HABER

Pencerede asılı kalan çocuk son anda düşmekten kurtuldu

Adana’da annesiyle kaldığı 9 katlı otelin 5’inci kattaki odasının penceresinden sarkan 5 yaşlarındaki erkek çocuğu, görenlere korku dolu dakikalar yaşattı. Sarkan çocuğun düşme ihtimaline karşı harekete geçen çevredekiler halı açıp beklerken, alışveriş dönüşünde oğlunu gören anne baygınlık geçirdi. Yaklaşık 5 dakika tek eliyle tutunup kurtarılmayı bekleyen çocuk, odaya giren otel görevlileri tarafından çekilip alındı.

Adana'nın Seyhan İlçesi Çınarlı Mahallesi’ndeki bir otelde bugün akşam saatlerinde meydana gelen olay, yoldan geçenlerin yüreklerine ağzına getirdi. Şehrin yaya ve araç trafiği açısından en hareketli noktalarından biri olan İnönü Caddesi’nden geçenler, 9 katlı otelin 5’inci kat penceresinden erkek çocuğun sarktığını gördü. Panik halinde bağrışanlar, kısa sürede organize olup, isminin Harun olduğu öğrenilen çocuğun düşme ihtimaline karşı, kaldırımda toplanıp, halı açtı. Bir taraftan yardım isteyen bu kişiler, çocuğa da "Harun düşme, dikkat et, sıkı tutun" diye seslendi.

Olay sırasında otel odasında oğlunu yalnız bırakıp, alışveriş için dışarıya çıktığı öğrenilen ismini söylemeyen anne de kalabalığı görüp, yukarıya baktığında şok yaşadı. Oğlunun pencereden sarkıp, bir eliyle tutunmaya çalıştığını gören genç anne, baygınlık geçirdi. Yaklaşık 5 dakika boyunca kurtarılmayı bekleyen çocuk, odaya giren otel görevlileri tarafından çekilip kurtarıldı. Ölümün eşiğinden dönen oğlu ile otelin lobisinde buluşan genç kadın, çocuğun yanaklarını, başını ve ayaklarını öperek hem onu hem kendisini teselli etmeye çalıştı. (DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Geçmiş olsun aman dikkat edin ya küçük çocuklarınızı yalnız başına bırakıp bir yere gitmeyin. Bir şey olmaz diyorsunuz ama neler olur neler. Verilmiş sadakaları varmış.
şu kadın mılletı cok acayp yaratıklar.tek basına cocugu bırakıp nereye gıdersınız.sankı yanınıza lasnaız yuk tasıycaksınız.cocuklarınıza sah8ıp cıkın sonra cok aglar sızlarsınız .
ayy ağladım beee ALLAHIM SEN OL DERSİNDE NE OLMAZ ....
Geri Dön