Öldürdükleri mühendisi mezara gömmüşler

İzmir'de, geçen hafta işlenen bir cinayet, polise yapılan bir kayıp ihbarının değerlendirilmesi üzerine aydınlatıldı. Eşi İsmail Ünver'in kayıp olduğunu polise bildiren Neriman Çiğdem Ünver, bir hafta sonra eşinin öldürüldüğünü öğrendi. Öldürülen İsmail Ünver'in Menemen'de bir mezarlığa gömüldüğü ortaya çıktı.

Foça ilçesi Atatürk Mahallesi'nde yaşayan Neriman Çiğdem Ünver, 27 Şubat'ta polise başvurarak harita mühendisliği yapan 47 yaşındaki eşi İsmail Ünver'in kayıp olduğu ihbarını yaptı. İhbar üzerine araştırma başlatan polis, Ünver'in aracını Karşıyaka'da boş bir arsada kapıları kilitli ve terk edilmiş vaziyette buldu. Aracın bagajında kan izleri bulan polis, araştırmalarını derinleştirerek kayıp olarak aranan İsmail Ünver'in önceden kiracıları olan C.Ö. (29) ve kardeşi A.Ö. (25) ile husumeti bulunduğu bilgisine ulaştı ve her iki şahsı da dün gece saat 22:30 sıralarında gözaltına aldı.

Cinayetle ilgili yakalanan A.Ö. polise verdiği ifadede, 26 Şubat'ta Eski Foça ile Yeni Foça arasında bulunan bir tatil köyü yakınında İsmail Ünver'i boğazından bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti. A.Ö., cinayeti işledikten sonra Ünver'in cesedini maktülün kendi otomobilinin bagajına koyarak İzmir-Menemen Türkeli beldesi Yıldırım Mahallesi Mezarlık mevkiinde yol kenarında bir mezarlığın yanına gömdüğünü söyledi. Bu ifade doğrultusunda şahısla birlikte olay yerine giden polis, belediye görevlilerine mezarı kazdırarak İsmail Ünver'in cesedine ulaştı. Cinayet zanlıları adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler