Sadece 3 gün şeker yemeyince vücudunuzda bunlar oluyor

Kulaktan dolma bilgiler ve efsanelerle yapılan diyetlerde ilk önce yağ tüketiminden kaçınılır. Peki, bu diyetlerde şekerin rolü nedir? İşte şeker hakkında bildiklerinizi gözden geçirmenizi sağlayacak bazı tavsiyeler.

Sadece 3 gün şeker yemeyince vücudunuzda bunlar oluyor

Yıllarca formda kalmanın ve sağlıklı olmanın az yağ tüketmekten geçtiğini duyduk. Ancak, İsveçli doktor Andreas Eenfeldt yağ tüketimini makul seviyede tutup şekerden kaçınmayı öneriyor. Şeker bıraktığınız anda:

  • Formunuzu korumak kolaylaşacak, sağlığınız rayına oturacak ve daha enerjik hissedeceksiniz. Ayrıca, cildiniz ve saçlarınız da bu değişimden paylarını alacaklar.

  • Aldığınız yiyeceklerde sürekli kalori hesabı yapmaya ihtiyacınız kalmayacak, ancak belinizdeki incelme devam edecek.

Sadece üç gün şekere ara vermek size yeni bir doygunluk hissi verecek. Daha az yiyerek, daha tok hissedeceksiniz. Bu yöntemi deneyen insanlar, porsiyonlarını küçültmelerine rağmen doygunluk hislerinin arttığı konusunda hemfikirler.

İşte şekersiz geçecek 3 gününüz için zengin içerikli bir menü!

Kahvaltı

Sucuk, salam veya sosis ekleyebileceğiniz çırpılmış yumurta,

Biraz mayonezle birlikte haşlanmış yumurta,

Kremalı kahve,

Orman meyveleriyle birlikte %5’ten fazla yağ içermeyen süzme peynir,

Badem unuyla yapılan krep,

Mevsim yeşillikleri ve zeytinle yapılan salata,

-Öğle Yemeği

Et yemekleri,

Karbonhidrat içermeyen çorbalar,

İstediğiniz sebzeler ve bitkisel yağlarla yapabileceğiniz salatalar,

Yüksek miktarda karbonhidrat içermeyen balık yemekleri,

Akşam Yemeği

Kızarmış veya haşlanmış sebzeler,

Kızartılmış avokado veya somon,

Kahvaltıdaki seçeneklerden herhangisi birisi,

Bu menüdeki yemeklerin birbirleriyle değiştirilebileceğini söyleyelim. Menünün ana hatlarına bağlı kalarak damak tadınıza hitap edecek yeni lezzetler denemekten çekinmeyin. Biraz kararlılık gösterip bu sisteme bağlı kalırsanız, vücut ölçülerinizin sizi sevindirecek şekilde değişmesi çok sürmeyecek. Ayrıca, daha az aç hissetmenin yanı sıra sindirim ve tansiyon problemleriniz de azalacak. Şekerden bir kere kurtulunca, bedeninizin ve hayatınızın kontrolü tekrar size geçecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
hımm yani siz şimdi beynin ana enerji kaynağını almayalım ama kilo verelim diyorsunuz... size önce avrupavari yemek tavsiylerini bir kenara bırakıp Beyin Pankreas ile neden savaşır adlı yazıyı okumanızı öneriyorum. kan şekeri düşüklüğünün sonucunda araç sürerken veya iş hayatında yaşayabileceğiniz sorunları ele alın sonra böyle DEĞİŞİK! tavsiyelerde bulunun. beynin şeker dışında pek fazla enerji kaynağı yoktur, fit bir alzaimer hastası olmak istemiyorsanız herşeyi kararında tüketmeyi deneyin. onu bunu kısarak rejim yapılmaz, sağlıklı zayıflama kararında ama herşeyi tüketmek ve bol harekettir
@teo_tiger Sağlıklı bir bireyin günlük alması gereken şeker miktarı yalnızca 5 gramdır.Yukarıda sayılan gıdalar zaten şeker içeriyor örneğin domateste bile şeker mevcut .Ben vücudumuza yapay şeker alınmaması gerektiğini düşünüyorum .Size That Sugar filmini izlemenizi öneririm.İzlediğim günden itibaren bırakın suni şekeri şeker içerdiği için meyveden dahi soğudum.
onu yeme bunu yeme, sayenizde ölüm yaş oranı 60'lara düştü. Eskiden dedelerimiz köyde tereyağını resmen içerdi. Süt yumurta falan her şey bol bol tüketilirdi. Çoğusu 90 yaşların üzerinde yaşadı. Şimdi şeker yeme yağ yeme derken gıdasızlıktan millet ölüyor. Zayıf kalacam diye içini parçalıyor millet.
Tatlı şeyler yenilmez ise Beyin yeterince çalışmaz/çalışamaz
et kolestrol yapar şeker kanser yapar ekmek kilo yapar.. hiç bir şey yaptıkları yok kardeşim. İmkanın dahilinde hger türlü gıdadan yiyecek ve spor tadında hareket etmeyi ihmal etmeyeceksin. Ve gdo dan uzak durun!
Diğer Haberler