Rüşvetçi başkomiser ceza rekortmeni çıktı

Bursa'nın Karacabey ilçesinde rüşvet iddiasıyla ilgili bölge trafik polisleri, jandarma trafik görevlileri, kamyon sürücüleri ve şirket sahiplerine yönelik "Yaprak Dökümü 16" kod isimli operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda bölge trafikte görevli bir başkomiser, 24 polis memuru ve 4 jandarma trafik görevlisinin de aralarında bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı.

Trafik polislerinin, aşırı yüklü kamyonlara ceza kesmediği ve rüşvet aldıkları öne sürüldü.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Karacabey Bölge Trafik istasyon amirinin, ağır tonajlı kamyonlara ceza yazma konusunda Türkiye ikincisi olduğu ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü Karacabey istasyonunda görevli polislerin, tonaj uygulamasında bazı kamyonculardan rüşvet aldıkları bilgisi üzerine soruşturma başlatıldı.

Uzun süren takip sonucu Karacabey ile Bursa kent merkezinde 24'ü polis 52 kişi gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan Karacabey Bölge Trafik istasyon amirinin, ağır tonajlı kamyonlara ceza yazma konusunda Türkiye ikincisi olduğu ortaya çıktı. Rüşvet vermeyen kamyonculara ceza yazdığı öne sürülen trafik başkomiseri D.A.'nın sorgusu sürerken, Bursa'da gözaltında olan 28 kamyon sürücüsü ve şirket sahibi sağlık raporu için adliyeye sevk edildi.

Sabah saatlerinde Karacabey ilçesine çıkarılan 4'ü jandarma 20'si polis 24 kişinin sorgusu sürüyor. Organize Polisi'nin hazırladığı 40 klasörden oluşan 400 sayfalık fezlekede 6 ay boyunca süren takibin detayları ve teknik takiplerin deşifrelerinin bulunduğu öğrenildi.

Bölge Trafik istasyon amiri başkomiser D.A.'nın Bursa İzmir ve Karacabey Bandırma yolunda ağır tonajlı kamyonlara göz açtırmadığı, ceza kesme konusunda Türkiye ikincisi olduğu öğrenildi. D.A. ile birlikte rüşvet iddialarıyla ilgili 19 polis de Cumhuriyet Savcısı'na ifade verdi.

Öte yandan, gözaltına alınan 52 kişinin arasında bulunan 28 kamyon sürücüsü ve şirket sahibi de Bursa'da sağlık kontrolüne çıkarıldı. Dün gözaltına alınan 28 kişinin ifadelerinin tamamlanmasının ardından yarın Karacabey Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edileceği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler