HABER

Sağlık çalışanlarından "su"lu protesto

ANKARA (ANKA)- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Hacettepe Temsilciliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi yönetimince üç haftadır uygulanan, hastane personeline öğlen yemeklerinde kapalı su verilmemesi kararını, personele su dağıtarak protesto etti.

SES Hacettepe Temsilciliği tarafından, hastane yemekhanesi önünde yapılan basın açıklamasında, üç haftadır, sağlık hizmeti veren bir kurumun çalışanlarına, içilmesi sakıncalı olarak raporlanan şebeke suyunun içirildiği belirtilerek, çalışanların sağlığı ile oynandığı ifade edildi.

Yemekhanelerde nitekli bir yemek ve su hakkına sahip olduklarını söyleyen sağlık çalışanları, şöyle konuştu:"Üniversitemiz yönetimi maliyeti 8 Kuruş olan bir bardak suyu bizlerden esirgiyor. Fakat inşaat hizmetleriyle sanki otelcilik hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiş üniversite yönetimi, kar dışında hiçbir şeyi kendine dert edinmemekte ve su ihtiyacı yok sayılmaktadır. Amerikalılardan icazet alıp akredite olan hastene de, 5000 çalışana su bile verilmezken bu nasıl bir akreditasyondur anlamak mümkün değil. Bizler bu koşullarda üniversite hastanesinin akreditasyonunu onaylamıyoruz"

Açıklamanın ardından, sendika yetkililerince personele kapalı su dağıtılarak, "Sağlıklı ve nitelikli su hakkımızdır", " 8 Kuruş için bizi susuz bıraktınız", "Susuz akreditasyon" yazılı pankartlar açıldı.

Geri Dön