HABER

PTT ve Denizbank'ta eş zamanlı soygun

PTT ve Denizbank'ta eş zamanlı soygun

Kartal'da PTT ve Denizbank şubeleri aynı saatlerde soyuldu. PTT şubesine gelen kar maskeli ve silahlı 2 kişi 12 bin YTL ile kayıplara karışırken, bankadaki soygunun da silahlı 2 kişi tarafından yapıldığı öğrenildi. Kaçan soyguncuları bulmak için başlatılan operasyona polis helikopteri de destek veriyor.

Edinilen bilgiye göre, saat 16.30 sıralarında Kartal Cevizli Banklar Caddesi'ndeki PTT şubesine gelen kar maskeli ve silahlı 2 kişi, görevli İlhan Gelenbey'i yere yatırarak etkisiz hale getirdi. Kasadaki 12 bin YTL'yi alan soyguncular, plakası alınamayan bir araçla olay yerinden uzaklaştı. Soygunu haber alan polis ekipleri PTT şubesine gelerek incelemelerine başladı. Polis ekipleri PTT görevlisi Gelenbey'in ifadesine başvurarak soyguncuların eşkallerini aldı. Eşkallere uyan 45-25 yaşlarında 2 soyguncuyu bulmak için geniş çaplı operasyon başlatıldı. PTT merkez şubesinde çalışan bir görevli, silahlı 2 kişinin şubeye gelerek arkadaşlarını yere yatırdığını ve 12 bin YTL'yi alıp kaçtığını söyledi.

Kartal'da PTT şubesinde meydana gelen soygunla aynı saatlerde D-100 Karayolu kenarında bulunan Denizbank'ta da bir soygun gerçekleşti. Olay yerine gelen polis ekipleri incelemelere başlarken, biri 18 yaşlarında silahlı 2 soyguncuyu arama çalışmalarına polis helikopteri de destek verdi. Soygunun şokunu yaşayan banka çalışanları birbirlerine ve yakınlarına sarılarak sakinleşmeye çalıştı. Banka çalışanları çıkışta kendilerine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı. Polis banka çalışanlarının ifadesine başvururken, bankadan çalışan paranını ne kadar olduğunun henüz belli olmadığı ifade edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön