Sanatçı Esin Avşar CHP'ye katıldı

İSTANBUL (ANKA)- CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın "CHP'ye üye ol, çözümün parçası ol" sloganıyla başlattığı yeni üye kayıt kampanyasına devam ederken, CHP'ye katılan son isim sanatçı Esin Afşar oldu.

CHP İstanbul İl Örgütü bünyesindeki 32 ilçe ve 37 belde teşkilatında yeni üye kayıtları devam ediyor. Partiye son katılanlar arasında sanatçı Esin Afşar da bulunuyor. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in daveti üzerine CHP'ye katılma kararı alan Esin Afşar'ın üyelik işlemleri tamamlanarak CHP'ye kaydı yapıldı. Diplomat kızı olan Esin Afşar, Ankara Devlet Konservatuarı piyano bölümünü bitirdi. Maria Callas ve Leyla Gencer'in hocası olan Madam Hidalgo ve Madam Böhm'den şan dersleri aldı. Muhsin Ertuğrul'un genel müdür olduğu sırada piyanist olarak girdiği devlet tiyatrolarında onun önerisi ve sınavı ile 12 yıl tiyatro oyunculuğu yaptı.

Konuk sanatçı olarak Meydan Sahnesi'nde oynadığı "Fantastiks" isimli müzikal oyun ile müzik dünyasına döndü. Hafif müzik dalında şarkı söylerken Ruhi Su ile çalışarak folk müziğe yöneldi. Çağdaş folk müziği yaparak bu akımı yeniden başlattı. Ulusal ve uluslar arası birçok festival ve yarışmada Türkiye'yi temsil ederek ödüller aldı. İstanbul'da son dönemde CHP'ye yönelik ilginin arttığını belirten CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, CHP İstanbul yeni üye kayıt kampanyasının toplu katılım törenleriyle süreceğini kaydetti.