HABER

Pamukoğlu’dan PKK ele başına ‘mal’ benzetmesi

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, İzmir’de düzenlediği mitingde İmralı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İZMİR (İHA) - HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, İzmir Konak Meydanı’nda partilileri tarafından karşılandıktan sonra kalabalıkla birlikte Gündoğdu Meydanı’na doğru yürüdü. Meydanda otobüs üzerinde partililerine seslenen Pamukoğlu, İmralı sürecinde atılan barış adımlarına ilişkin sert sözlerle eleştirilerde bulundu. Terör kavramının yerini süreç içinde ‘savaş’ kelimesine bıraktığını öne süren Pamukoğlu; şöyle konuştu: “Savaş insanoğlunun cinnet halidir. Savaş iki nedenle yapılır. Birisi para diğeri şeref ve haysiyet için. Savaş ucuz malın can aldığı bir pazardır. Barış tükenmek, pes etmek ve mecbur kalındığı için imzalanan anlaşmanın ta kendisidir” dedi. Uzlaşma dönemini bir tiyatroya benzeten Pamukoğlu; şunları söyledi: “Şimdi uzlaşmacı bir tiyatro var. Oyunun adı parçalamak. Vazgeçin bu ahmaklıktan. Herkese yazık edeceksiniz. Biz 30 yıldır savaşıyormuşuz da haberimiz yok. Son üç aydır savaş ve barış hezeyanları ile türediler. Neden terör diyordunuz da şimdi savaş ve barış diyorsunuz? Ne vereceksiniz ki adamların istedikleri belli. PKK’nın istedikleri 30 yıldan bu yana değişmedi. Sponsorlar Amerika, Avrupa ve İran oldukça da bir şey değişmez."

BEŞ BİN ADAMI DİZE GETİRİRİZ

Hakkari’de görev yaptığı sıralarda örgüt üyeleri ile Öcalan’ın telsiz üzerinden yapılan görüşmelerini bildiğini ifade eden Pamukoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Adam adada müebbet hapis cezasında. Ama diyor ki: ‘yan bakanı yakarım. 50 bin kişiyle de olsa halk savaşı başlatırım’ Ankara’dakiler de Atlantik yanaşması gibi oluyorlar, bu da kedi iken aslan kesiliyor. Biz yıllardır bir şey söyleyemiyorsak bırakın gitsin. Ben Hakkari’de görev yaptığım sıralarda bunların görüşmelerini iyi bilirim. Bölgeden ayrılalı 17 yıl oldu. Ama hiçbir şey değişmedi. Aynı mal. Çünkü kişilik özelliği var. Adam mal, şizofren. Zannedersiniz ki meydan muharebelerine katıldılar. Barış bu topraklara gelecekse boyun eğerek değil, biz 5 bin kişi nasıl dize getireceğimizi biliriz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön