HABER

Ordu'da akaryakıt yolsuzluğu

ORDU (İHA)- Ordu'nun Kabataş İlçesi Alankent Belde Belediyesi'nde meydana gelen akaryakıt yolsuzluğundan dolayı gözaltına alınan 14 kişi arasında bulunan Alankent Belde Belediye Başkanı Ali Kemal Yaşar ve 2 belediye muhasebecisi tutuklanarak cezaevine konuldu.

Belediyede yolsuzluk iddiaları üzerine harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı başta Belediye Başkanı Ali Kemal Yaşar, Belediye Meclis Üyeleri Veli Altuntaş (34), Suat Coşkun (39), Yusuf Keskin (33) , Tahir Yılmaz (46), Yücel Doğdu (42) ile Belediye Muhasebe ve Tahakkuk Memurluğu görevinde bulunan Dursun Ertürk (37), Avni Yaşar (44), Naci Aksu (42), Alaattin Yılmaz (44), Selahattin Gül (47), Salih Yaşar (28), Abdullah Keskin (40) ve Melahat Görür'ü (32) zimmetlerine para geçirdikleri, ihaleye fesat karıştırdıkları ve görevi suiistimal ettikleri iddiasıyla gözaltına aldı.

Soruşturma sonunda belediyede 196 milyar liralık akaryakıt yolsuzluğu belirlendi. Mahkeme Belediye Başkanı Ali Kemal Yaşar, Belediye Muhasebe ve Tahakkuk memurları Avni Yaşar ve Dursun Ertürk akaryakıt yolsuzluğuna karıştıkları iddiasıyla Fatsa Kapalı Cezaevi'ne gönderdi. Diğer 11 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön