Saman balyalarında geldi! 'Koca engerek' doğaya bırakıldı

Şanlıurfa'nın saman balyaları içinde Burdur'a geldiği belirlenen 'koca engerek' türü yılan, tekrar Şanlıurfa'ya götürülerek doğaya bırakıldı.

Saman balyalarında geldi! 'Koca engerek' doğaya bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü ekipleri, Burdur'un Gölhisar ilçesinde saman balyasının içerisinde engerek yılanı olduğu ihbarını aldı.

Olay yerine giden DKMP ekipleri, yaptıkları inceleme sonucu saman balyalarının Şanlıurfa'dan geldiğini tespit etti. Ayrıca yılanın 'koca engerek' türü olduğu ve doğal yaşam alanının Şanlıurfa olduğu belirlendi. Yapılan değerlendirme ve görüşmeler sonucunda koca engerek türü yılan, doğal yaşam alanı olan Şanlıurfa'ya bırakılmak üzere ekipler gözetiminde yola çıktı.

Burdur'dan Şanlıurfa'ya getirilen yılan, Şanlıurfa Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yapılan kontrollerinin ardından doğal yaşam alanı olan Şanlıurfa'da doğaya bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Engerek kısa boylu olur.. sanki piton gibi gösterilmiş.. Geçen yıl yazlığımda su kovasıınn altında buldum .. çevreden öldür diye bağırdılar ama kıyamadım, kalın bir havlu ile kavradım ve 100 metre ileriye bıraktım.. kafasının üzerinde 1,5 x 1,5 ebadında kare cam gibi saydam bir çıkıntı vardı.. ama buna hiç benzemiyor.. ben mi yoksa gazete haberi mi doğru???
Engerek çok zehirli bir yılan, dogaya bırakılmasa iyi olurdu, insanı soktumu çok kısa bir sürede öldürür. dogaya bırakma belki birçok insanın ısırılarak ölümüne sebep olacak
Engerek çok zehirli bir yılan, insanı ısırdığı zaman çok kısa bir sürede öldürür. Doğaya bırakılmasa iyi olurdu, Doğaya bırakma belki bir çok insanın ölümüne sebeb olacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler