ÖSYS başvurunuzu son güne bırakmayın

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman 2008 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na (ÖSYS) girecek adayların son güne kadar beklemeden kayıtlarını hemen yaptırmaları uyarısında bulundu.

Şişman, 15 Haziran Pazar günü yapılacak 2008 ÖSYS başvuru işlemlerinin 3 Mart tarihinde başladığını ve 7 Nisan tarihinde son bulacağını belirtti. Şişman, adayların 2008 ÖSYS kılavuzunu 2 YTL karşılığında başvuru merkezlerinden alabileceklerini, sınav ücreti olarak ise 40 YTL yatırmaları gerektiğini kaydetti.
Ortaöğretim kurumlarının son sınıfında beklemeli durumda bulunanların, dışardan bitirme sınavına girenler ile ortaöğretim kurumlarını bitirmiş olanların sınava girebileceğini ifade eden Şişman, "2008-2009 öğretim yılında yükseköğretimlerin tüm lisans ve ön lisans programlarına girmek isteyenlerin ÖSYS'ye başvurması gerekiyor. Ayrıca yine meslek yüksekokulları ile açıköğretim önlisans programlarına sınavsız geçiş yapmak isteyenlerle yurt dışında öğrenim görmek isteyen adayların da mutlaka 2008 ÖSYS'ye başvurması gerekiyor" dedi.

2008 ÖSYS Aday Bilgi Formu'nun ortaöğretim kurumlarının son sınıfında okumakta olan öğrencilerin okullarının bağlı olduğu başvuru merkezlerinden alınabileceğini belirten Şişman, mezun durumdaki adayların ise istedikleri başvuru merkezlerinden içerisinde Aday Bilgi Formu da bulunan 2008 ÖSYS Kılavuzunu 2 YTL karşılığında alarak başvuruda bulunabileceklerini bildirdi.

Mezun durumdaki adaylardan 2007-ÖSYS'ye başvurmuş olanlar ile daha önce başvurmamış olanların öğrenim bilgilerinde değişiklik olan adayların başvurularını istedikleri başvuru merkezlerine yapabileceklerini belirten Şişman, mezun durumda olan ve 2007-ÖSYS'ye başvuruda bulunmuş ve bilgilerinde değişiklik olmayanların ise internet üzerinden başvurularını yapabileceklerini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler