HABER

Ramazan Bayramı ne zaman? 2022 Ramazan Bayramı hangi gün idrak edecek?

Ramazan ayı devam ederken müslümanlar Ramazan Bayramı için sorgulamalar yapmayı sürdürüyor. On bir ayın sultanı olarak bilinen Ramazan ayı 2022 yılında 2 Nisan gününde başlamıştı. Müslümanlar farz olan oruç ibadetini yerine getirirken, bayramın ne zaman başlayacağı da araştırılıyor. Peki Ramazan Bayramı ne zaman? 2022 yılı Ramazan Bayramı hangi gün idrak edecek? İşte merak edilenler...

Ramazan Bayramı ne zaman? 2022 Ramazan Bayramı hangi gün idrak edecek?

Bu sene Ramazan Bayramı'nın hangi gün başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bayramın kaç gün tatil olacağı da gündemde yer alırken, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı her sene Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvim içerisinde açıklanıyor. Peki 2022 yılında Ramazan Bayramı ne zaman?

2022 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı 2022 senesinde Mayıs ayına denk gelmekte. Ramazan Bayramı öncesi Arefe günü ise 1 Mayıs 2022 günü idrak edecek. Ramazan Bayramı’nın ilk günü 2 Mayıs olurken, son günü ise 4 Mayıs'ta olacak.

RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN OLACAK?

Ramazan Bayramı 1. Gün: 2 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı 2. Gün: 3 Mayıs Salı

Ramazan Bayramı 3. Gün: 4 Mayıs Çarşamba

RAMAZAN BAYRAMI KAÇ GÜN TATİL OLACAK?

Ramazan Bayramı’nın ilk günü Pazartesi gününe denk geliyor. Ondan bir önceki hafta Cumartesi ve Pazar günü de tatil olacağı için resmi tatil süresi 5 gün olmuş olacak. Ancak konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler