HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Oran'dan Erdoğan'a kaset tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Deniz Baykal'ın ve MHP'li bazı yöneticilerini kasetlerinin yayımlanmasıyla ilgili açıklamada bulndu.

ANKARA(ANKA) - Oran, Deniz Baykal'ın ve MHP'li bazı yöneticilerini kasetlerinin yayımlanmasıyla ilgili olarak, "AKP Hükümeti ya bu yasadışı kasetleri çekip kamuoyuna sızdıranları ortaya çıkarmak ya da hemen istifa etmek zorunda.Sükut ikrardan gelir. Sadece bu olay yüzünden bile bu hükümetin artık istifa etme zamanı gelmiştir. Erdoğan'ın suçuparalele, oraya buraya atma şansı kalmamıştır. Unuttuysa hatırlatayım kendisi hükümetin başındadır" açıklamasında bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan Oran, dün kamuoyuna yansıyan bir ses kaydında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin önceki genel başkanlarından Deniz Baykal'a ait yasadışı yollarla edinilmiş bir kasetin internete servis edilmesi talimatını verdiğinin iddia edildiğini kaydetti.

Başbakan Erdoğan'ın bu hafta içinde yaptığı bir açıklamada, "Cumhurbaşkanı da dinlenmiş bu da ortaya çıkacak ve Eski İçişleri Bakanı'nın da kasetleri var" dediğini hatırlatan Oran, bu kişilere ait kasetlerin de var olduğunu Erdoğan'ın bildiğini kaydetti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu'nun ise büyük bir yalan söyleyerek "Deniz Baykal'a kurulan komplonun arkasında Umut Oran var, bunu biliyoruz" dediğini belirten Oran, hem Deniz Baykal'ın hem de MHP'li yöneticilere ait kasetlerin yayınlanmasında sorumlu olanların AK Parti tarafından ortaya çıkartılmadığını iddia etti.

Başbakan Erdoğan'ın yaptığı açıklamaların kamuoyunu tatmin etmediğini belirten Oran şöyle devam etti:

"AKP Hükümeti ya bu yasadışı kasetleri çekip kamuoyuna sızdıranları ortaya çıkarmak ya da hemen istifa etmek zorunda.Sükut ikrardan gelir. Sadece bu olay yüzünden bile bu hükümetin artık istifa etme zamanı gelmiştir. Erdoğan'ın suçuparalele, oraya buraya atma şansı kalmamıştır. Unuttuysa hatırlatayım kendisi hükümetin başındadır. Suç varsa suçluyu ortaya çıkartmak kendisinin görevidir.Ya failleri hemen bugün ortaya çıkartacak, ya da hemen bugün istifa edecek.

Bu zamana kadar suskunlukları, bu konuyla ilgili sorumluları ortaya çıkarmakta gösterilen basiretsizlik bu işin sorumlusunun AKP yönetimi olduğu şüphesini büyütmektedir. Bu kasetlerin AKP Yönetimini bilgisi, emri ve talimatıyla çekilerek, sızdırıldığı yönünde güçlü şüpheler geçerlilik kazanmaktadır. Muhalefeti sindirmek ve dizayn etmek için kaset siyasetine bile başvuracak kadar acze düşenler, bunun sorumlularını ortaya çıkartmayanlar veya koruyanlar bu işin sorumlusudur. Türkiye artık bu tip hukuk dışı bir anlayışı taşıyamaz. Türkiye artık bu yükten kurtulmalı, AKP döneminde yazılan kirli

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler