HABER

Ruhsar Pekcan'ın memleketinde sevinç

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın, bu göreve atanması Manisa'da yaşayan akrabaları ve hemşehrilerini sevindirdi - Ruhsar Pekcan'ın dayısı Cemil Can: -"Kendisi, gerek ticari hayatında gerekse özel yaşamında başarılı, dürüst ve liyakat sahibi bir insandır"

MANİSA (AA) - Ruhsar Pekcan'ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabinesinde "Ticaret Bakanı" olarak yer alması, memleketi Manisa'nın Demirci ilçesinde akrabaları ve hemşerileri tarafından sevinçle karşılandı.

Bakan Ruhsar Pekcan'ın Demirci'de yaşayan dayısı 66 yaşındaki Cemil Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeğeninin Ticaret Bakanı olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur yaşadığını belirtti.

Başkan Erdoğan'ın kabineyi açıkladığı saatlerde gelişmeleri televizyondan takip ettiğini hatırlatan Can, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanımız Ticaret Bakanı olarak Ruhsar Pekcan'ı davet ettiğini duyunca çok sevindim. Ruhsar Pekcan yeğenim olur. Kendisi, gerek ticari hayatında gerekse özel yaşamında başarılı, dürüst ve liyakat sahibi bir insandır. Kendisiyle sürekli görüşürüz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere ve yeni bakanlarımıza görevlerinde sonsuz başarılar diliyorum. Memleketimize hayırlı olsun."

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yeni Türkiye'nin yeni kabinesinin ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Kabineden Demirci ilçesinden bir bakanın çıkmasından mutlu olduğunu aktaran Selçuk, "Kendisi ilçemizde ağırlamayı heyecanla bekliyoruz." ifadesini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön