Parkurların en tarz kadını

Amerikalı koşucu Maggie Vessey, parkurları podyum gibi kullanmasıyla gündemde.

Parkurların en tarz kadını

Amerikalı koşucu Maggie Vessey, parkurları podyum gibi kullanmasıyla ve parkurda fark yaratan tarzıyla gündemde. Normal bir koşu mayosundan farklı olarak ilginç desenleri, farklı kol kesimleri ve fırfırlı bluzler kullanan Vessey, böylece sponsorların dikkatini çekmeyi ve spora duyulan ilgiyi artırmayı amaçlıyor.


fft22 mf2626638

Vessey ilk olarak haziran ayında yapılan U.S. Outdoor Track and Field Championship adlı şampiyonanın, 800 metrelik koşusunda dikkatleri çekti. Spor basını Vessey'nin Chanel küpeleri, göz alıcı kesimleri bulunan sarı ve mavi renkteki koşu mayosu ve pilot tarzı güneş gözlükleri hakkında konuştu. Koşu sonrasında Vessey 4. oldu ama, akılda kalan şey derecesi değil, tarzıydı.


Vessey, "Aklınızın farklı şekilde düşünmesini sağlayan her şeyi beğeniyorum. İnsanlara 'Vauv, bunu daha önce hiç görmemiştim' dedirtmek hoşuma gidiyor" diyor.


Dünya şampiyonalarında 2 kez ülkesini temsil eden sporcu, yaşadığı sakatlıklar yüzünden 2013 sezonunda pek fazla koşamadı. Bu yüzden de 4 yıldır sponsoru olan New Balance, o yıl Aralık ayında sponsorluğunu çekti. New Balance ile anlaşması bittikten sonra yeni bir sponsor bulmak yerine değişik bir yol izledi ve bir stilistle anlaştı.


Los Angeles'ta yaşayan Merlin Castell adlı stilist, Vessey'nin Beverley Hills'teki evine de yakın yaşıyor. Vessey'nin bu sezon giydiği koşu mayolarını tasarlamaya başlayan Castell, tasarım ve üretim sürecini Vessey ile beraber yürütüyor.


fft22 mf2626642

Stilist Castell ve sporcu Vessey, kıyafetleri beraber tasarlıyor. İlk aşamada Castell yaptığı eskizleri Vessey ile paylaşıyor. Vessey de kıyafetle ilgili görüşlerini bildiriyor ve daha sonra üzerinde deniyor. Vessey kendine özel tasarlanan kıyafetleri daha sonra üzerinde deniyor ve kıyafet son halini alıyor.


Vessey kendine özel tasarlanan kıyafetlerle ilgili "Genelde kıyafetler bayağı rahat oluyor. Ama zaten yarış sırasında kıyafetim nasıl görünüyor diye düşünmüyorum. Rahatsızlık veren bir kıyafetle koşmayı düşünemem bile" diyor.


Runner's World dergisine konuşan Vessey, "Bu spora ilgi çekmek ve normalde parkura ilgi duymayanların ilgisini çekmek istiyorum. Bu deneyim benim özümde nasıl birisi olduğumu da ifade ediyor. Kendimi göstermek, cesur olmak ve risk almak adına bir fırsat yakaladım" dedi.

Kaynak: RadikalYORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler