HABER

Papadapulos kıl payı önde

Papadapulos kıl payı önde

LEFKOŞA (İHA) - Kıbrıs Rum kesiminde başkanlık seçimleri öncesi yayınlanana anketlere göre Rum lider Tasos Papadopulos, yarışı kıl payı önde götürüyor.

Rum kesiminde şubat ayında yapılacak başkanlık seçimleriyle ilgili bugün yeni bir anket daha yayınlandı. "Metron Analysis" şirketi tarafından yapılan anket sonuçlarına göre, başkan adaylarından Tasos Papadopulos'un oy oranı aynı kalmaya devam ederken, Dimitris Hristofyas ile Yoannis Kasulidis'in oyları istikrarlı şekilde artıyor.
Rum kesiminde yayınlanan gazetelerden Alithia'ya göre, DİSİ partisinin desteğiyle başkanlık yarışına katılan Yoannis Kasulidis'in ekibi tarafından 7-13 Aralık tarihleri arasında yaptırılan ankete göre, Papadopulos, Hristofyas ve Kasulidis arasındaki fark kapanmaya doğru gidiyor. Birinci sıradaki Papadopulos ile üçüncü sıradaki Kasulidis arasındaki farkın yüzde 2'ye indiği belirtilen habere göre, Metron Analysis şirketinin bin 20 seçmeni esas alan anketine göre sonuçlar şöyle:

"Tasos Papadopulos yüzde 32, Dimitris Hristofyas yüzde 30.8, Yoannis Kasulidis yüzde 29.6, Kostas Themistokleus yüzde 0.3."
Rum kesiminde başkanlık seçimlerinde ilk turda hiçbir aday yüzde ellinin üzerine çıkamazsa bir hafta sonra en çok oy alan iki aday arasında yeniden seçim yapılıyor ve en çok oyu alan kişi başkanlık koltuğuna oturuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön