PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları belli oldu! Sorgulamak için tıkla!

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları belli oldu. 19 Ekim 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM bugün açıklandı. 19 Ekim 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları erişime açıldı. Zorlu bir eğitimden geçen PMYO ve POMEM öğrencileri sınav sonuçlarını merakla bekliyorlardı. PMYO ve POMEM eğitim sonu sınav sonuçlarını haberimizden sorgulayabilirsiniz.

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları belli oldu! Sorgulamak için tıkla!

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları belli oldu. Polis Akademisi resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre 19 Ekim 2017 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları açıklandı. Bu sınavlara dair duyuru 4 Ekim tarihinde yayınlanmış ve adaylar, zorlu bir eğitimden sonra sınava girmişlerdi. PMYO ve POMEM eğitim sonu sınav sonuçları belli oldu ve adayların erişimine açıldı. Sınav sonuçları için aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Ya da bu direkt olarak turkiye.gov.tr adresinden e-devlet şifreniz ile öğrenebilirsiniz.

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları sorgulamak için tıklayınız

Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden değişik sebeplerle işlemleri tamamlanan öğrencilerden (disiplin, sağlık, ders ve sınav işlemleri, mahkeme kararıyla dönen vb.) eğitim sonu sınavına girmesi gereken adaylar ile eğitim sonu sınavına girerek başarısız olan adaylardan dava açarak haklarında yürütmeyi durdurma kararı verilen adayların sınavları; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 19 Ekim 2017 tarihinde PMYO mezunlarına saat:09.30’da, POMEM mezunlarına saat: 10.00’da yapılmıştı.

PMYO VE POMEM ADAYLARININ ZORLU EĞİTİM SÜRECİ

Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde eğitim gören polis adayları, mesleğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için zorlu bir eğitim sürecine tabi tutuluyor. Emniyet teşkilatına polis memuru yetiştiren POMEM'de, polis adaylarına polislik ve halkla ilişkiler, sosyal psikoloji, hukuk gibi dersler veriliyor. Teorik derslerin yanı sıra uygulamalı olarak da mesleğe hazırlanan öğrenciler, meskun mahal, toplumsal olaylara müdahale ve suçlu yakalama teknikleri konularındaki eğitimlerle kendilerini geliştiriyor.

Atıcılık derslerinde de eğitmenler nezaretinde bol bol uygulama yaparak tecrübe edinen polis adayları, hızlı silah çekme, silah tutma teknikleri, silahla yürüme konularında kendilerini geliştiriyor. Geleceğin polisleri, tabancanın yanında emniyetin envanterinde bulunan uzun namlulu silahlarla da atış talimi yapıyor.

Sağlıklı ve zinde olabilmek için spor yapmayı da ihmal etmeyen polis adayları, kimi zaman tiyatro, resim, müzik gibi uğraşılarla boş vakitlerini değerlendiriyor, kimi zaman da okul yerleşkesinde düzenledikleri moral konserleriyle eğleniyor.

Toplam 950 öğrencinin eğitim gördüğü merkezde kadın adayların çokluğu da dikkati çekiyor. 400 kadın polis adayı da bu zorlu eğitim sürecinde ter döküyor. Yozgat POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu, bin 20 öğrenci kapasiteli merkezde, 950 polis adayına eğitim verildiğini, bunların yarısına yakınını kadın öğrencilerin oluşturduğunu söyledi.

Kadın öğrencilerin de çok gayretli olduğunu ifade eden Kütükoğlu, "Bayan polis adaylarımız da erkeklerle başa baş eğitim alıyorlar. Çok gayretliler. Bayanlardan da polisliğe yoğun ilgi var. Onların da bu işi erkeklerle birlikte götürdüklerine inanıyorum." dedi.

Merkezlerindeki 20. eğitim döneminin 6-7 Aralık'ta düzenlenecek mezuniyet töreniyle sona ereceğini belirten Kütükoğlu, şunları kaydetti:

"Şu sıralar meskun mahal eğitimi veriyoruz. Ankara ve çeşitli illerden gelen deneyimli, konusunda uzman müdür, komiser ve memurlarımızla eğitim veriyoruz. Bu eğitim 2 hafta devam edecek. Başta silah olmak üzere öğrencilerimizin kadro hayatında nasıl hareket edecekleri, ne yapacakları noktasında 2 haftalık zorlu bir eğitim sürecine giriyorlar."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler