HABER

Önce soydular, sonra ziyafet çektiler

SAMSUN (İHA) - Samsun'da hırsızlar, girdikleri balık lokantasında önce çelik kasayı soyup 2 bin YTL parayı çaldı, ardından da aynı yerde 2 adet kalkan balığını pişirerek kendilerine balık ziyafeti çekti.

Olay, İstasyon Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Karadeniz Balık Lokantası'nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Kimliği belirsiz hırsızlar, pencere camını kırıp girdikleri balık lokantasındaki çelik para kasasının arka kısmını keskiyle keserek, içinde bulunan 2 bin YTL parayı çaldı. Hırsızlar, daha sonra kilosu 25 bin YTL olan 2 adet kalkan balığını aynı yerde tavada pişirerek, kendilerine balık ziyafeti çekti. Ayrıca içki içip balık yiyen hırsızların yedikleri kalkan balığını temizlemeden pişirmeleri dikkat çekti. Karınlarını doyuran hırsızlar, daha sonra işyerinde bulunan 180 şişe rakıyı yanlarında götürerek kaçtı.

Sabah hırsızlık olayını fark eden işyeri çalışanları, durumu polise bildirdi. Polis, masanın üzerindeki tava içinde hırsızların yedikleri balıktan geri kalan parçalarla 6 adet çatal ve bira şişeleri ele geçirdi. Çatal sayısına göre hırsızların 6 kişi oldukları tahmin ediliyor. İşyeri sahibi Hasan Deniz, hırsızların hem kasayı soymaları hem de kendilerine balık ziyafeti çekmelerine şaşırdıklarını söyledi. Hırsızların kimlik tespiti ve yakalanması için başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön