Roket ve havanlı saldırılar sonrasında Nusaybin'den taşınmalar başladı

Terör örgütü YPG/PKK'nın roket ve havanlı saldırıları sonrasında Mardin'in Nusaybin ilçesinde yaşayanlar çevre il ve ilçelere taşınmaya başladı.

'Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasının ardından çoğu Nusaybin'e olmak üzere Suriye tarafından PKK/YPG'li teröristlerin gerçekletirdiği, 300'e yakın roketatarlı ve havanlı saldırılarda 11 kişi şehit oldu, 63 kişi de yaralandı. Saldırılar üzerine Mardin Valiliği'nce Nusaybin'in tamamında, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerinin de sınır boylarına yakın mahallelerinde okullar, 16 Ekim Çarşamba gününe kadar tatil edildi.

TAŞINMAYA BAŞLADILAR

Saldırıların ardından Nusaybin'de sınıra yakın yerlerde oturanlar, evlerini boşaltarak, çevre il ve ilçelere taşınmaya başlarken, esnaf da iş yerlerini açmadı.

8 sivilin şehit olduğu, 35 kişinin de yaralandığı saldırı sırasında çarşıda olduğunu belirten ilçe sakinlerinden Halil Kavak, "Gidenler gidiyor. Kalanlar da kalıyor. Biz kalacağız" dedi.

'NE YAPACAĞIZ, BİLMİYORUM'

2 çocuk annesi Derya İskanoğlu ise evlerinden çıktıklarını belirterek, "Çocuklarımız ağlıyor. Çok korkuyorlar. Ne yapacağız, bilmiyorum. Kızıltepe'ye gideceğiz. Ev de yok. Gidip bakacağız" diye konuştu.

'ŞİMDİ HER YER KAPALI'

Kemal Akat da Nusaybin'i terk etmeyeceğini dile getirerek, "Pazar günleri normalde çarşı açıkken şimdi her yer kapalı. Buradakiler evini taşımaya başladı. Kızıltepe'ye, Midyat'a, Mardin'e yerleşmeye çalışıyorlar. Ben gitmemeye karar verdim. Çocuklarımı gönderebilirsem ben kalacağım. Kimseler ölmesin, analar ağlamasın." dedi.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
"neden Ülkeniz için savaşmıyorsunuz" diyen Çakma Yiğitler nerde
bombalara dayanamayan 10 saniyelik depremde evi e 20 gün giremeyen laikçi pagan yobazlar.Suriyeli dışarı diyen fistanlı klavye kahramanları..nerdesiniz lan...Ağaç dersem çık vatan dersem sltına zıç
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler