Rimel temizlemenin en kolay yolları

Makyajın gücü kadınlar için tartışılmazdır. Gözler kadınların özellikle makyaj yaparken çok özen gösterdikleri organların başında gelir.

Rimel temizlemenin en kolay yolları

Çekici ve güzel bir yüz için gözler vazgeçilmezken, gözler için de kirpiklerin görünümü çok önemlidir.

Kirpiklerin belirginleşmesini ve dolgun olmasını sağlayan rimel, kadınların göz makyajı sırasında kullandığı vazgeçilmez ürünlerin başında yer alır. Bu yüzden güzel, çekici gözler için kullandığımız rimeli yanlış yöntemlerle temizlemeye çalışırsanız hem kirpiklerinizde hem de göz çevrenize zarar vermiş olursunuz.

Yüzünüzü yıkamayın

Makyaj sonrası yüzünüzdeki kullandığınız ürünlerin mutlaka temizliğinin yapılması gerekir. Gün sonunda önce makyaj ürünlerini temizlemeli sonrasında yüzümüzü yıkamalıyız.

Kullanılan ürünler pis bırakılırsa sağlığınızı olumsuz etkiler, uygulanan makyaj silinmediği taktirde ise kirpikleriniz zayıflayıp dökülebilir. Göz makyajını ve özellikle rimeli temizlemek makyaj temizliğinin ilk adımıdır. Rimeli temizlemeden önce yüzünüzü yıkarsanız yüzün diğer bölgelerine bulaşır.

Rimeli kolay temizlemenin yolları

Rimeli temizlemek için öncelikle makyaj temizleyicisi kremlerden destek alabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken husus bu ürünlerin kaliteli olmasıdır. Kalitesiz ürün kullanarak sağlığınızdan olmamaya dikkat edin. Elinize aldığınız pamuğa bir miktar göz makyajı temizleyici ürün dökün ve pamuk ile gözlerinizin etrafını yavaşça silin.

Aynı şekilde yine pratik bir yöntemle makyaj pamuğuna damlatacağınız bir miktar göz kremi ile de rimeli temizleyebilirsiniz. Bu şekilde hem rimeli temizlemiş hem de göz kremi uygulamış olursunuz.

Rimeli temizlemek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bitkisel ürünlerden faydalanmaktır. Makyaj pamuğunu biraz su ile ıslattıktan sonra üzerine badem yağı veya zeytinyağı dökün. Gözlerinizin etrafını bu pamuk ile yavaşça silin. Rimelin tamamen çıktığını, sorun çıkarmadan temizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca badem yağı ve zeytinyağı içerdiği E vitamini sayesinde kirpiklerinizi besleyecektir.

Rimeli temizledikten sonra hale kalıntılar varsa kulak pamuğundan yardım alabilirsiniz. Kulak pamuğuna dökeceğiniz doğal yağlar veya temizleyici ürün ile ince dokunuşlar gerçekleştirerek kalan makyajı temizlemiş olacaksınız. Gözünüzün içine girmemesine dikkat edin.

Sabun veya yüz yıkama jeli ile rimeli temizlemek bir hayli güçtür. Üstelik bunlarla uğraşırken defalarca yüzünüze temas edecek sabun / jel tahriş edebilir. Yüzünüzün güzelliğine zarar verebilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

Suya dayanıklı rimel nasıl mükemmel çıkarılır?

Bu rimelleri de zorlamadan temizlemenin yolları vardır.

1.Göz makyajı temizleyicisi

Bir pamuğa, göz makyajı çıkarıcıdan bir miktar dökün. Göz kapaklarınızı kapatın ve birkaç saniye boyunca kirpiklerinizin üstünde pamuğu bekletin ve yavaşça temizleyin.

2.Misel suyu: Bir pamuğa biraz misel suyu damlatın. Göz kapaklarınızı kapatın ve kirpiklerinizin üstünde pamuğu 10 saniye kadar bekletin. Kirpik uçlarına doğru hafifçe silin. Bu işlemi, rimel iyice çıkana kadar tekrarlayın.

3.Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı veya badem yağı

Suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en doğal yollarından biri Hindistan cevizi yağı, badem yağı veya zeytinyağı kullanmaktır.

Pamuğun üzerine biraz istediğiniz yağdan dökün ve kirpiklerinizi hafifçe silin.

4.Bebek Şampuanı

Evinizde bebek şampuanı varsa, suya dayanıklı rimeli temizlemek için kullanabilirsiniz. Hafif nemlendirdiğiniz pamuğa çok az bebe şampuanı koyun ve kirpiklerinizi temizlemek için kullanın.

Bebek şampuanları, suya dayanıklı rimeli çıkarmanın en iyi yollarından biri olsa da, bunu alışkanlık haline getirmeyin. Sürekli kullanım gözlerinizde tahrişe neden olab


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler