Rusya Savunma Bakanlığı, S-400 sevkiyatının son görüntülerini yayınladı

Rusya Savunma Bakanlığı, Türkiye’ye gönderilen S-400 füze savunma sistemlerinin son parçalarının sevkiyat görüntülerini yayınladı.

Rusya ile Türkiye arasında yapılan S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatlarının tamamlandığı açıklanırken dün gerçekleşen son sevkiyat ile ilgili Rusya Savunma Bakanlığı görüntüler paylaştı. Rusya’da yapılan nakliye uçağına yükleme görüntülerinin yer aldığı paylaşımda Türkiye’ye yapılan S-400 füze savunma sistemlerinin ikinci aşamasının tamamlandığı belirtildi.

İKİNCİ AŞAMA TAMAMLANDI

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “15 Eylül 2019 tarihinde Rusya Savunma Bakanlığının askeri nakliye uçağı ile S-400 füze savunma sistemlerinin anlaşma yükümlülüğü gereğince teslimatının ikinci aşaması tamamlanmıştır. S-400 bileşenlerinin Türkiye’ye teslimi anlaşma yükümlülükleri uyarında belirlenen sürede gerçekleşmiştir. Teslimatlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında imzalanan anlaşmaya uygun olarak ve Türkiye Hava Savunma Sistemlerinin gelişimine uygun olarak yapılmıştır” ifadeleri yer aldı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Türkiye'nin S_400 almak istediği gündeme geldiğinden bugüne kadar; CHP GenelMerkezininde , CHP'yi destekleyenlerin de ilginç sözleri vardı.. Önceleri "Alınmamalı" şeklindeydi.. İmzalar atıldığında "Ertelenmeli" S_400'ler kısım kısım gelmeye başladığında "Bunlar Boş teneke" "Depolara kaldıracaklar" vs vs. Şüphesiz birbirinden değerli Açiklamalardı Ama bunların Hiçbirisi ; Kılıçdaroğlu'nun "S_400 niye aldık!!! Bize Kim Saldıracakki?" açıklaması kadar Değerli (!) değildi Hangi Memleket Hangi Millet adına konuştuğunuzuda bir açıklarsanız iyi olur
İş olsun diye alınan gereksiz yere tantana çıkartılan füze sistemi.Sanırsınız Dünya savaşı var.Bunlarda gelip Hangarlarda tutulacak hiç bir işlevi olmayacak sadece ülkeler arası ticaret için yapılmış bir hamle.Savunma için bir şeye yaramaz çünkü gelişmiş ülkelerde Hipersonik füzeler var ve hiç bir savunma sistemi bunları durduramıyor değil S-400 S-4000 olsa nafile...
Kısa zamanda çalışır vaziyete gelir inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler