Polise güneş gözlüğü yasağı

Aykırı davranışlarda bulunan personel hakkında rapor düzenlenecek.

Polise güneş gözlüğü yasağı
Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, yayınladığı iç emirle polis memurlarının görev sırasında güneş gözlüğü takmamasını, elde sigara ve tespihle dolaşmamasını istedi. Kuru, MOBESE kameralarının izlenip, aykırı davranışlarda bulunan personel hakkında rapor düzenleneceğini belirtti.
Emniyet Müdürü Naci Kuru imzasıyla tüm birimlere, 'Tespit Edilen Aksaklıklar' başlığıyla yazı gönderildi. İç emir niteliğinde olduğu bildirilen yazıda resmi kıyafet giyen personelin görev sırasında mutlaka şapka takmaları, kıyafetlerin temiz ve ütülü olması, gereksiz yere yüksek sesle konuşulmaması, güneş gözlüğü takılmaması istendi.
**MOBESE'DEN İZLENECEKLER**
Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru'nun yazısında emre aykırı davranışlarda bulunan personelin amirleri tarafından MOBESE kameraları görüntülerinden de yararlanılarak tespit edilip haklarında rapor düzenleneceği belirtildi. Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı tüm birimlere gönderilen yazıda şöyle denildi:
"Teşkilat mensuplarımızın vatandaş üzerinde bırakacağı olumlu veya olumsuz imaj, vatandaşlarımızın polise olan güveninin artmasına ya da azalmasına neden olacak en büyük etkendir. Bizler sergileyeceğimiz hal ve hareketlerimizle, bu güveni daima en yüksek seviyede tutmak ve muhafaza etmek zorunda olduğumuzu kesinlikle unutmamalıyız."
(DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
çok saçma yaz günü güneş gözlüğü hem bakış mesafesini artırır hem gözün kamaşmasını önler parlamayı engeller. Ne kadar tahammülsüz bir toplum olduk. Güzel olan hiçbir şeye tahammülümüz yok sadece yakışıyo diye gözlerinin rahatsızlanmasına müsade eden bir anlayışımız oldu. Kınıyorum saçma buluyorum zayıf bir egonun eseri diyorum.
bence yerinde bir uygulama... Ama tüm türkiyede uygulamaya geçilmeli...
soğurmusun ozaman?
ya istanbullu bırak ALLAH'ını seversen özellikle yunus timlerinin geneli üniversite öğrencilerinin fazla olduğu bölgelerde gözlüğü güzelce yakasına takıp sağa sola hava atma peşinde bizzat ben şahit oldum yanlarında kızlar varken yere tüküren 18 yaşında bir çocuğu bana saygısızlık yapıyorsun diye tartakladılar önce bunların egosunun giderilmesi lazım. çok ta güzel olmuş ellerine sağlık sayın müdürüm.
Ne kadar saçma bir uyguluma. polis olsam inadına takardım. yazın güneşin alnında sokaklarda çalışmak kolay değil. ayrıca sağlık için gerekli bişey güneş gözlüğü. polislerin içindeki 3-5 kişinin yaptığı tavırları bütün bir teşkilata yükleyemezsiniz ve adam güneş gözlüğü ile havalı oluyorsada bunu görmekten memnuniyet duyarım. sokaktaki kekoları , karafatma gibi kara çarşaflı kadınları ve kafasında sarıkla dolaşanları görmekten 1000 kat daha iyidir.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler