HABER

Sahibinden kiralık sniper

ABD güvenlik şirketi Blackwater, skandala yelken açtı. PKK'ya silah temin eden 'Karanlık ordu' lakaplı şirketin, terör örgütlerine günlüğü 10 bin dolara 'keskin nişancı' kiraladığı ortaya çıktı

Sahibinden kiralık sniper
Irak ve Afganistan'da birçok suikast gerçekleştiren Amerikan güvenlik şirketi Blackwater, yeni bir skandal ile dünya gündemini sarstı. "Köpek maması" adı altında terör örgütü PKK'ya silah temin ettiği tespit edilen şirket, keskin nişancı (sniper) pazarlamaya başladı.
**KELLE BAŞI 5 BİN $**
İllegal örgütler ve gizli operasyon yapan ülkeler için sniper yetiştiren Blackwater, bu konuda dünyanın en önemli uzmanlarını bünyesine kattı. Ardından da sniperları terör gruplarına, günlüğü 10 bin dolara kiralamaya başladı. Şirketten maaş alan keskin nişancıların ise öldürdükleri kişi başına 5 bin dolar ödül istediği iddia edildi.
Ayrıca Irak'ta 17 sivili katletmekle suçlanan Blackwater'ın, 3 kişiyi de keskin nişancılara öldürttüğü öne sürüldü. 55 bin askeriyle Irak'ta görev yapan "Karanlık ordu" lakaplı Blacwater, 1997 yılından beri bölgede aralıksız suikast yaptığı iddialarıyla anılıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön