HABER

Rasmussen'e "şerefsiz" yakıştırması

SAMSUN (İHA) - Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Danimarka Başbakanı Anders Fogg Rasmussen için "şerefsiz" dedi.

Türk Ocağı Samsun Şubesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve Vali Vekili Raif Özener, Tümgeneral Naci Beştepe, Emniyet Müdürü Mustafa İlhan ile çok sayıda adli, askeri, mülki erkan ve akademisyen ile vatandaşın dinleyici olarak katıldığı "Türkiye'nin Milli Meseleleri" konulu konferansta konuşan ATO Başkanı Sinan Aygün, Danimarka Başbakanı Rasmussen'e "şerefsiz" diyerek AB ülkelerini eleştirdi.

Geçmişte AB'ye karşı olmadığını ancak AB ülkelerinin isteklerini, yaptıklarını ve söylediklerini gördükçe göğsünü gere gere "Ben AB'ye karşıyım" demeye başladığını kaydeden Sinan Aygün, hükümetin AB politikalarını da eleştirdi.

Batı basınında Hz. Muhammed ile ilgili olarak yayınlanan ve hakaret içeren karikatürleri salonda bulunanlara gösterdikten sonra "Efendim, bunlarda düşünce, ifade ve basın özgürlüğü varmış. Danimarka Başbakanı Rasmussen bu karikatürlere bir şey diyemezmiş. Aynen PKK'nın yayın organı Roj TV'de olduğu gibi ses çıkaramazmış. Bu özgürlükler bize de AB sayesinde verildi. Şimdi ben de ifade ve düşünce özgürlüğüm çerçevesinde Danimarka Başbakanı Rasmussen'e diyorum ki; eğer sen benim peygamberime hakarete, yüce dinime hakarete sesini çıkartmıyorsan, eğer bu konuya hiç tepki göstermiyorsan, ne pahasına olursa olsun ben de buradan 'şerefsiz' diye haykırıyorum" diye konuştu.

Aygün'ün bu tavrı ve konuşmaları salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler