilirdi
su teskılattakı adalatsızlık baska teskılatta yok bunu bu yazıyı okuyupta soylemıyorum bızzat ıcınde olan ve goren bırısı olarak soyluyorum amır ve bayan ve fetocu meslegı bunlardan bırısıysen kralsın vedegılsen vay halıne yırtınsanda ne ıyı degerlendırılırsın ne kıymetın bılınır ya müdürlere öküzlük yapıp besleyeceksın ya yalaka olacaksın laf tasıyacaksın mynet lutfen paylas yazıyı.balık bastan kokar emnıyet duzelmdıkce cevreye adalaet yayamaz
Allah yardımcısı olsun ilk önce insandır.
Allahın ondurmadığını peygamber deynekle kovalarmış.
ALLAH kimseyi çaresiz bırakmasın...yeminle gözlerim doldu be abicim...bu durumda başkası olsa belkide o emniyeti havaya uçurmak için gerçekten canlı bomba olurdu..
Lanet olsun! Çaresizlik bile suç sayılır olmuş! Ulan insanlıktan sözedebilmek için çaresiz insanın halinden anlamak ve elinden geleni esirgememek gerekir. Yakışmadı emniyet olmadı! Adam deli bile olsa yardımcı olmanız gerek. Psikolojik destek verdirilse uğraşılsa bence düzelirdi bu adam. Şimdi çok zor. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin.
okudukça içim ürperdi. bu nedir ya film gibi üzüldüm adama.. geçmiş olsun
Diğer Haberler