Sadri Alışık Ödüllerinin adayları

İstanbul (AA)- "13. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"nin adayları açıklandı. Sadri Alışık Tiyatrosundaki basın toplantısında konuşan Çolpan İlhan, adayları belirlemek için çok sayıda sinema filmi ve tiyatro oyunu izlendiğini belirterek, "Jüri üyeleri, tartışmalı ve fikir çatışmalı toplantılar sonucunda adayları büyük bir titizlikle belirledi" dedi.

Daha sonra, tiyatro jürisi başkanı Üstün Akmen ile sinema jürisi başkanı Atilla Dorsay, adayları açıkladı. Buna göre, "En iyi Kadın Oyuncu" ödülüne; Ülkü Duru (İyi Seneler Londra), Özgü Namal (Mutluluk) ve Nurgül Yeşilçay (Adem'in Trenleri), "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne; Yetkin Dikinciler (Mavi Güzlü Dev), Kenan İmirzalıoğlu (Kabadayı) ve Cem Özer (Adem'in Trenleri) aday gösterildi.

Derya Alabora (Adem'in Trenleri), Yıldız Kenter (Beyaz Melek) ve Gülsen Tuncer (Suna), "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", Ali Atay (İyi Seneler Londra), Durul Bazen (Son Ders: Aşk ve Üniversite) ve Rasim Öztekin (Kabadayı) de "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü almak için yarışacak.

Tiyatro alanında "Yılın En İyi Yapımı" ödülüne; DOT'tan "Kürklü Merkür" oyunuyla yönetmen Mehmet Daltaban, Akbank Sanat Yeni Kuşak Tiyatro'dan "Şeylerin Şekli" oyunuyla yönetmen Mehmet Ergen ve Dostlar Tiyatrosu'ndan "Sivas'93" adlı oyunla yönetmen Genco Erkal aday gösterildi.

Ödüller, 28 Nisanda MKM Attila İlhan Salonu'nda düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler