HABER

Şanlıurfa'da görkemli aşiret düğünü

Şanlıurfa'da görkemli aşiret düğünü

Şanlıurfa'da, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Zülfikar İzol ile Mahmut Kaplan'ın yeğenlerinin düğününde gelin ve damada kilolarca altın takı hediye edildi.

Zülfikar İzol'un yeğeni Sabri İzol ile Mahmut Kaplan'ın yeğeni Esma Kaplan, muhteşem bir törenle dünya evine girdi. Abdulkadir İzol ile Hüseyin Kaplan'ın çocukları olan Esma-Sabri çiftinin düğünleri, Çamlık Aile Çay Bahçesi'nde yapıldı. Zülfikar İzol ile Mahmut Kaplan'ın katılamadığı düğün törenine, İzol ve Kaplan aşiretlerinden çok sayıda vatandaş katıldı. Beklenin üzerinde davetlinin katıldığı düğün töreninde canlı müzik eşliğinde halaylar çekilirken, gelin ve damadın üzerine yaklaşık 100 cumhuriyet altını takıldı. Geline ise altın takı olarak yaklaşık 30 burma bilezik, akıtma, kordon, künye, bileklik ve kilolarca altın takıldı. Dolar ve YTL'nin havada uçuştuğu aşiret düğününde davul-zurna ekibi yaklaşık 10 bin dolar ve 5 bin YTL bahşiş aldı. Görevliler ve çocuklar ise, yerlere saçılan paraları toplamak için adete birbirleriyle yarıştı.

Aşiret düğünlerinde alışılagelen havaya ateş açma yerine gelin ile damadın başından para saçma görüntülerinin yaşandığı düğün töreni, gecenin ilerleyen saatlerinde yapılan şehir turuyla sona erdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön