HABER

Papandreu, görevini devretti

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu, bugünden itibaren görevini Tasos Yaniçis'e devretti. Papandreu, 7 Mart tarihinde ülkede gerçekleştirilecek olan genel seçimler sebebiyle PASOK Partisi başkanlık görevini sürdürebilmek için Anayasa gereği görevini devretti. Ancak Dışişleri Bakanlığı'ndaki görev teslim töreni, olumsuz hava şartları sebebiyle gerçekleşmedi. Papandreu, Kapandriti bölgesindeki evinde bulunuyor.

Papandreu, görevini devretti

Dışişleri Bakanı eski Yardımcısı ve Dışişleri yeni Bakanı Tasos Yaniçis, bugün Meclis'te gerçekleşen yemin töreni ile yeni görevine başladı.

Devlet televizyonu NET'e telefonda konuşan Papandreu, Kıbrıs konusunda Tasos Papadopulos ile sürekli temasta olduklarını söyledi. Papandreu, New York'taki gelişmelerin zor bir aşama fakat umut dolu olduğunu belirtti. Yunan Bakan, Kıbrıs'ta hangi formül olursa olsun BM kararları çerçevesinde adil ve kalıcı bir çözüm istediklerini belirterek, 1 Mayıs tarihinde AB üyesi olacak Kıbrıs'taki problemin çözümü için AB'nin devreye girmesinin doğal bir olay olduğunu ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler