Ronaldinho'ya milli şok!

Brezilya teknik direktörü Carlos Dunga, bu ay İsveç'le yapacakları hazırlık maçı kadrosuna Ronaldinho'yu almadı. Ayrıca Milli Takım'a F.Bahçe'den Edu ve Beşiktaş'tan Bobo da çağırılmadı.

Yazın Çin'de yapılacak Olimpiyat Oyunları'na hazırlanan Brezilya Milli Takımı'nda Ronaldinho, ikinci kez milli takıma çağrılmıyor. Barçalı yıldızın yerine Milan'ın genç yeteneği Alexandre Pato'yu kadroya dahil eden Dunga; Robinho ve Kaka ile birlikte Almeria takımının kalecisi Diego Alves'i de 26 Mart'ta Londra'da oynanacak hazırlık maçına çağırdı. 1958'de İsveç'te Dünya Kupası'na uzanan Brezilya bu maçla bu zaferin 50.yılını kutlamış olacak.
Brezilya'nın Ronaldinho'dan yoksun İsveç maçı kadrosu şu şekilde:
Kaleciler: Julio César (İnter) Diego Alves (Almería).
Savunma: Maicon (İnter), Marcelo (Real Madrid), Daniel Alves (Sevilla), Rafinha (Schalke 04), Lucio (Bayern de Münih, Álex (Chelsea), Leo (Gremio), Juan (Roma).
Orta saha: Lucas (Liverpool), Richarlyson (Sao Paulo), Gilberto Silva (Arsenal), Hernanes (Sao Paulo), Josué (Wolfsburg), Diego (Werder Bremen), Thiago Neves (Fluminense), Kaká (Milan) Julio Baptista (Real Madrid).
Hücum: Alexandre Pato (Milan), Robinho (Real Madrid), Luis Fabiano (Sevilla) Rafael Sobis (Real Betis).