Ortognatik cerrahi ile yeni başlangıçlar

Ortognatik cerrahi sayesinde yüzünüzde büyük değişimler elde edebilirsiniz. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Doç. Dr. Emre Hocaoğlu, bu operasyonun ince detaylarını sizler için paylaştı. Gülüşünüzü daha çok ortaya çıkaran çene operasyonları, elmacık kemiği şekillendirilmesi, çene ucu estetiği gibi bir çok konuda ortognatik cerrahiye başvuruluyor.

Ortognatik cerrahi ile yeni başlangıçlar

Ortognatik cerrahi sayesinde yeni bir görünüme sahip olabilir, kendinizi daha iyi hissederek hayatınızda farklılıklar yaratabilirsiniz. Ortognatik cerrahi sayesinde doğumsal ya da gelişimsel bozuklukları da giderilmektedir bu sayede kişinin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve kendine güveni yüksek bir insan olması sağlanır.

ORTOGNATİK CERRAHİNİN UYGULAMA ALANLARI

Alt çene ve üst çenede yapılan Ortognatik cerrahi operasyonları yaşanan sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Bunun yanında yüz hatlarında gerçekleşen değişimlerle yeni bir görünüm elde etmek mümkün.

Ortognatik cerrahi operasyonu gerçekleşmeden önce özellikle çene bölgesinde yapılacak değişimler için çene ölçünüz alınır. Alınan ölçüler ile çene profiliniz ortaya çıkarılır ve kemikler incelenir. Gerçekleşecek değişimler bu sayede önceden planlanmış olur. Çekilen röntgenler veya renkli görüntülemeler ile çene yapısı iyice analiz edilir.

DİŞ DİZİLİMİ İLE İLİŞKİSİ

Bazı çene operasyonları diş dizilimini yakından ilgilendirmektedir. Operasyon öncesi diş diziliminde bazı tedaviler uygulanabilir. Çene ucu estetiğinde diş dizilimine ve ağız kapanışına dikkat edilirken bunların normal olduğu hastalara çene ucu estetiği yapılır.

Yapılan operasyonlar sonunda genel yüz görünümü de değişir. Bu değişim de daha genç ve güzel bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Ortognatik operasyonlar çene asimetrisinin düzeltilmesine de yardımcı olur.

Çenenin uzatılması, kısaltılması, geriye ya da ileriye alınması gibi işlemler ile alt ve üst çenede bir çok değişim sağlamaktadır. Bu operasyonla birlikte başka cerrahi operasyonlar kombine şekilde uygulanabilir.

YENİ GÖRÜNÜM VE İYİLEŞME SÜRECİ

Ortognatik operasyon sonrası elde edilen genç görünüm ve simetrik yüz hatları görsel açıdan tatmin edici sonuçlar sunmaktadır. Yüz hatlarında elde edilen yeni görünüm sayesinde yeniden doğmuş gibi hissedebilirsiniz.

Ortognatik operasyonlar sonrası hastalar çiğneme ve konuşma yetileri açısından daha iyi duruma gelir. Operasyon sonrası kemiklerin kaynaması süreci vardır. Bu sürenin kısa bir bölümünde hastaların sıvı ile beslenmesi istenir. Doktorun oluşturduğu kontrol planlamalarına uymalı, ağız açıp kapama egzersizleri yapılmalı.

Doç. Dr. Emre Hocaoğlu
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi

www.emrehocaoglu.com
Instagram: @dremrehocaoglu
Facebook: @docdremrehocaoglu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler