HABER

"Önümüzdeki engeller kaldırılmalı"

MALATYA (İHA) - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mücahit Fındıklı, 3 kasım erken genel seçimlerinden sonra Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Türkiye'nin zengin ve dinamik potansiyelinin ön plana çıkmasında yeni kurulan hükümetin önemli bir rolü olacaktır" dedi.

Başkan Mücahit Fındıklı, TSO Meclis Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için hükümetten beklentilerini açıkladı. Başkan Fındıklı, turizm ile ilgili olarak havza projelerine destek verilmesini istediklerini belirterek, KOBİ kredilerine işlerlik sağlanmasını beklediklerini kaydetti. Bölge için ekonomik anlamda OHAL ilan edilmesini istediklerini belirten Fındıklı, bölge için özel teşvik paketi hazırlanmasını beklediklerini kaydetti. TSO Başkanı Mücahit Fındıklı, "Bölgemizdeki tekstil sektörünün önündeki engeller kaldırılmalıdır" dedi.

Mücahit Fındıklı, reel sektörün önündeki tüm engellerin kaldırılması için hükümetin harekete geçmesini isteyerek, "Reel sektörün, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat gibi, ekonomik büyümeyi sağlayan faaliyetlerinin önünde engel teşkil eden hür türlü uygulama kaldırılmalıdır" diye konuştu.

Vergi uygulamaları ile ilgili olarak isteklerini belirten Fındıklı, "Vergi mevzuatımız reel kazançlarımızın vergilendirilmesi esasına dayalı, eşitlik, adalet ve ödenebilirlik ilkesini gözeten, sade ve anlaşılır şekilde yeniden düzenlenmelidir" dedi.

Ayrıntılı bir özelleştirmenin yapılarak, özelleştirmenin hızlandırılması gerektiğine işaret eden Fındıklı, kamu yönetiminin ise yeniden gözden geçirilmesini istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön